Българския пуул - мнения?

Всичко за малкия крал - Лайткойн

Модератори: ekrem, Moderators

Re: Българския пуул - мнения?

Мнениеот Странник » 30 Ное 2013, 03:22

Преди да прехвърляш каквото и да е в портфейла си провери дали блока е свършил с потвържденията (confirmed) в Block Stats.
''Изчезването'' на изкопаното е заради системата PPLNS която се ползва в пула.В резултат ако спрете преди изкопаването на блока вашите шерове като дял прогресивно намаляват спрямо тези на всички други участници които все още копаят.От там и ''изчезването'' на изкопаното. В който и друг пул да отидете с такава система -пак ще се случи същото ако спрете да копаете по блока.
За повече инфо : http://212.50.17.51/about
Досега не съм имал никакви проблеми с пула и всичко си работи без грешка.
Автоматичния превод на LTC си работи също безупречно.
Само скорост да имаше повече че да хвърчат блоковете по-бързо.
EDIT:
Ще добавя че копах 72 часа в друг пул преди месец и накрая се оказа че плащам такси за този който клати гората.
Затова и не разбирам копаещите BTC защо се натискат да плащат комисионни да копаят.
Хем цепят стотинката на 8 и хем се натискат да плащат 3-5% от изработеното :think:
Последна промяна Странник на 30 Ное 2013, 05:21, променена общо 1 път
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Българския пуул - мнения?

Мнениеот ZAX » 30 Ное 2013, 04:55

А кой гнусен лъжец беше писал, че нищо не се губело?!?!?!?!?!? Няма по скапана система от PPLNS и няма по-тъп избор от нея за малък и недъгав пул като този!

Аз предупредих ли ви да не си губите времето (парите) там?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Българския пуул - мнения?

Мнениеот tedik » 30 Ное 2013, 09:40

YNcoin написа:Здравейте,

едно въпросче, може би не е за тук но ми се случва и в бг пуула и в give-me-coins.com
Картата ми е 7950 и cgminer-a показва 515 Кх, а в бг басейна ми качва не повече от 150-170. В give-me-coins.com беше още по зле - не повече от 40.
Някой има ли идея на какво се дължи това?

Ето ги настройките:
--thread-concurrency 24000 --intensity 16 --worksize 256 --lookup-gap 2 -g 1

Благодаря

Поздрави




Сложи още малко рам на компа и пробвай пак
tedik
 
Мнения: 92
Регистриран на: 25 Юни 2013, 14:35
Местоположение: София

Re: Българския пуул - мнения?

Мнениеот gendak » 30 Ное 2013, 09:51

Спуун и Закс, преди да плюете си обяснете сами за себе си какво значи PPLNS и PPS, какви данни ви дава статистиката на сайта и си отговорете сами дали "изчезва" нещо. Ако не можете това не е проблем на пула. Само ще дам пример за по- нагледно. Ако при PPS изработваме един коин на ден то тази коин си е фиксиран, ни повече ни по-малко. Вече при PPLNS ако пула направи три бързи блока получаваме 3 коина и те така ... Съответно ако работата се закучи може и нищо да не вземем за ден, но в дългосрочен план нещата са ок.
gendak
 
Мнения: 73
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:34

Re: Българския пуул - мнения?

Мнениеот YNcoin » 30 Ное 2013, 10:14

tedik написа:

Сложи още малко рам на компа и пробвай пак


Рамта е 16 ГБ :)
YNcoin
 
Мнения: 3
Регистриран на: 29 Ное 2013, 23:12

Re: Българския пуул - мнения?

Мнениеот DeepShadow » 30 Ное 2013, 10:48

Здравейте,решил съм да взимам една GIGABYTE R9-280X R928XOC-3G ,основно за копаене на LTC,но нямам никакви познания в областта.Бих се радвал,ако някой може да помогне с инфо и за насоки при копане на litecoin-и,кои басейни са по-добри,как става събирането в портфеил и изплащането им,после обмяната им в левове и т.н. ? Останалата част от конфигурацията е :
MB:ECS P67H2-A (V1.1)
CPU:Intel 2500K+HYPER 212 EVO
RAM: 4x4GB DDR3
VGA:MSI N570GTX Twin Frozr II OC Shadow's Mod
HDD:80GB+WD 640GB+1TB WD Green+1TB Samsung F3
Sound:ASUS RoG Xonar Phoebus +YAMAHA RX-V667+Monitor Audio BX2+HD598
PSU:Seasonic S12 II Bronze SS-620GB
...По груби данни,една R9 280X на default би изкарала около 700Кh/s,което не знам добре ли е ? Видях,че се правят и някакви настройки по файлове,с кой софтуер и къде точно се пипа ,за да се стигне до "миньорската дейност" ?
DeepShadow
 
Мнения: 7
Регистриран на: 30 Ное 2013, 10:28

Re: Българския пуул - мнения?

Мнениеот ZAX » 30 Ное 2013, 10:49

Да де, ама този пул е малък и няма как да е добра идея да е на PPLNS...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Българския пуул - мнения?

Мнениеот tqnko » 30 Ное 2013, 10:51

При мен стана нещо странно вчера при двата блока които намерихме. На първия големия последно ми пишеше 0.65 или 0.68 монети, че ще получа. Решава се блока и хоп 0.51 :o , след това ми пишеше 0.7 за втория който странник откри и 0.49 xD някой дали има подобен проблем ? И дали админа може да провери шеровете ми спрямо общия блок
Аватар
tqnko
 
Мнения: 69
Регистриран на: 27 Ное 2013, 15:37

Re: Българския пуул - мнения?

Мнениеот gendak » 30 Ное 2013, 11:01

ZAX написа:Да де, ама този пул е малък и няма как да е добра идея да е на PPLNS...


Колкото по- малък пул толкова повече клони към соло копане. И понеже ти си фен на солото би трябвало да търсиш по-малки пулове :) .
Иначе казано с езика на икономиката: PPS - малък риск, малка печалба. Соло - огромен риск, огромна печалба. PPLNS - по средата.
gendak
 
Мнения: 73
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:34

Re: Българския пуул - мнения?

Мнениеот ZAX » 30 Ное 2013, 11:12

Именно, аз съм човек на крайностите. Или всичко или нищо. В превод, ако ще съм на соло ще съм на соло и няма да ме крадат пулове, ако ще съм в пул (т.е. ще ме крадат) тогава поне да съм на твърда заработка.

Ако си копаме приятелчета в наш си пул, без такси и глупости, няма никакъв проблем да си копая и на загуба за общото благо. Обаче в този пул не са ми приятели и няма как да станат такива ако продължават в тази посока в която са поели :mrgreen:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

ПредишнаСледваща

Назад към LTC - Litecoin (Лайткойн)

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], Google [Bot], ionicle, viniamin