Въпрос относно USB LTC майнър

Всичко за малкия крал - Лайткойн

Модератори: ekrem, Moderators

Въпрос относно USB LTC майнър

Мнениеот existenz55 » 07 Дек 2013, 12:43

От няколко години (то още от началото когато BTC беше 0.01 цент за бройка и не купих ******* ****) следя криптовалутите. Наскоро реших и аз да се включа в играта и да започна да копая (малко късно де, ама все някога трябва да се започне). Та въпросите ми са има ли файда от тия USB miner-и за BTC и чували ли сте за LTC USB копачи? В bitcoin talk ако не се лъжа четох, че в момента се разработват USB майнъри за LTC (а защо тия от BTC не са съвместими да копат LTC ?) и ако това стане с сегашната трудност ще кърти мивки (то и цената сигурно ще кърти мивки в началото). Та едно сумарно въпросите които ме интересуват:
1. Защо BTC копачи не могат да копат LTC (или някоя друга валута)?
2. Има ли изобщо файда да се копа BTC в момента (тепърва да се почва и да се инвестира в карти или голям копач от buteflylabs)?
3. Ако няма файда да се копа BTC, колко време все още ще има файда да се копа LTC и има ли смисъл тепърва да се инвестира в видеокарти/usb копач?
Аватар
existenz55
 
Мнения: 31
Регистриран на: 07 Дек 2013, 11:36

Re: Въпрос относно USB LTC майнър

Мнениеот ZAX » 07 Дек 2013, 13:39

Просто си купи BTC - СЕГА!

Това е правилният отговор на всичките ти въпроси.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Въпрос относно USB LTC майнър

Мнениеот 2GOOD » 07 Дек 2013, 18:27

BTC е SHA256 крипто валута, докато LTC ползва scrypt - двете не са съвместими. За да се направи LTC ASIC, трябва бърза памет, която е скъпа и ефективността няма да е много по-голяма от тази на картите, които освен всичко останало имат и остатъчна стойност.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars


Назад към LTC - Litecoin (Лайткойн)

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, viniamin