LTC Fork

Всичко за малкия крал - Лайткойн

Модератори: ekrem, Moderators

Re: LTC Fork

Мнениеот monopola » 07 Фев 2018, 18:25

Е стига бе :) Това си е един от многото форкове на какво ли не. Та например един от последните по нашумели Segwit в крайна сметка се оказа, че няма нищо общо с оригиналния проект и е на Х11. Да не би някой да го копа това и то точно с Antminer D3, които са най не доходните машини. Какво като е на sha, хич не е толкова просто да стане някаква нова монета интересна. Лично аз не смятам, че скоро изобщо ще видим изместване на биткоин, въпреки, че действително е вероятен подобен сценарии. Биткоина е причината да има крипто изобщо, всичко е свързано с него. Не му трябва ни да е бърз, ни да е евтин, трябва му да е велик :) Ако някоя монета успее да измести биткоин това ще е огромна криза за целия пазар, защото случи ли се, то няма да е само веднъж, ще има много атаки срещу въпросната валута, някоя ще успее, после пак и пак и пак и влизаме в една гадна спирала. Битмеин от толкова време се мъчат да катурнат Биткоина с Биткоин Кеш, но даже те не успяват. А в тоя бизнес са може би най-големия играч.
monopola
 
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017, 23:42

Re: LTC Fork

Мнениеот jamiemirror » 07 Фев 2018, 21:33

Биткойна е цифровият долар - всичко се конвертира около него :)
Така че дори фундамент вече не му трябва, за да съществува.
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: LTC Fork

Мнениеот Mateev » 07 Фев 2018, 21:41

Това лесно може да се промени, стига някоя друга криптовалута да го изпревари по пазарна капитализация. А кандидати има няколко .......
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: LTC Fork

Мнениеот jamiemirror » 07 Фев 2018, 21:47

Няма особен смисъл да се променя, няма никакви предимства.
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: LTC Fork

Мнениеот Spenchoni » 15 Фев 2018, 11:22

Колеги, относно форка: Къде трябва да са LTC-тата за да може да се вземе след това новата валута? Има ли някаква отработена процедура?
Аз понеже само един форк минах с BCH. И там от борсите ги дадоха.

Сега за LTC може ли да си седя в Poloniex или не понеже не виждам съобщения за форка от тях.
Jaxx ок ли е?
Spenchoni
 
Мнения: 49
Регистриран на: 10 Сеп 2017, 17:49

Re: LTC Fork

Мнениеот vladi246 » 15 Фев 2018, 11:35

Spenchoni написа:Колеги, относно форка: Къде трябва да са LTC-тата за да може да се вземе след това новата валута? Има ли някаква отработена процедура?
Аз понеже само един форк минах с BCH. И там от борсите ги дадоха.

Сега за LTC може ли да си седя в Poloniex или не понеже не виждам съобщения за форка от тях.
Jaxx ок ли е?


Аз за най-сигурно си инсталирах core wallet-a, прехвърлих ги вчера там, и след 20-ти ще си ги върна в ledger-а, и после при празен core ще си искам моето :)

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2876538 - ето тук може да прочетеш повече
vladi246
 
Мнения: 61
Регистриран на: 28 Авг 2017, 00:15
Местоположение: Лондон

Re: LTC Fork

Мнениеот Spenchoni » 15 Фев 2018, 13:13

от къде да го дръпна този cor wallet?
Колко е голям и за 1-2 дена ще стане ли?
Spenchoni
 
Мнения: 49
Регистриран на: 10 Сеп 2017, 17:49

Re: LTC Fork

Мнениеот yppbusiness » 15 Фев 2018, 13:18

Spenchoni написа:от къде да го дръпна този cor wallet?
Колко е голям и за 1-2 дена ще стане ли?

Ей от тук https://litecoin.org
yppbusiness
 
Мнения: 12
Регистриран на: 11 Яну 2018, 16:06

Re: LTC Fork

Мнениеот Mateev » 15 Фев 2018, 13:36

И аз снощи си инсталирах Litecoin Core портфейла и тази сутрин гледам, че вече се е синхронизирал на 100%. Директорията, която е Download-нал, е 13.3 GB.

Има обаче един неприятен проблем, за който вече не си спомням къде бях чел. Проблема е следния - всички критовалути, които ползват модифициран Bitcoin Core портфейл, се препоръчва да не се инсталират на един и същи компютър. Причината може би е в еднаквите портове или в еднаквите имена на Daemon-ите - знам ли.

За да не ме боли главата, аз ги инсталирам на различни компютри, а за който има само един компютър - най добре е да си отвори няколко виртуални машини.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: LTC Fork

Мнениеот yppbusiness » 15 Фев 2018, 13:49

Може и портфейли от сорта на Exodus, там поне е супер лесно да се изкара private key и да се държат няколко валути.
yppbusiness
 
Мнения: 12
Регистриран на: 11 Яну 2018, 16:06

ПредишнаСледваща

Назад към LTC - Litecoin (Лайткойн)

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, Kartoff, viniamin