LTC wall observer

Всичко за малкия крал - Лайткойн

Модератори: ekrem, Moderators

Re: LTC wall observer

Мнениеот cnerd » 07 Окт 2013, 15:19

2GOOD написа:Тя цената се качи заради този слух още Май месец (ако си спомням добре).

да, горе-долу тогава
Изображение
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: LTC wall observer

Мнениеот Странник » 07 Окт 2013, 15:49

От няколко дена наблюдавам активно какво се случва в BTC-e при търговията с LTC.
Прави ми впечатление че с някакви мизерни оферти се подържа умишлено ниската
цена в момента.
Офертите са от вида - 0,01 до 0,5 или 1 LTC с дъмпингова цена за купува и респективно
продава...
В резултат информацията която се изписва навсякъде по графики и справочни сайтове
е цената на последната дъмпингова оферта която обаче
е в мизерни обеми както споменах.
Разбира се видях и много големи количества в продава и купува на ниски цени като анонси.
Като цяло общото ми впечатление е че с ботове се атакува умишлено цената.
Вие какво мислите?
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: LTC wall observer

Мнениеот angelche1973 » 07 Окт 2013, 16:02

Аз лично не продавам в момента :lol: Ботовете нека си играят на борсата.
Не са важни конете в мотора - важно е магарето зад волана
angelche1973
 
Мнения: 455
Регистриран на: 17 Юни 2013, 09:27
Местоположение: София

Re: LTC wall observer

Мнениеот cnerd » 07 Окт 2013, 17:25

Ми, не знам, и на мен ми се струва супер странно положението, ама не съм сигурен дали е щото хората стискат лайткойните или щото има някъв умисъл
http://cryptochart.com/LiteWatch.php
Дълбочината на купува/продава определено не е нормална, но това на мен по-скоро ми говори, че е неизбежно съвсем скоро да се качи цената.
Странник, ти вече няколко пъти спекулираш, че някой умишлено държи цената на LTC надолу, ако не ме лъже паметта... ама, аз съм просто момче, не знам какви факти биха подкрепили подобна спекула.
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: LTC wall observer

Мнениеот 2GOOD » 07 Окт 2013, 17:35

Цената може умишлено да се държи надолу с големи обеми и ако има реално натиск, а след като обемите са ниски и няма натиск, значи всички се ослушват в момента и чакат да видят на къде ще тръгне пазара за да го последват или да кешират/купят на по-добра цена.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: LTC wall observer

Мнениеот Странник » 07 Окт 2013, 19:17

ComputerNerd написа:Ми, не знам, и на мен ми се струва супер странно положението, ама не съм сигурен дали е щото хората стискат лайткойните или щото има някъв умисъл
http://cryptochart.com/LiteWatch.php
Дълбочината на купува/продава определено не е нормална, но това на мен по-скоро ми говори, че е неизбежно съвсем скоро да се качи цената.
Странник, ти вече няколко пъти спекулираш, че някой умишлено държи цената на LTC надолу, ако не ме лъже паметта... ама, аз съм просто момче, не знам какви факти биха подкрепили подобна спекула.

Не знам какво влагаш в това че спекулирам но в моя случай следя доста параметри в тази търговия -цени,трудност и ми прави впечатление че преди срива на LTC 1 BTC държеше постоянно и твърдо 48- 50-53 LTC като равностойност чрез корекции в цената.
В момента 1 BTC твърдо се е закрепил на 60 -62 LTC - просто си стои като закотвено там .
Това съотношение ми се струва съвсем преднамерено и неслучайно... ако желаеш наречи го спекулация или както намериш за добре.
Просто споделям наблюдения без да имам дивиденти от това.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: LTC wall observer

Мнениеот cnerd » 07 Окт 2013, 20:07

Ми, маняк, то всяко предположение си е спекулация до момента, в който не се потвърди. Нямам предвид, че си измисляш, ако това си си помислил. По-скоро съм любопитен дали наистина е така, щото ако се окаже вярно, можем да направми и по някой лев от цялата работа, рийшли.
Ако погледнем реалистично, тази тема си е за спекулации.
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: LTC wall observer

Мнениеот Странник » 07 Окт 2013, 21:35

Нищо не ми пречи да задържа LTC от продажба в момента.Просто все повече ми се оформя картинка за манипулация от доста голяма мащаб в тези цени в твърде конкретни параметри.На Exel си направих един алгоритъм за различни пресмятания с постоянно обновяващи се данни от борсите и тази тенденция я следя от 2 месеца.Реално затварянето на Silk Roud и ареста на един човек повлия за момент на BTC което си върна позициите сравнително бързо,но LTC си остана в дупката образно казано и все още не може да се върне на нива 0,02 BTC и трайно се закрепи на 0,017 като възможен максимум.В моите очи оптимистичния сценарии е да се върне цената пак до 0,02 BTC защото дори и да има спекула в случая дългите им позиции едва ли ще издържат още дълго време предвид какви обеми се търгуват в момента.Негативния сценарии обаче вече включва конфискуваните активи на Silk Roud от ФБР на стойност 26000 BTC.Какво ще се случи ако ФБР реши да освободи тази сума на пазара ударно в близките дни?
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: LTC wall observer

Мнениеот cnerd » 08 Окт 2013, 12:38

Странник написа:На Exel си направих един алгоритъм за различни пресмятания с постоянно обновяващи се данни от борсите и тази тенденция я следя от 2 месеца.

mind sharing? любопитен съм да видя
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: LTC wall observer

Мнениеот Странник » 08 Окт 2013, 15:57

Самия калкулатор е модифицирана версия на този направен от 2GOOD и доразвит с подръжката на онлайн инфо
от всеки сайт който си решите които после да влизат в алгоритми за пресмятане на краен резултат желан от вас.
Прилагам тук своя файл с идеята да е от помощ на желаещите.Само е необходимо да имате Excel версия 2007 или
по-висока и като отворите файла да разрешите съдържанието да се ъпдейтва.Важна забележка е от опциите за честота на
обновяванията на инфото да не прекалявате да е примерно на всяка минута.Защото има риск да ви баннат от сайта
който следите в реално време.Настройките ми са на 10 мин. честота на обновяванията.Накрая ви изчислява в левове какво
имате заработено реално с платен разход на ток според хардуера с който работите.Алгоритмите са за BTC и LTC само
понеже само LTC копам в момента.Който желае може да си направи свой алгоритъм за всяка друга скрипт валута от
вече наличната във файла база данни от борсите.Ако ви работи компа нонстоп само файла е необходимо да е отворен
за да имате текуща последна информация както и крайна печалба в реално време.Цялата крайна информация излиза на
първия лист Calc ,всички останали са спомагателни за първия.Понякога от самия сайт правят малки промени и накрая
Excel ви вкарва някакви невъзможни параметри ,а де факто примерно ако следим само LTC се оказва че поради промените
вече следим съседен ред от сайта който примерно е цена на Megacoin или Luckycoin.Поправката е лесна и просто виждате
на кой ред е мръднала цената на LTC и правите корекция само кой ред искате да следите конкретно за алгоритъма.
Обмислям и да вкарам графики като история да ми прави на база различни параметри които следя но засега има
доста такива и из нета.
Ще ме извините че е малко разхвърляно файлчето ама това си е моята система на организиран хаос ;)
Прикачени файлове
BTC LTC online info calculator.zip
(65.29 KiB) 347 пъти
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към LTC - Litecoin (Лайткойн)

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], ionicle, Kartoff, viniamin

cron