Ограничения при изграждане на Litecoin риг( решения и съвети)

Всичко за малкия крал - Лайткойн

Модератори: ekrem, Moderators

Re: LTC Mining Rigs

Мнениеот cnerd » 03 Ное 2013, 13:45

ekrem написа:на h61del съм карал с 6 видео карти 58хх без никави модвания на екстендерите и на sha256 и на scrypt и на sl3 няма никави ядове даже едната беше 5970 и тогава ядрата стават 7 и си пее. в момента нямам 58хх серия имам 4x gigabyte 7970 които са пак на таково дъно с екстендери 25см(немоднати) пак няма проблем
пп: дъна горят не от много карти а от недостгиг на ток когато някой ще слага много карти естествено трябва да помисли и за тяхното хранене

Тъй тъй, аз дори все още си пазя машинката на 5xxx серията, щото честно казано петата серия може да яде мноо ток, но според мен е значително по-стабилна на клок.
Машинката е както следва:
Дънце: F2A85X-D3H
(2x PCI-e x16 + 3x PCI-e x1)
Картички: 2x Asus 5870 + 3x Asus/Dell mix 5970
Двете Асус-ки са закачени на дъното, на x16 слотовете (еднате е дигната леко нагоре с... безкабелен x16 Razer :) за да не пречи на единия x1 Razer-extender), 3те 5790-тки са вдигнати нагоре (с цел охлаждане) с прости рейзъри (x1 to x16) без допълнително захранване. Всъщност, ако захранването на системата е добро (задължително 80+ захранвания), няма какъв ток да се тегли през рейзъра.

От друга страна, човек може да запали до 8 ядра на една машина не заради дъно или уотевър, ми заради OS-а и драйверите. x86 пали до 4 ядра, x64 пали до 8, както в моя случай 2 ядра от 5870-ците и още 6 от 5970-ците.

Тая машина вече не знам колко време работи, никви проблеми с нищо. По тоя повод, поздрави на Екрем за вентилаторчетата дето ми продаде, тва е общо взето най-сериозния maintenance който съм и правил за ~2 години работа.

P.S. Take care of your hardware.
P.P.S. Ся се сетих, че всъщност тва дъно го сложих по-късно, преди това бях с някво друго, тая година нещо размествах дъната на някои машини (вероятно без никаква сериозна причина, просто щото съм се сетил нещо :) ) така че и с още едно дъно съм го правил тоя сетъп без проблеми.
P.-II-.S: Хаха, ся видях, че Закса пак е запспамил темата еднага след отговора на Екрем, моя пост сега изглежда супер inappropriate. Веднъж и на мен да ми се приговори за мои машинки и ся целия пост е като в небрано лозе. Чай да взема да понаредя малко и аз ве:
@ZAX: ноо си смотан, найна
xD
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: LTC Mining Rigs

Мнениеот ZAX » 03 Ное 2013, 16:05

Аха, сега пък 4-8 ядра можело заради оста... В крайна сметка може ли 6 топ карти или не може, а не да ми се фукате с кой к'вот извадил от кенефа :mrgreen:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Ограничения при изграждане на Litecoin риг( решения и съвети)123

Мнениеот ggeorgiev » 03 Ное 2013, 16:18

ZAX написа:Аха, сега пък 4-8 ядра можело заради оста... В крайна сметка може ли 6 топ карти или не може, а не да ми се фукате с кой к'вот извадил от кенефа :mrgreen:



Като те чета- само ти вадиш от кенефа, и хвърляш тук. И понеже си прост, и се чудиш за какво да се хванеш, ще ти обясня - на една система можеш да сложиш до 8 ядра, а колко карти правят 8 ядра си ги сметни сам (имаш калкулатор на компютъра: Старт/Програми/аксесоари/калкулатор , или ако искаш по-бързо - Start/run ->calc->enter). И за това ограничение се оплачи на AMD/Microsoft/Арменския поп.
П.П. А ако картите са 5990 (за които така и не даде инфо) можеш да закачиш 2^256 броя, без никакъв проблем, даже и ток не харчат.
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: LTC Mining Rigs

Мнениеот ekrem » 03 Ное 2013, 16:25

тук дъната са ми 3 бр картите ги изброй ти и смятай математик
2 от картите са х970 :lol: :mrgreen:
пп: турбинта която изсмуква топлия въздух ми струва колкото всички твои карти
Снимка0328.jpg
Снимка0328.jpg (492.79 KiB) Прегледано 1033 пъти
Последна промяна ekrem на 03 Ное 2013, 16:28, променена общо 1 път
Аватар
ekrem
 
Мнения: 572
Регистриран на: 30 Май 2013, 17:23
Местоположение: Гуанджоу

Re: LTC Mining Rigs

Мнениеот ekrem » 03 Ное 2013, 16:29

това ми е стара снимка колега както писах по назад в момента съм само с 4х7970

а който не може да смята те тук вече индивидуал се виждат 6

Снимка0306.jpg
Снимка0306.jpg (385.95 KiB) Прегледано 1020 пъти

Снимка0307.jpg
Снимка0307.jpg (434.96 KiB) Прегледано 1020 пъти
Аватар
ekrem
 
Мнения: 572
Регистриран на: 30 Май 2013, 17:23
Местоположение: Гуанджоу

Re: LTC Mining Rigs

Мнениеот ZAX » 03 Ное 2013, 16:50

В нас по едно време имаше 5 с по 3 карти от 7-ма, 4 с по 6 от 5-та и една ламя с 3 х 6990 и даже нямаше нужда от допълнителни разходи за охлаждане. Машинките си работеха перфектно при отворени прозорци и няколко вентилатора за всеки случай. Та не знам имам или нямам опит. Но пак ще кажа, че без безплатен ток няма смисъл, това е моето мнение и не ангажирам никого с него.

П.П. Тези с повече от 3 карти бяха моднати и ако е било излишно, не струваше нищо или поне много по-малко отколкото ако изгори нещо. А още чакам снимка на 6х6990 на едно дъно. Да, добре 5990 явно няма, но винаги можете да ми покажете и 6х5970, че дори 6х7990 като са толкова икономични. Но това не ми е толкова важно, вместо да се хващате за всяка сламка само и само да се заяждате с мен, вижте човекът какво пита, ви е*а в спамерите малоумни. Има достатъчно други теми, направени специално за да можете да си ги мерите. А който има нещо персонално към мен, темата е тази: viewtopic.php?f=3&t=210 който му стиска излиза на ринга. Ама не като @ekrem с автобуса да ги води, а един на едно сме там невестулке.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: LTC Mining Rigs

Мнениеот ekrem » 03 Ное 2013, 17:06

ако мислих нещо да меря до сега да бях ги постнал тези снимки някъде по форума много отдавна
6х6990 или 6х5970 и да си скъсаш гъза не може да ги подкараш на уиндовс (но ние не сме казали че сме копали с 6 такива на дъно)

2 страници назад писах какви карти тоест повечето асус 5870 са ми работили без никакъв проблем 6 броя на дъно h61dell
и ти с твоята твърда глава не повярва и се наложи да ти ги документирам със снимки

просто признай си кажи добре съгласен съм може да работят при вас аз не съм пробвал с 6 карти никога и сгреших с мнението си
когато не ти отърва недей сменя темата с рингове кенефи и тем подобни

ПП; чакам да кажеш че снимките не са мои че са монтаж или нещо друго
с автобус не съм пътувал сигурно повече от 20 години имам си хубава количка и неговата снимка ли искаш??
карай си там колелото и си продавай мизерните 5830 които не са копали никога
Аватар
ekrem
 
Мнения: 572
Регистриран на: 30 Май 2013, 17:23
Местоположение: Гуанджоу

Re: LTC Mining Rigs

Мнениеот ZAX » 03 Ное 2013, 17:13

А ти въобще прочете ли и едно мое мнение, преди да твърдиш така сигурен какво съм казал и не съм казал? Аз казах че след 4-тата карта е добре да са моднати, също така казах че при по-мощните модели въобще няма да стане по никакъв начин. А ти ми отговаряш изключително неадекватно, че видиш ли ставало с едноядрените, но това какво общо има с факта че не става с двуядрените? А нали цялата драма беше в това да се спести някой и друг слот и защо колегата бил решил да слага само 3 карти. Еми и аз така съм решил, за да не ме боли главата.

Отделно че той очевидно няма 20 карти, а се чуди 2 или 3 да си купи, но вие държите 6 да са :mrgreen:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: LTC Mining Rigs

Мнениеот ekrem » 03 Ное 2013, 17:31

ZAX написа: Като не трябва да забравяш че проблеми няма само до 2 карти, вече третата е препоръчително да е с моднато захранване, а за 4-та и нагоре е абсолютно задължително.


аз и skrubalov казваме че не е абсолютно задължително. и го доказваме с опит и снимки направи го и ти
Аватар
ekrem
 
Мнения: 572
Регистриран на: 30 Май 2013, 17:23
Местоположение: Гуанджоу

Re: LTC Mining Rigs

Мнениеот ZAX » 03 Ное 2013, 18:12

Какво искаш да направя, да ти покажа дъно което не познава повече от една карта или да ти сложа снимка само с 2 карти и моднати :mrgreen:

Да предположим че съм сгрешил като съм послушал 100% от пишещите в този форум, които са ми казали само преди няколко месеца че когато картите са повече от 3, трябва да са моднати. Сега чак се сещате да кажете, че всъщност не трябва, а просто трябва да са с по-силно захранване. Ми добре, щом държиш да си призная че съм сгрешил, явно съм сгрешил че ви слушам...

Сега да вземем да напишем и нещо по темата все пак. Например въпросните 8 ядра (максимално възможни) какво захранване се препоръчва за тях, за да не се налага модване и въобще за какво се модва? Аз мислех че дъното не може да понесе да идва толкова ток по слотовете (така казвахте вие).
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

ПредишнаСледваща

Назад към LTC - Litecoin (Лайткойн)

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, puffyto, qbadabaduuu, viniamin