Българския пуул - мнения?

Всичко за малкия крал - Лайткойн

Модератори: ekrem, Moderators

Re: Българския пуул - мнения?

Мнениеот Spoon.Net » 30 Ное 2013, 11:44

а не смятате ли че това е нещо важно и че трябва да бъде отбелязано на видно място ? и защо в големия ни праз БГ пуула няма нито един символ на кирилица ? аз съм миньор не програмист. любопитно ми е какво се случва сега с тези 24часа в който копах на въпросното място ?
Paid Shares
Your Valid: 44974
Invalid: 351

Unpaid Shares
Your Valid: 0
Pool Valid: 788788

Round Shares
Pool Valid: 788788

всичко друго ми е нули. някой да знае какво означава това ?
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: Българския пуул - мнения?

Мнениеот ZAX » 30 Ное 2013, 13:53

ДА, това го бях забравил, че дори не е преведен на български, СРАМ !

Означава че ти се плаща само за последните шерове ("скорост") които си направил в определен период от време, точно преди да бъде намерен даден блок. Ако ще и 1 месец да си копал там, когато напуснеш пула, след известно време ще си на 0 и следващия намерен блок няма да ти даде нищо. Една голяма 0.

Та все още чакам колегата който каза че ще си получиш заработката независимо от всичко, сега да обясни какво е имал предвид. Даже май няколко души ИЗЛЪГАХА.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Българския пуул - мнения?

Мнениеот Spoon.Net » 30 Ное 2013, 14:08

Заксе, не бъди грубиян. щом на колегите им харесва да копаят там значи всичко е 6. аз не пиша защото съм прецакал стотинка и половина, а за да знаят други хора който искат да копаят там какво може да им се случи. по любопитно е какво става с изработеното от мен в момента ?
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: Българския пуул - мнения?

Мнениеот dobo79 » 30 Ное 2013, 14:11

Аз се отказвам от обяснения повече.Колегата gendak е обяснил ясно и точно какви са начините на копане и какви са начините на плащане.Никой никого не е измамил или заблудил.БГ пула работи на PPLNS при която се плаща след като се намери блок,а блок може да се намери за ден,за два според зависи от скоростта на пула,като може за ден да се намерят няколко.Вие не сте първите които се отказват заради някой огромен блок,който го копаем повече от ден примерно.Всички забравят как след голям блок се зареждат няколко малки и средно-статистически всеки си взема заработеното.Щом не ви харесва може да отидете на други пулове,които са на системата PPC,т.е. плащат на шер.Ако си мислите че ще изкарате повече от това което се изкарва в БГ пула това си е ваша заблуда и няма как да ви го обясня.При PPC системата пула работи с голям риск и затова се плащат такси при тая система от порядъка 3.5%(coinotron) и нагоре.За други пулове не съм гледал и не ме интересува.Идеята беше да подкрепим един стабилен БГ пул,който е абсолютно конкурентен на големите такива и само скорост не ни достига да е един от големите.Скоростта зависи от всички нас.Пула по никакъв начин не ЛЪЖЕ или ОГРАБВА никой от копачите.Това че вие не разбирате системата не значи че тя не работи.Плащайте тогава по 3-4% такса и не плюйте пула,който е пуснат напълно безплатно от създателя му с единствената цел да си имаме БГ такъв.
Аз казах.
Аватар
dobo79
 
Мнения: 321
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:51

Re: Българския пуул - мнения?

Мнениеот dobo79 » 30 Ное 2013, 14:13

Spoon.Net написа:Заксе, не бъди грубиян. щом на колегите им харесва да копаят там значи всичко е 6. аз не пиша защото съм прецакал стотинка и половина, а за да знаят други хора който искат да копаят там какво може да им се случи. по любопитно е какво става с изработеното от мен в момента ?


Явно все още си мислиш че пула те е ограбил.Колега прочети какви са видовете басейни и ще разбереш че всичко си е в реда на нещата.Щом си спрял мощностите твоят дял от шеровете за определения блок намаляват спрямо другите копачи.Елементарно е.Заработеното ще си го получиш ,когато се потвърди блока в който си копал.
Аватар
dobo79
 
Мнения: 321
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:51

Re: Българския пуул - мнения?

Мнениеот Spoon.Net » 30 Ное 2013, 14:21

dobo79 благодаря за пояснението. аз не се чувствам ограбен, защото е повече от ясно че случилото се е по моя вина = не съм проучил видовете басейни и кой пул с какво работи. интересно ми беше дали изобщо ще получа нещо за тези 24 часа и ми беше отговорено за което благодаря. относно "плюенето" .... кой съм аз че да казвам на хората къде да копаят ??!? ще повторя че просто споделям какво ми се случи при опита да сменя пула. поздрави.
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: Българския пуул - мнения?

Мнениеот ZAX » 30 Ное 2013, 14:38

Не, когато аз копах там преди време и чаках дългите блокове, нямах проблем с това. Проблемът за мен възникна когато БУКВАЛНО бях ОГРАБЕН след като ми се наложи да изтегля изкопаното за доста дни и се оказа че твърдата такса за теглене на пула възлиза на 20% от заработеното от мен... Е съжалявам но това е кражба, както и да го погледна. След това таксата и да са я намалили и да са я премахнали, на мен не са ми я върнали, а ужасно много ми трябваха точно тези стотинки тогава.

Другата седмица може и да си взема няколко карти и да го пробвам пак, да не кажете че не съм му дал втори шанс, т.е. трети защото веднъж го погледнах и още от първия поглед ме отказа. Та като се изложи трети път, не ме питайте защо повече никога няма да вляза там.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Българския пуул - мнения?

Мнениеот DeepShadow » 30 Ное 2013, 23:13

Колеги,извинявам се предварително за въпроса - как и къде бих могъл да си направя LTC портфейл,според някои няма нужда от такъв,по мнение на други- с портфейл е по-сигурно ? И има ли начин за автоматичен превод по банков път в БГ банка ?
DeepShadow
 
Мнения: 7
Регистриран на: 30 Ное 2013, 10:28

Re: Българския пуул - мнения?

Мнениеот Spoon.Net » 30 Ное 2013, 23:28

аз на онлайн шетни не вярвам. превод в банка няма. минаваш през байганя или през борса към биткойн и след това в биткойни.ком
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: Българския пуул - мнения?

Мнениеот tqnko » 01 Дек 2013, 01:48

И при мен явно вчера така се е получило. По едно време скороста от 50мх стана на 70 и за няколко часа новите миньори одариха два блока, а аз който бях смятал големия блок ден и нещо хванах по-малко и от тях. Иначе ако системата беше RBPPS аз щях да си получа 0.7 от единия бок който го копахме 2 дена, а те сигурно и 0.07 нямаше да получат. Както и да е, според мен е малко странна тая система.
Аватар
tqnko
 
Мнения: 69
Регистриран на: 27 Ное 2013, 15:37

ПредишнаСледваща

Назад към LTC - Litecoin (Лайткойн)

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], filchef, Google [Bot], ionicle, Sando_83, viniamin