Мултипуул?

Всичко за малкия крал - Лайткойн

Модератори: ekrem, Moderators

Re: Мултипуул?

Мнениеот marincho » 22 Дек 2013, 23:26

danbi написа:Пропускаш това, което обяснявах по-рано, с начина на взаимодействие мултипул-борса. На практика, единсвтвения надежден начин е ако тези са синхронизирани (и под едно управление), инак миньорите са *винаги* прецакани, а дилърите печелят.

Явлението за което говоря се нарича хистерезис.

Не че нещо, но ако говориш за дългия пост в който се опитваше да обясниш някакви неща, то той не съдържа почти нищо вярно. Поне няма никакво потвърждение, валидно за редови копач, и много такива в обратното(личен опит).
За спекулантите, може и да има нещо вярно, ама надали.
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Мултипуул?

Мнениеот danbi » 23 Дек 2013, 00:03

marincho написа:
danbi написа:Пропускаш това, което обяснявах по-рано, с начина на взаимодействие мултипул-борса. На практика, единсвтвения надежден начин е ако тези са синхронизирани (и под едно управление), инак миньорите са *винаги* прецакани, а дилърите печелят.

Явлението за което говоря се нарича хистерезис.

Не че нещо, но ако говориш за дългия пост в който се опитваше да обясниш някакви неща, то той не съдържа почти нищо вярно. Поне няма никакво потвърждение, валидно за редови копач, и много такива в обратното(личен опит).
За спекулантите, може и да има нещо вярно, ама надали.


Щом те устройва, аз нямам проблем.
Без пот няма мед.
BTC: 14z9d1E42v9Y4jF5cpaAgBoLVZSSwY6wqs LTC: LY8tN9dBLwaVdUf5EvCcCyrW1dTPH8k5wB
danbi
 
Мнения: 207
Регистриран на: 18 Дек 2013, 10:51
Местоположение: Варна

Re: Мултипуул?

Мнениеот nightyj » 23 Дек 2013, 21:02

Реджектовете намаляха на 2% като почнах да копая в американската версия :wink:
nightyj
 
Мнения: 548
Регистриран на: 29 Май 2013, 21:00
Местоположение: Харманли

Re: Мултипуул?

Мнениеот ZAX » 24 Дек 2013, 02:30

danbi написа:Пропускаш това, което обяснявах по-рано, с начина на взаимодействие мултипул-борса. На практика, единсвтвения надежден начин е ако тези са синхронизирани (и под едно управление), инак миньорите са *винаги* прецакани, а дилърите печелят.

Явлението за което говоря се нарича хистерезис.

Добре, признавам че в този форум най-после се поояви някой с по високо IQ от мен. А това рядко ми се случва където и да било. :mrgreen:

Плюс твърде много повече опит и знания вече става прекалено грубо и просто се оказвам в ситуация "не разбирам", която е нещо много ново за мен...

(Да не се бърка с не искам да разбера или ме мързи да се науча. Даже след малко ще се прежаля да проверя какво означава хистерезис, ако го има обяснено на български.)

И явно се налага да помоля да обясниш като за по-глупавичките...

По-подробно и ясно, защо по-дяволите мислиш че става така. И защо опитът ми ме кара да се заблудя че не е така. :mrgreen:

Трябва един от двама ни да греши, но за да ти повярвам, трябва да разбирам обосновката ти.

П.П. И отново, за да съм сигурен че си прочел моята! Пулът предложен от @marincho отговаря на 100% на твоята теория и за него вярвам че е много възможно да си прав, т.е. ако някой наистина има възможност да прави описаното от теб, значи нещата се случват наистина точно така.

ОБАЧЕ, аз говоря от самото начало само и единствено за multipool.us който НЯМА абсолютно нищо общо! Там не пулът решава кога да продава! Моля те, обясни ми защо това да няма значение, след като теорията ти се основава именно на спекулации базирани на знание кога ще се продава. Т.е. всяка здрава логика отхвърля твърдението ти предвид фактите, освен ако не допусна че съм твърде тъп и не разбирам. Така че ще го допусна и чакам обяснение. (всеки ден докато се занимавам с линукс се чувствам все по-тъп и така поне докато не се науча) :mrgreen:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Мултипуул?

Мнениеот danbi » 24 Дек 2013, 09:52

ZAX. да те предупредя, че съм имунизиран към такива работи :)

Аз споделих лични наблюдения всъщност. Които ме накараха да се замисля. Иронично моите лични наблюдения са именно (и само) върху multipool.us и Cryptsy. По-кокретно точно този феномен наблюдавах с LKY в продължение на няколко дни. В резултат multipool.us временно спряха автоматичното копане на LKY и предупредиха потребителите си. Което ме кара да си мисля, че те всъщност не са директни участници в далаверата. Cryptsy обаче не предупредиха никого да си забрани autosell, а се оправдаха с големия интерес към сайта им -- така че те може да са в далаверата -- да не говорим, че те съвсем точно знаят кога започват да идват монетките на миньорите. Но дори и те не е нужно да са в далаверата. Всеки може да види този процес. Просто трябва да позяпа малко в купува/продава обявите.

Истината е, че интересите на производителите (добиващите) и търговците са коренно противоположни. И това няма нищо общо с криптовалутите.

А хистерезис е нещо което се учи в училище, в час по физика.
Последна промяна danbi на 24 Дек 2013, 13:14, променена общо 1 път
Без пот няма мед.
BTC: 14z9d1E42v9Y4jF5cpaAgBoLVZSSwY6wqs LTC: LY8tN9dBLwaVdUf5EvCcCyrW1dTPH8k5wB
danbi
 
Мнения: 207
Регистриран на: 18 Дек 2013, 10:51
Местоположение: Варна

Re: Мултипуул?

Мнениеот ZAX » 24 Дек 2013, 12:19

Не разбрах към какво си имунизиран, аз не се ебавам, а съвсем сериозно ти заявявам че не те разбирам, но за разлика от обикновено не мисля че си от мнозинството говорещи глупости. И все пак мисля че не си прав в точно този случай, но имам достатъчно основание да допусна че може и аз да греша. (ако ме познаваше щеше да си поласкан).

Бил съм във всички часове по физика, поне до средата на 10-ти клас (след това се налагаше да съм на работа). Сега ще си прегледам останалата част от 10-ти и целия 11-ти клас, които съм пропуснал, но съм сигурен че няма да намеря нищо подобно в учебния план от моето време. Все пак докато ходех на училище редовно, а и до края винаги когато имах тази възможност присъствах с доста голям интерес във всички часове посветени на точните науки. НО дупките в образованието ни са ужасяващо големи, както и да е... Вчера двама връстници не знаеха защо има високосна година, така че аз вероятно съм добре!

Все още не съм прочел какво е хистерезис, линукса още ме мъчи и нямам време за странични дейности, а аз съм зодия Овен, и... Нямам опции като отказване, компромисни варианти и т.н. Каквото съм решил ще стане !!!

Та след като се понауча да работя с линукс и си харесам читава дистрибуция, ще направя мултипул и ще съм ти безкрайно благодарен ако ми обясниш, така че да те разбера. Защо идеята ми е лоша?!

До сега имаш голям успех, караш ме да се замисля! Малцина стигат до там. :mrgreen:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Мултипуул?

Мнениеот danbi » 24 Дек 2013, 13:34

Не съм твърдял, че да се направи мултипул е лоша идея, аз самия смятам да направя такъв. След като пусна достатъчно пулове за индивидуалните криптовалути. Това, защото смятам, че един от проблемите на мултипуловете е зависимостта им от "партньори". Това което казах е, че сегашните мултипулове може да ти изиграят лоша шега, особено когато ползваш "autosell" (което им е и идеята).

От друга страна, има неща които биха били полезни за един мултипул, които нито един от тези които съм видял досега не прави. Може да не оказват чак такова влияние, но сега правя някои експерименти които ще покажат това.

А за линукса, тия дни просто не стоя повече от няколко минути пред компютър, ако потраеш още малко ще ти помогна още.
Без пот няма мед.
BTC: 14z9d1E42v9Y4jF5cpaAgBoLVZSSwY6wqs LTC: LY8tN9dBLwaVdUf5EvCcCyrW1dTPH8k5wB
danbi
 
Мнения: 207
Регистриран на: 18 Дек 2013, 10:51
Местоположение: Варна

Re: Мултипуул?

Мнениеот ZAX » 24 Дек 2013, 14:22

Взел съм си карта на кредит, нямам доход а трябва да я изплащам, а тя не работи... Безкрайно трудно ми е да съм търпелив при тези обстоятелства...

На всичкото отгоре не говорим за стотинки! Вече съм с пропуснати ползи в трицифрена сума, а просто не мога да си го позволя! Това което ме притеснява най-много е вероятността да изпускам единствените няколко наистина печеливши дни!

В момента статистиката показва минимум 10 лева на ден, ако копая LTC. А например според coinwarz и coinchoose минимум 3 пъти повече, ако копая каквото си искам от топ10. И отново догето в момента е над 100 лева на ден...

Така че който ми пусне картата ВЕДНАГА, получава 50 лева (когато ги изкопая) или ще копае 24 часа за него.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Мултипуул?

Мнениеот jkminkov » 24 Дек 2013, 14:52

danbi написа:Аз споделих лични наблюдения всъщност. Които ме накараха да се замисля. Иронично моите лични наблюдения са именно (и само) върху multipool.us и Cryptsy. По-кокретно точно този феномен наблюдавах с LKY в продължение на няколко дни. В резултат multipool.us временно спряха автоматичното копане на LKY и предупредиха потребителите си.


погледни обема на търговия, този койн е умрял, за 5 минути му се качва трудността, след 5 дена пада
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Мултипуул?

Мнениеот danbi » 24 Дек 2013, 15:01

Между другото, за тия дето не ми вярваха относно описаната от мен схема за източване, да погледнат в момента как изглежда търговията на DOGE (https://www.cryptsy.com/markets/view/132).
Сега си представете, че в момента сте на Мултипул и той копа DOGE, а вие сте си настроили (според инструкцията) autosell..
Сюрприз! multipool.us копа точно това....

Има една типично нашенска поговорка (не съм я намерил на друг език) "Пред фактите и боговете мълчат".
Аз общо взето не смятам да "доказвам" повече тази теза.

Ето ви и илюстрации, ако се сменят междувременно:
Прикачени файлове
Screen Shot 2013-12-24 at 14.57.16.png
Какво копа в момента multipool.us
Screen Shot 2013-12-24 at 14.57.16.png (87.15 KiB) Прегледано 2541 пъти
Screen Shot 2013-12-24 at 14.53.13.png
Търговийка на DOGE в Cryptsy
Screen Shot 2013-12-24 at 14.53.13.png (113.67 KiB) Прегледано 2541 пъти
Без пот няма мед.
BTC: 14z9d1E42v9Y4jF5cpaAgBoLVZSSwY6wqs LTC: LY8tN9dBLwaVdUf5EvCcCyrW1dTPH8k5wB
danbi
 
Мнения: 207
Регистриран на: 18 Дек 2013, 10:51
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към LTC - Litecoin (Лайткойн)

Кой е на линия

Регистрирани потребители: filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin