Българския пуул - мнения?

Всичко за малкия крал - Лайткойн

Модератори: ekrem, Moderators

Re: Българския пуул - мнения?

Мнениеот dobo79 » 02 Дек 2013, 18:53

Spoon.Net написа:
flex при мен се получи казус. копах точно 24часа за да видя дали има смисъл да прехвърлям всичко към нашия "пуул" след което върнах работниците къдто си копая по принцип. пишеше ми че съм изкопал 1,4 и няколко лайткойна. на сутринта бяха към 1. по обед 0.8 и за последно преди да свърши блока видях че са 0.77. от тогава стоя и чакам да видя някакво движение в баланса си но няма такова :)


Това ще рече че докато си копал,не сме намерили блок,а след като си премахнал копачите си вероятно ден след това сме намерили,което ще рече че твоя дял от копаното се е "изпарило" според системата по която работи пула твоето участие е нулево за блока и няма да получиш нищо.Ако беше си оставил копачите до края на блока щеше да получиш 1.4 лайткоина,а може и повече според скоростта на пула.Така че според копираното от теб нямаш неплатени шерове,така че не се надявай да получиш нищо.Всички блокове дотук са потвърдени и всичко е платено.
Вече ако си осъзнал различните видове системи може да се завърнеш да копаме заедно,но предполагам че се чувстваш излъган или ощетен и няма да го направиш.
Това ако ни спре тока или интернета или нещо друго си е за всеки на сметката и трябва да се подсигури по всякакъв начин да не става.Щом предпочиташ да ти плащат за всеки шер в PPS системата,то тогава би трябвало да се примириш с таксата от 3-4% и сравнително по големия брой невалидни шерове отколкото в БГ пула.
Ако все пак решиш да дадеш втори шанс и да подкрепиш българското то тогава поне задръж копачите си докато открием 2-3 блока и ще се увериш че няма нищо грешно в пула.Скоростта му расте в момента и добива все по-голяма популярност.
Аватар
dobo79
 
Мнения: 321
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:51

Re: Българския пуул - мнения?

Мнениеот Странник » 02 Дек 2013, 18:58

Block Validity Finder Time Shares
470,614 Orphaned! skrubalov 2013-12-02 01:59:25 AM 437,689
470,419 Confirmed! Flex 2013-12-01 07:01:39 PM 2,834,859
469,263 Confirmed! strannik 2013-11-29 10:33:07 PM 275,189
469,165 Confirmed! alfa 2013-11-29 06:06:11 PM 2,815,574
467,712 Confirmed! AlexxxStorm 2013-11-27 02:17:29 PM 237,780
467,590 Confirmed! AlexxxStorm 2013-11-27 09:25:34 AM 665,626

Малко факти - това са блоковете от седмица насам в пула.Според твоята копачка и шеровете които имаш трябва съвсем определено да имаш LTC над 0.
Ако си спрял да копаеш и имаш някакви останали шерове до момента от неизкопан блок то тяхната себестойност в LTC пропорционално намалява спрямо увеличаващото се дялово участие в
блока на все още копаещите по същия блок...тоест това е само калкулирана стойност която все още няма потвърждение и не можеш да си изтеглиш или разпореждаш с нея.
Едва когато блока бъде изкопан и потвърден всеки си получава заслуженото дялово участие в LTC.Едва тогава можеш да си правиш преводи и т.н.
Няма как колега всички други да имат коректни преводи,а ти само да нямаш.
Ако си включил автоматичните преводи за изработеното си го търси в борсата или портфейла където си ги пратил евентуално,защото друго обяснение няма.
При мен съвсем коректно в посочения период си влязоха LTC и нямам оплаквания в този смисъл.
Освен това последния блок за жалост беше отхвърлен.В момента повече от ясно е че този пул не ти харесва и не виждам по кой начин въобще някой може
да те накара да ти се хареса простия факт че 3% на месец са си една стабилна сума пари които подаряваш на чуждите пулове и се отказваш от тях и ми се говори
за някакви теоретични разлики много по малки от 0,1% и то в съвсем условен смисъл.Твоя си работа колега - бъди жив и здрав,машините са си твои и можеш да си копаеш и соло ако си решиш.
Ще използвам случая и да благодаря на всички други колеги които се присъединиха и стабилно вдигнаха общата скорост на пула.
Дано ставаме все повече хора там.Само се надявам на повече късмет с блоковете.
Благодарско колеги още един път!
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Българския пуул - мнения?

Мнениеот dobo79 » 02 Дек 2013, 19:02

Всъщност колегата е прав.Ако си сложил автоматичния превод би трябвало да имаш някакви прехвърлени някъде,а може и да греша в случая.
Аватар
dobo79
 
Мнения: 321
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:51

Re: Българския пуул - мнения?

Мнениеот ggeorgiev » 02 Дек 2013, 19:04

Ами ако блока в който е копал колегата е Orphaned - пак ще има 0
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: Българския пуул - мнения?

Мнениеот Странник » 02 Дек 2013, 19:57

Хем някой твърди че видите ли от седмица копаел там,хем твърди че всичко му е нула,хем твърди че и изработеното му намалявало даже...
Хайде сега да гадаем кое точно намалявало или липсвало...пропуснах да спомена че с включването на нови колеги към пула ни,заработеното за блок ще намалява
пропорционално за всеки участник според дяловото участие както скорост и шерове за единица време именно защото ''баницата'' намалява за всички ни.Но това пък ще се компенсира с
повече блокове за единица време което ако удариш чертата накрая пак идва същото.Но съществената разлика е че късмета на пула пряко нараства със скоростта му.
С един и същ хардуер като скорости няма как да вземеш някъде повече или по-малко поради простия факт че алгоритъма и трудността са същите в цялата мрежа по целия свят.
Като разлики си остават само таксите и качеството на интернет връзката между вас и пула в който копаете.
В българския LTC пул имаме по добра възка,няма такси и затова е и предпочитания избор.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Българския пуул - мнения?

Мнениеот Flex » 02 Дек 2013, 20:22

Аз имам леки проблеми с него де - доста голям брой стейл - варира 2-2.5%. На уинмейнлтц съм под 1%, та не е само до настройка. А интернета с лопата да го ринеш - наета връзка с една купчина бекъпи, нулев пинг на практика... ще включа още мощности тея дни де да видим как ще стои.

пс: 0.2 таксата само за ръчно теглене ли е или и за автоматиката?
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: Българския пуул - мнения?

Мнениеот Странник » 02 Дек 2013, 20:52

При мен стейл нямам ,а реджект шерове са 0,83% на 10 000 шера средно и варират до 1,5%-2% понякога.
По мои наблюдения 0,2 във всеки случай на теглене мисля че има.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Българския пуул - мнения?

Мнениеот Spoon.Net » 02 Дек 2013, 21:30

кратко точно и ясно още първия път написах че картите копаха 24 часа !!!! кой какво е видял, прочел не дочел си е негова работа. сега някой който знае за какво иде реч да поясни. благодаря.

http://prikachi.com/images/524/6813524K.jpg
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: Българския пуул - мнения?

Мнениеот marincho » 02 Дек 2013, 22:11

В началото, N от PPLNS му беше много куца цифра и го зарязах още на първи блок. Това само мога да кажа.
За сегашната ситуация нямам идея. Както чета в другия форум, няма официално обявена бройка N. Навремето, нормалното беше N, да е равно на трудността х2. После излязоха валутки с бързи блокове, и N се намали от собствениците на пулове, според кой-както-му-изнася.
Та, колкото е по-малка бройката на NS(n shares), толкова по-бързо изпадаш от каручката, след като спреш да копаеш в даден пул.
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Българския пуул - мнения?

Мнениеот Странник » 02 Дек 2013, 22:24

Spoon.Net написа:мина почти седмица а баланса ми стой 0. чуден пуул. искам да попитам какво правиме ако недай си Боже завеят и зафучат едни виелици и ви спре тока малко преди да завърши блок в който сте копали 2-3 дена ? или интернета ви по безброй причини увисне за някой друг час че и ден може да отиде ??!? във всеки един момент има вероятност да подарите 2 дена или средно в моя случай към момента около 4 лайткойна на другите очастници в пуула. страшна система...

flex при мен се получи казус. копах точно 24часа за да видя дали има смисъл да прехвърлям всичко към нашия "пуул" след което върнах работниците къдто си копая по принцип. пишеше ми че съм изкопал 1,4 и няколко лайткойна. на сутринта бяха към 1. по обед 0.8 и за последно преди да свърши блока видях че са 0.77. от тогава стоя и чакам да видя някакво движение в баланса си но няма такова :)



Видях какво си приложил и ще ти кажа какво точно е станало.
На това защо и как тези 1,4 LTC са започнали да ти ''изчезват'' мисля че достатъчно добре беше пояснено.Едва когато видиш най-долу където си пише Acaunt Balance 1,4 LTC можеш да кажеш че някой ти е откраднал нещо.По-горе където си пише Rond Estimate -това си е чисто пресмятане от пула на това колко LTC ще ти падне в бъдеще когато блока излезе на база текуща скорост която е вложена в копането от теб.Това което е станало е следното - включил си се в копането за 24 часа и си спрял защото не е паднал блок.В резултат твоите шерове 44 974 на брой са останали на твоята сметка до приключването и потвърждаването на блока което като е станало вече са потвърдени и платени в момента.Сега да те питам пък аз тебе - тези шерове (44 974 на брой ) колко LTC струват според системата за PPS?Според мен са толкова малко че просто пула не ги показва даже като изработени.
В завършек - ако беше останал да копаеш до приключването и потвърждението на блока щеше да си получиш въпросните 1,4 LTC защото от наблюдения виждам че доста точни изчисления дава и нямаше да твърдиш че някой ти ги е откраднал.
Както и да е колега,надявам се че след тези разяснения вече си наясно какво се е случило и ако решиш да опиташ пак и да изкараш поне един блок както се казва на инат ако щеш -ще се убедиш че всичко е наред както с всичките други които сме там.

Още в началната страница на пула си пише:
Таксите на всички транзакции са намалени на 0.02 LTC! N е увеличен на 800 000 шера!
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към LTC - Litecoin (Лайткойн)

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, filchef, ionicle, Kartoff, shulio, UserX1XO, viniamin