LTC wall observer

Всичко за малкия крал - Лайткойн

Модератори: ekrem, Moderators

LTC wall observer

Мнениеот cnerd » 20 Авг 2013, 18:55

Ясно е, че видео картите масово се местят на скрипт. Най-големият процентил отива в LTC.
"Защо LTC?" питат някои хора. Обикновенно отговорът е "Щото LTC-то е стабилно, за разлика от другите скриптовалути"
Моя въпрос в случая е "Епа, колко па да е стабилно?"

http://www.cryptocoincharts.info/period ... rket=btc-e

Така като гледам чартовете, бая стабилничко си изглежда. Ако имаме "късмета" да падне до ~0.020 BTC за LTC, ще имаме възможност наистина да разберем колко точно е доверието в тази валута.
Хайде в тая темичка да си говорим за курса на LTC-то :)
Каква е вашата вяра в LTC? Аз лично съм 50/50. С други думи, половината от това, което изкарам го обръщам в BTC (когато курса е добър, разбира се), другата половина си я пазя за много по-добри дни.
Също съм любопитен да разбера, някой от вас daytrade-ва ли на BTC/LTC и ако да, с какви обеми работи.
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: LTC wall observer

Мнениеот ekrem » 20 Авг 2013, 20:26

един колега беше купил на 0.03+ макар че отделно и го копа след което падна падна чак доближи 0.020 и той чака чака и не издържа и продал на загуба и аз съм 50/50 като тебе. за последните 3-4 месеца LTC,TRC. и PPC удариха надолу с по минимум 50%
Аватар
ekrem
 
Мнения: 572
Регистриран на: 30 Май 2013, 17:23
Местоположение: Гуанджоу

Re: LTC wall observer

Мнениеот angelche1973 » 20 Авг 2013, 21:36

Аз лично не съм продавал около месец. Всичко кътам в LTC :D Не че е много :lol:
Не са важни конете в мотора - важно е магарето зад волана
angelche1973
 
Мнения: 455
Регистриран на: 17 Юни 2013, 09:27
Местоположение: София

Re: LTC wall observer

Мнениеот skrubalov » 20 Авг 2013, 23:46

Аз се усетих долу горе навреме и купих 100 броя на 0.9 долара. Сега си пазя още 50 от тях и допълнително копая и стискам половината продавам на 10 долара а другите на 20. Ако ще и след 5 години да става. Аз вярвам, че лайткоина може да повтори графиката на цената на биткоин.
skrubalov
 
Мнения: 263
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:22
Местоположение: Варна

Re: LTC wall observer

Мнениеот Странник » 21 Авг 2013, 01:19

Моите скромни наблюдения показаха едновременна реакция със спад на цената
на LTC спрямо BTC при скока на цената на BTC.
Крайния резултат може да се обобщи с две думи.
Въпреки поскъпването на BTC - LTC ще си държи точно определена цена спрямо BTC
която точно да съответства на разликите между двете валути изразени в трудността.
Крайната печалба изчислена в левове както е в моя случай - не мръдна въпреки
промяната в курсовете и на двете валути.
Което ми навява съвсем определено горните изводи.
Като цяло ако LTC излезе от сянката на BTC вече може да се говори за някакви
разлики.
Не знам дали това ще се запази като тенденция - но според мен съвсем определено си
имаше намеса в борсовата търговия и цените в последните дни.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: LTC wall observer

Мнениеот angelche1973 » 22 Авг 2013, 14:05

Наблюдавам, че се обменя масово LTC за BTC. Явно хората считат, че BTC е по-сигурната валута. :lol:

Предвид факта, че LTC не бе пусната и този месец в GOX-а, търпението на хората се изчерпа :D
Не са важни конете в мотора - важно е магарето зад волана
angelche1973
 
Мнения: 455
Регистриран на: 17 Юни 2013, 09:27
Местоположение: София

Re: LTC wall observer

Мнениеот Странник » 22 Авг 2013, 14:40

angelche1973 написа:Наблюдавам, че се обменя масово LTC за BTC. Явно хората считат, че BTC е по-сигурната валута. :lol:

Предвид факта, че LTC не бе пусната и този месец в GOX-а, търпението на хората се изчерпа :D


И аз мисля същото - даже се учудвам какви количества се появяват в единични поръчки.
В този смисъл възможно ли е точно това и да е целта и не е ли удобния момент за борсата
при ниски цени да започне търговията си с LTC?
Ако това се случи мисля че LTC отново ще поскъпне защото си е новина MTgox да търгува
LTC .
И като цяло след това MTgox ще изкупи на ниска цена наличните за търговия LTC с последваща печалба
при вдигането на цената им.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: LTC wall observer

Мнениеот cnerd » 23 Авг 2013, 09:52

май май, LTC/BTC стигна дъното на 0.0210 и сега тръгва лека по лека нагоре
като имам време днес ще понадраскам малко графиките на LTC/BTC, LTC/USD и BTC/USD, да видим дали и там няма няква връзка
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: LTC wall observer

Мнениеот Странник » 24 Авг 2013, 11:24

По мои наблюдения отлива от BTC на миньори с видеокарти към скрипт валутите се разпределя в големия брой алтернативни валути според предпочитанията им за максимална печалба.Това в известна степен притъпява наплива към LTC.Но все пак осезателно трудността на LTC се вдигна.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: LTC wall observer

Мнениеот cnerd » 11 Сеп 2013, 14:17

така де, домързя ме да го направя аз, за това взимам на готово от лайткойнпуул.орг
https://www.litecoinpool.org/charts
Интересно е, вижда се ясно как кривите на LTC/BTC и LTC/USD се кръстосват и разминават. С други думи, лека по лека LTC-то става независимо.
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Следваща

Назад към LTC - Litecoin (Лайткойн)

Кой е на линия

Регистрирани потребители: filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Pavel, Spenchoni, svetlim, viniamin