Българския пуул - мнения?

Всичко за малкия крал - Лайткойн

Модератори: ekrem, Moderators

Re: Българския пуул - мнения?

Мнениеот marincho » 02 Дек 2013, 22:36

Странник написа:По-горе където си пише Rond Estimate -това си е чисто пресмятане от пула на това колко LTC ще ти падне в бъдеще когато блока излезе на база текуща скорост която е вложена в копането от теб.

Това е пресмятане, ако блока излезе в момента. Не в бъдеще.

Странник написа:Още в началната страница на пула си пише:
N е увеличен на 800 000 шера!


А това 800к шера е сериозна смешка, за N към настоящия момент. Би трябвало да са над 200 000 000.
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Българския пуул - мнения?

Мнениеот Spoon.Net » 02 Дек 2013, 23:30

колега Странник, нямам идея защо толкова яростно защитаваш въпросното нещо, но прекаляваш !! спри да си съчиняваш неща който като повториш 5 пъти и трябва да станат истина. никога не съм написал че някой ме е ОГРАБИЛ или че някой е ОТКРАДНАЛ каквото и да е било. от самото начало се опитвам да споделя с хора който имат намерение само да пробват пуула и нямат националистически подбуди към място което няма нито една българска буква да не го правят защото точно като мен ще изгубят 24часа копано. кое не е ясно не знам ?
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: Българския пуул - мнения?

Мнениеот Странник » 03 Дек 2013, 00:03

Колега Spoon.Net дотук в кое по точно прекалих?
Че си давам труд да ти напиша и поясня какво точно е станало в представения от теб случай ли?
Или че ти намекваш съвсем явно че си копал 24 часа и в резултат нямало нищо накрая?
Ще бъдеш ли така добър да ми покажеш пула в който който копаеш има ли поне една българска буква тогава щом това е вече довод?
Темата в която пишем е за този български пул и мнения за него.
Твоето мнение не беше коректно от техническа гледна точка и това беше уточнено в написаното дотук и нищо повече.
Съжалявам че приемаш толкова лично всеки опит да ти се разясни нещо в случая.
Поздрави!
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Българския пуул - мнения?

Мнениеот Spoon.Net » 03 Дек 2013, 02:05

не го приех първите 2 пъти в който написа че съм ограбен, ощетен или излъган. 50% от хората копаещи лайткойн нямат никаква представа колко вида плащания има и кой пуул с коя система работи. аз копая в пуул в който смело мога да твърдя че работниците ми имат по голяма "успеваемост", което според мен е важно много и има абсолютно същия брой реджекнати бройки, под 1 процент. също така там има 3 вида плащания и обяснения кой какъв е. да си призная когато гласих първия работник на първата ми карта избрах PPS защото ми звучеше най добре. има и нещо друго което е много важно според мен а за теб не. това е факта че булшинството от хората се кефят на всеки изкаран койн като циганче на вафла/например аз/ и като се има в предвид че днес лайткойна е 24 евро, вчера беше 28, а оня ден 36 .... да не може да разполагаш с изкопаното не ми звучи добре. ако и сега не разбираш това което се опитвам да кажа е напълно безсмислено да продължаваме да говорим на различни езици и да спамим темата. поздрави.
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: Българския пуул - мнения?

Мнениеот Странник » 03 Дек 2013, 02:53

За успеваемост така и не може да се говори в твоя случай поради простия факт че не си завърши опита колко щеше да изкараш в българския пул.
От там нямаш и база за сравнение за дълъг период от време както ти споменаха и други колеги за да твърдиш каквото и да е в обективен смисъл.
Точно защото лайткойна стана 24,28 или 36 евро не съм съгласен да правя подаръци в чужди пулове.Липсата на такса на свой ред компенсира в много голяма
степен постния му,но функционален вид.
Ако изкопая този месец 60 LTC тук или в някой друг пул някой може ли да ми обясни от какъв зор ще подарявам 1,8 LTC (40 -50 -65 евро) при положение че има алтернатива?
Съгласен съм с теб за психологичния момент за вафлите и циганчето - но това по никой начин не компенсира нищо по същество.
Съгласен съм с теб и за забавянето до падане на блок през което време имаш само шерове и нищо насреща.
Но за да има успеваемост или както спомена да падат повече лайткойни за единица време които да са достъпни се иска скорост и решени блокове.
Ето в това малкия български пул има минус за който се искат и повече хора.Чуждите пулове с такси са в GH/s скорости ,ние още и 100 MH/s не можем да прехвърлим.
В крайна сметка като удариш чертата в който и пул да си с един същ хардуер няма да изкараш нито повече,нито по малко,а разлики ще има само
от таксата и съответните загуби на шерове като stale или reject.А тези загубени шерове в по-голямата си част се дължат от загуби в самата мрежа.
В този смисъл българския пул ни е под носа и физическата интернет връзка до него би следвало да е и най-добрата сравнена с други пулове извън България.
Дотук не влагам нито патриотизъм,нито нещо лично към теб,а просто исках да разсея с факти негативното впечатление което създаваш съвсем неоснователно.
Споделих ти също така и колко съм изкопал за близо седмица за твоя информация за да си направиш сметката според пула в който копаеш.
Скоростта с която копая се вижда в списъка на копачите и спокойно можеш да си направиш сметката за себе си.
Моите видеокарти няма как да се по късметлийски от твоите или обратното.
Поздрави!
Така че хора идвайте да копаме блокове! :)
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Българския пуул - мнения?

Мнениеот tqnko » 03 Дек 2013, 07:05

Последните няколко блока ни го сложиха фостата. :D
Аватар
tqnko
 
Мнения: 69
Регистриран на: 27 Ное 2013, 15:37

Re: Българския пуул - мнения?

Мнениеот Spoon.Net » 03 Дек 2013, 08:28

това вече е друга бира. извинявам се ако съм създал впечатление на агресия или съм правил анти реклама на пуула, но към този момент моите карти копаят и ще копаят за чужд пуул по простата причина че ми е по удачно. за в бъдеще живот и здраве нещата винаги могат да се променят. успех в начинанията и малка трудност желая :)
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: Българския пуул - мнения?

Мнениеот ZAX » 03 Дек 2013, 08:48

Редно е, когато пулът е малък и недъгав като този. Да няма никакви такси, за да стимулират потребителите си да седят именно там, макар и на загуба. Но когато не е така, е съвсем нормално да се отдръпнат при най-малкото:
tqnko написа:Последните няколко блока ни го сложиха фостата. :D


Ама видиш ли те решили че са се наяли и намалили таксата... Значи преди това са крали, вече не крадат и всичко е точно, няма проблеми, няма лоши спомени, няма лоши чувства, само сме малко или много по-бедни от това че сме били там.

Но дори да пренебрегнем този факт, т.е. почнал си там след преустановяването на "законните кражби". То продължавам да настоявам че е абсолютна лъжа твърдението че там се изкарва повече.

И тъй като този пул е обгърнат в измами и лъжи, аз там нямам работа. Да бяхте казали човешки "зле сме, помогнете", ще копая на загуба, ама да ми кажете "ние сме най-добрите" и после в г*за ала Марто, не благодаря.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Българския пуул - мнения?

Мнениеот cnerd » 03 Дек 2013, 13:47

Странник написа:Ако изкопая този месец 60 LTC тук или в някой друг пул някой може ли да ми обясни от какъв зор ще подарявам 1,8 LTC (40 -50 -65 евро) при положение че има алтернатива?

Следя темата от началото и искам да попитам едно нещо.
1000 пъти вече споменахте, че има 0% такси в тоя пуул. Аз не мога да разбера защо постоянно го изтъквате като предимство. Разбирам, страхотно е да има 0% такси, но това не е единствения подобен басейн. wemineltc/givemecoins също са на 0%, а и не са единствените.
Когато обаче погледнем реално на нещата, това не е чак такова предимство. Ако искате един басейн да се развива, дори и да е 0% таксата, пак е редно да дарявате (donate) част от печалбата. Ако някой ден някой лошко дойде и счупи басейна няма ли да ви е яд, че са ви взели паричките, щото сте се стискали да дадете 0.5% от печалбата си за развитието на басейна

Според мен басейните трябва да се рекламират със следните фактори:
1) платежна система (PPS, PPLNS, etc)
2) мрежа (стратуми, проксита, сървъри)
3) защита и сигурност (ddos protection, backups)
4) uptime

Не разбирам изобщо защо обсъждате половината неща в тая тема. Прихода, замерен в достатъчно дълъг период от време е еднакъв независимо от басейна. Stale/rejects? - заиграйте се с vardiff, нали за това е там. Такси? Това пък изобщо не трябва да се обсъжда.
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: Българския пуул - мнения?

Мнениеот Странник » 03 Дек 2013, 15:01

50BTC като взимаха 3% какво се случи с тях?В момента даже не се виждат в статистиките на пуловете,а бяха 3 по големина.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към LTC - Litecoin (Лайткойн)

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], Google [Bot], ionicle, Kartoff, puffyto, viniamin