Ограничения при изграждане на Litecoin риг( решения и съвети)

Всичко за малкия крал - Лайткойн

Модератори: ekrem, Moderators

Ограничения при изграждане на Litecoin риг( решения и съвети)

Мнениеот ZAX » 02 Ное 2013, 04:06

Mr.Mighty написа:Има ли дъно на което могат да закачат 4 карти pci express 3

Колегите казаха 6 (това е бюджетното решение). Но в интерес на истината има и дъна с 7, които не знам на какви цени бяха.

Но тук е важно да отбележим че това което масово се използва H61DEL за 6 карти, всъщност можеш да му сложиш само една, а останалите могат да бъдат само на екстендъри. Само една идея по-хубави дъна си имат портове за 2-3 карти и съответно могат да носят още толкова с екстендъри. Разбира се най-добре всички карти да са на екстендъри, особено щом питаш за 6 броя на едно дъно, но в крайна сметка не се препоръчват повече от 5 на едно такова дъно, което не пречи на много колеги успешно да си копаят и с по 6. Като не трябва да забравяш че проблеми няма само до 2 карти, вече третата е препоръчително да е с моднато захранване, а за 4-та и нагоре е абсолютно задължително.

И да, ако ги ползваш и за отопление, сметката излиза, поне за тази зима, но не и за 14-те месеца!
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: LTC Mining Rigs

Мнениеот skrubalov » 02 Ное 2013, 07:55

Zax пак се изказва неподготвен и говори наизуст. Карам по 4 карти на скрипт без моднати конектори, над 6 месеца нямам проблеми. На h61del съм карал точно 6 карти на sha256, пак без моднати конектори, никакъв проблем.
@ Marincho... не си много прав, защото всичко ще мине на митница така че сложи едно ддс 20 %+ едно мито 4% и тя цената идва долу горе като на нашите... само че плащаш за шипинг .... доста (съдейки от BFL, поне 70-80 долара) и чакаш седмица.
@mr.Mighty
Забележи че платката е 2 гигабайта, но има 2 такива. Освен това... колко повече рам да иска? с 4 карти ми стои на 2 гигабайта. ( имам 6 инсталирани, защото и аз четох че иска рам)
skrubalov
 
Мнения: 263
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:22
Местоположение: Варна

Re: LTC Mining Rigs

Мнениеот marincho » 02 Ное 2013, 08:13

От щатите няма мито за компютърни компоненти. Само ДДС. Смятал съм го, излиза по-евтино за доста неща. Шипинга на БФЛ е без коментар, тъй като е х2 от официалните цени на американските пощи, а фирмите които шипват много ползват отстъпки.
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: LTC Mining Rigs

Мнениеот ZAX » 02 Ное 2013, 09:37

@skrubalov, защо съвсем съзнателно подтикваш човекът да прави глупости, само за да се заяждаш с мен? Той пита за скрипт и аз за скрипт му отговарям и то от личен опит, а не на изуст, пък ти на ша ако искаш и 18 карти на едно дъно си пусни... Разби се че има значение какво се копае, с какви карти се копае и какъв клок, някоя следваща доста по икономична карта, може и 20 да наредиш... Факт е обаче че аз съм виждал дъно изгоряло от 3 карти от 7-ма. Копаеше си човека само с 2 карти дълго време, добави 3-та и даде фира... Ест. че няма да копаеш с половинат от възможностите на картите, следователно както казах, внимавай с третата и нагоре всичко модвай, защото скрубалов ме съмнява да ти ги подмени гаранционно :mrgreen:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: LTC Mining Rigs

Мнениеот ekrem » 02 Ное 2013, 10:17

нека се опитам и аз да дам малко разяснение за хора които са с малко карти и нямат много за да бъдат сигурни в твърдението си:

на h61del съм карал с 6 видео карти 58хх без никави модвания на екстендерите и на sha256 и на scrypt и на sl3 няма никави ядове даже едната беше 5970 и тогава ядрата стават 7 и си пее. в момента нямам 58хх серия имам 4x gigabyte 7970 които са пак на таково дъно с екстендери 25см(немоднати) пак няма проблем

пп: дъна горят не от много карти а от недостгиг на ток когато някой ще слага много карти естествено трябва да помисли и за тяхното хранене
Аватар
ekrem
 
Мнения: 572
Регистриран на: 30 Май 2013, 17:23
Местоположение: Гуанджоу

Re: LTC Mining Rigs

Мнениеот skrubalov » 02 Ное 2013, 11:28

Закс, не съм се заяждала с теб. Сега ще го направя
Да браво ВИЖДАЛ си как са изгоряли. А аз съм експлоатирал без да изгорят. Нали знаеш, че ако ставаше с гледане... Кучето щеше да е месар.

Абсолютно съм съгласен с екрем, захранване му е майката.
skrubalov
 
Мнения: 263
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:22
Местоположение: Варна

Re: LTC Mining Rigs

Мнениеот ZAX » 02 Ное 2013, 16:53

АХАХАХАХ, нямало проблем ама той ги бил ползвал само за sl3 :mrgreen:

Я пусни моля те 6 по х990 като си гъзар и после си поправи поста сам :mrgreen:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: LTC Mining Rigs

Мнениеот ekrem » 02 Ное 2013, 17:12

от как имам асик съм ги спрял на тема монети с gpu преди това са копали много видове скрипт.а в момента са само на sl3
ти в момента като не можа да се хванеш за друга сламка за туй ли се хвана?
ще спориш когато имаш дъно h61 dell и 6 броя карти а не да ми говориш глупости наизуст :lol:
Аватар
ekrem
 
Мнения: 572
Регистриран на: 30 Май 2013, 17:23
Местоположение: Гуанджоу

Ограничения при изграждане на Litecoin риг( решения и съвети)12

Мнениеот ZAX » 02 Ное 2013, 20:51

Да, аз не се страхувам да попитам, когато не знам нещо. Не ме притеснява особено факта че маринчо с цялата си глупост ще се опита да използва това рещу мен след половин година, казвайки че съм питал вчера и очаквайки номера му да мине. Но дори така да е, то и днес има скапани софтуери, които не си вършат работата. Например софтуера на марто все още не работи и вероятно аз съм виновен, че не мога да го настроя, нали :mrgreen:

Но най-много ме кефи факта, че същите хора които са ме убедили в това което твърдя сега, някои от тях днес го отричат, даже ми се карат, само пропускат да отбележат всъщност от къде съм го научил...

П.П. Други глупаци пък пишейки 58хх разбират за какво става дума, понеже са го виждали много пъти, но когато видят за пръв път х990, не могат да проумеят че точно на същия принцип това значи 5990, 6990, 7990
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: LTC Mining Rigs

Мнениеот skrubalov » 03 Ное 2013, 09:57

Експерте, покажи ми моля продуктовата страница на 5990?
Иначе ще ти вържа 6 такива карти но само 4 ще копаят. Знаеш ли защо?
skrubalov
 
Мнения: 263
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:22
Местоположение: Варна

Следваща

Назад към LTC - Litecoin (Лайткойн)

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, Kartoff, viniamin