Българския пуул - мнения?

Всичко за малкия крал - Лайткойн

Модератори: ekrem, Moderators

Re: Българския пуул - мнения?

Мнениеот Flex » 13 Дек 2013, 21:12

Ха, здрасти. Аз съм си сложил едната карта в пуул-а, другата още копа навън, докато докара до аутоматик пейофф и ще я преместя. Интересното е, че загубите след като бяха ужасяващи първите няколко дена паднаха къмто 1% и набързо си смених желанието да се превключа. Благодарско за пуул-а, мен си ми харесва и ще си седя тук. Сравнявах го с wemineltc и доходността е що-годе същата, едни и същи карти копат/
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: Българския пуул - мнения?

Мнениеот Spoon.Net » 13 Дек 2013, 21:13

създателя на пуул-а има моите адмирации за положения труд и усилия. имам една единствена критика към него или по скоро към самия пуул. напишете едно уйки на прост български език в което да пише на кратко /10 реда/ на каква система работи пуула и защо /по желание/. ако имаше подобно нещо аз лично нямаше да копая в момента в чужди пуулове. когато национализма заговори в мен и прехвърлих няколко карти за 24часа да видя как стоят нещата се оказах 1.5лтц на зад ДЪРЖА ДА ПОДЧЕРТАЯ ЧЕ НЕ СИ ГИ ИСКАМ ОТ НИКОГО, по простата причина че не знаех за начина на работа на пула, но как мога да знам всичко ... аз съм обикновен миньор. имам 34 ръце с по една кърка на чифт и от системи не разбирам. също така ако знаех нямаше да напиша 10-тината коментара в предни страници които определено се броят към негативните, но вече обясних защо. дано бъда разбран правилно. поздрави.
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: Българския пуул - мнения?

Мнениеот ZAX » 14 Дек 2013, 01:26

Само като чух BG пул и какъвто и ще да е, веднага се вързах там. Но защо се отказах не след дълго!

1. Нямаше една думичка на български...

2. Първият път когато ми се наложи да тегля, таксата беше 0.1 или 0.2 не мога да си спомня, а аз теглих 0.6 (колкото ми беше изкопала 1 карта за МНОГО дни) т.е. таксата ми беше повече от 25%, защото не бях изкопал нищо, за време за което трябваше да е нещо... Днес таксата била намалена... ХА !
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Българския пуул - мнения?

Мнениеот Flex » 14 Дек 2013, 08:52

Е ние копаеме днес нали. При 0.2 такса и аз не бих се закачил (лайткойн бтв има ъпдейт, който намаля таксите 20 пъти). Колкото за липсата на български - идеал, омръзнало ми е да се губя в творческите прояви на някой, опитващ се да преведе технически термини и на маса програми се налага да ги превключвам на английски.
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: Българския пуул - мнения?

Мнениеот ZAX » 14 Дек 2013, 10:09

Съгласен съм, има ужасни преводи. Но аз лично бих дарил % от изкопаното, за да може колегата да си плати за професионален превод и също така за този който ще му интегрира в сайта превода. Просто едно бутонче за английски и едно за български. На който не му харесва превода въпреки всичко, може да си ползва английската версия, така се прави навсякъде. Иронията в случая е че трябва да се почне от български и да се преведе след това на английски ако някой изяви желание. Все пак е кръстен БГ пул. О извинете всъщност може би по-скоро е кръстен BG pool. Но таксите в началото вярвам са стигнали поне за преводче на една страничка, а то няма и толкова текст там. :mrgreen:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Българския пуул - мнения?

Мнениеот airborn » 14 Дек 2013, 19:20

Flex написа:Е ние копаеме днес нали. При 0.2 такса и аз не бих се закачил (лайткойн бтв има ъпдейт, който намаля таксите 20 пъти). Колкото за липсата на български - идеал, омръзнало ми е да се губя в творческите прояви на някой, опитващ се да преведе технически термини и на маса програми се налага да ги превключвам на английски.


Таксата в момента е 0.02, при това от доста време. Да, има нова версия, но все още не е официална, а тестова, след като стане официална, ще направя ъпгрейд, тогава таксата ще е 0.001 LTC.
airborn
 
Мнения: 4
Регистриран на: 13 Дек 2013, 17:15

Re: Българския пуул - мнения?

Мнениеот Flex » 14 Дек 2013, 19:28

Мен и 0.02 си ме устройва перфектно, няма през ден да тегля де. Мислех си за ддос защита... ако всички, които искат да се вържат трябва да обявят ип-та, от които ще работят само, би могло да се резне всичко останало в наченки. Пак биха запълвали канала, но поне няма да тормозят сървъра?
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: Българския пуул - мнения?

Мнениеот ZAX » 15 Дек 2013, 09:55

Това резване може да се осъществи, само ако има съпорт 24/7, иначе сменяш си нета и чакаш 1 месец някой да се появи да ти добави IP-то...

Такса 0.02 звучи много по-добре, а щом се планира да се свали още, още по-добре.

И остава само още един въпрос: За какво ми е да копая LTC, след като има много по-изгодни варианти и то твърде често... Мислил ли си за мултипул?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Българския пуул - мнения?

Мнениеот Flex » 15 Дек 2013, 11:39

Не знам към кой беше насочен въпроса обаче. За бг мултипуул ще е яко. За съществуващия... не е за тази тема, ще пусна друга.

пс: забравих да отговоря за ИП-тата, може след регистрация да си добавяш (да речем до 5) ип-та в акаунта. Идеята е да са крайни и знайни.
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: Българския пуул - мнения?

Мнениеот filchef » 15 Дек 2013, 21:08

Flex написа:Не знам към кой беше насочен въпроса обаче. За бг мултипуул ще е яко. За съществуващия... не е за тази тема, ще пусна друга.

пс: забравих да отговоря за ИП-тата, може след регистрация да си добавяш (да речем до 5) ип-та в акаунта. Идеята е да са крайни и знайни.

Някой имат нет с динамично IP значи да бъдат отрязани от пула.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

ПредишнаСледваща

Назад към LTC - Litecoin (Лайткойн)

Кой е на линия

Регистрирани потребители: filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Sando_83, Spenchoni, viniamin