Търся желаещи за ново крипто-начинание

Промотирайте вашият бизнес или проект приемащ разплащане с биткойн

Модератор: Moderators

Търся желаещи за ново крипто-начинание

Мнениеот nidimitrov88 » 08 Фев 2018, 21:04

Здравейте критпо-ентусиасти. Този свят на криптовалутите(блокчейн технологията) набира сили от няколко години и миналата показа колко много може да порастне. Всички сме виждали съпоставки със стоковата борса и наличното злато на света и какво ли още не, но никой не знае какво може да стане. Аз лично мисля, че има още доста хляб в тази сфера! Ето и моята идея:
Трябват ми още 4 човека които имат желание да се занимават с най-различни задачки свързани с крипто(за примери, пишете на лично) и някои не толкова. Ще си наемем апартамент в София, където ще работим , ще обсъждаме идеи, ще гласуваме, ще се развиваме както финансово, така и като личности (надявам се). Искам малък и мотивиран екип, в който се допълваме, подкрепяме, вярваме един в друг и да стигнем висоти в желаните аспекти. Свободната воля е много важен аспект. Няма да насилвам никого за каквото и да било, ако някой иска да си тръгне е свободен по всяко време да го стори, но в екипа ще тече дейност и трябва да има собствен стремеж и усърдие. Всичко ще се дели по равно, нямам гаранции за успех или дадени заплати/цифри в главата. Колкото усилие и желание вложим, толкова и ще постигнем. Също имам намерение, ако всичко потръгне както трябва, да отдаваме и част от печалбите си за благотворителни цели.
Ако идеята ти харесва, напиши кратко с какво може да си полезен на един такъв екип и как си представяш, че ще протичат нещата - [email protected]
nidimitrov88
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Фев 2018, 20:43

Re: Търся желаещи за ново крипто-начинание

Мнениеот jamiemirror » 08 Фев 2018, 23:26

Първа грешка - липса на концепт. Втора грешка - фрий мейл.
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Търся желаещи за ново крипто-начинание

Мнениеот Mateev » 11 Фев 2018, 19:19

Обясни си поне концепцията, за да преценим дали може да и се доверим.

Иначе и на мене в главата ми има една камара концепции - от налудничави по налудничави, и от переспективни по-переспективни. И аз също съм съгласен да деля бъдещи ПОТЕНЦИАЛНИ печалби с хора, които биха се навили заедно да направим разработките БЕЗ ДА ИМ ДАВАМ ЗАПЛАТА.

Ха сега виж думичките в червено и сам прецени дали ще намериш някой, на който кукувица да му е изпила акъла, за да се върже на твоето предложение. Между другото аз също се пробвах да намеря хора за реализацията на една моя концепция за автоматизирана търговия (спекула) по финансовите пазари със самообучаващ се експерт, базиран на теорията на вероятностите. Нещо повече - направих си труда в 2-3 финансови форума да изпиша 1000 постинга, в които да обясня тази концепция на хора, които имат умствения капацитет да я разберат. И знаеш ли какъв е резултата? Резултата беше НИКАКЪВ, или по-точно никой не разбра концепцията, защото болшинството от четящите бяха скарани с математиката.

И така осъзнах психологическия проблем на подобни идеи. Накратко - такива идеи се реализират само от колектив от умни хора, но такива няма да дойдат в твоя колектив, защото си имат собствени идеи за разработка. Колкото до другите, които биха дошли, но си нямат хал-хабер от математика или дори от програмиране - с такива хора нищо няма да направиш. Те само ще те провалят и ще ти загубят времето.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Търся желаещи за ново крипто-начинание

Мнениеот freelancer » 19 Мар 2018, 21:25

nidimitrov88 написа:...с най-различни задачки свързани с крипто(за примери, пишете на лично) и някои не толкова.


Винаги ме радват грамотни хора с идеи, чийто ентусиазъм не секва, докато се опитват да преоткриват света :)
Ако имаш някакви конкретни теми, свързани с търговията и финансите (там са ми интересите и знанията), мога да съдействам дистанционно (for free).

*Относно поста на Mateev за "автоматизирана търговия (спекула) по финансовите пазари със самообучаващ се експерт, базиран на теорията на вероятностите." - това е интересно, от любопитство изучавах как работи на практика създаден от руснаци бот за търговия с криптовалути..."обучението" му ставаше с алгоритмични блокове, които се редяха в логични вериги. Интерес представлява и механиката на високочестотната търговия при валутните двойки.
Аватар
freelancer
 
Мнения: 32
Регистриран на: 11 Мар 2018, 22:29
Местоположение: Sofia-London

Re: Търся желаещи за ново крипто-начинание

Мнениеот miner99 » 27 Мар 2018, 11:00

freelancer написа:
nidimitrov88 написа:...с най-различни задачки свързани с крипто(за примери, пишете на лично) и някои не толкова.


Винаги ме радват грамотни хора с идеи, чийто ентусиазъм не секва, докато се опитват да преоткриват света :)
Ако имаш някакви конкретни теми, свързани с търговията и финансите (там са ми интересите и знанията), мога да съдействам дистанционно (for free).

*Относно поста на Mateev за "автоматизирана търговия (спекула) по финансовите пазари със самообучаващ се експерт, базиран на теорията на вероятностите." - това е интересно, от любопитство изучавах как работи на практика създаден от руснаци бот за търговия с криптовалути..."обучението" му ставаше с алгоритмични блокове, които се редяха в логични вериги. Интерес представлява и механиката на високочестотната търговия при валутните двойки.

Има един комунистически лозунг "Другари, да вървим да работиТЕ".
Много ме радва ентусиазма на младите. "Всичко могат, ама не знаят как" :D
За съжаление и за радост студентските ми години отминаха. Хубаво е да си млад, пъргав, силен и мозъка ти да сече. Ама неопитен!

Системата на Матеев има логика, но практически графиките са се показали като пълен хаос. Аз примерно съм един от хората със собствени идеи. Техническият анализ (на каквото и да е ниво) е опит чрез историята да се предскаже бъдещето. Единственото което уважам от техническия е това, че историята има влияние (но не и вероятност!). Т.е. ако една тренд линия на съпротива или подкрепа се е доказала с времето, то тя пак ще оказва влияние. Не се знае какво, но ще оказва. Дали ще бъде пробита или подкрепена, шанса винаги е 50 на 50, от историческа гледна точка това обстоятелство няма как да предскаже бъдещето.
От друга страна, вероятностите са много хубаво нещо. Но не и според техничекото квантоване на Матеев, а на много по-фундаментално ниво. Мартингеил (или "удвояването", на което съм разработил хибридни варианти) е чудестно средство за "разпределение на риска". При добре "смазана" система, работеща на принципа на вероятностите, Мартингеил е средството, което да заглади шума в резултата, т.е. да доближи реалността до статистическата теория. Мартингеил сам по себе си е НИКАКВА система, т.е. нито печели, нито губи повече, просто разпределя. При всяко следващо удвояване вероятността за загуба се намалява с 2 пъти, а залогът се увеличава с 2 пъти. При неограничен кредит, това е чудесна система. Но при краен капитал - шанса за удвояването му винаги е 50 на 50, по добре играйте на "тука има, тука няма" с една операция.
Руските "спецове" не са нищо повече от намиране на взаимовръзки в един конкретен период. И "о, чудо!" имаме печеливша система. Да, невронна мрежа тренирана върху 1 година, и показваща печалба за последния 1 месец. Чудесно! Само дето има една малка тайна, мрежата е тренирана и върху този период. Вероятността да е с позитивно очакване в нетрениран период... (я да видим дали някой ще се сети?!?) е 50 на 50! Някой да е чул за вечно работещи експерти? Тези дето ходят по състезания и конкурси за експерти защо не си печелят тихо и кротко в една маза, ами споделят "пари и знания"?
Истината е само една - това е рискова търговия. За да сме печеливши нещата са на много по-фундаментално ниво. Много трудно е да се разбере финансовата система. Всеки знае каква е разликата като риск между Форекс и фондовата борса. Но никой не разбира разликата защо се получава така. Един жокер - Биткойн се явява като еквивалент на фондовата борса. Но как да печелим от него? Защо има толкова плява? Защо има толкова измами? Глупавите дават, умните печелят! Така е било, така и ще бъде...

п.с. Успех с наемането на апартамента! Но имайте предвид, че това е поредното камъче, което вкарва негативно очакване в цялата идея. За да казвам това, помислете за мнението ми относно потенциала на идеята ;)
miner99
 
Мнения: 190
Регистриран на: 21 Яну 2018, 04:03


Назад към Промотиране

Кой е на линия

Регистрирани потребители: filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, qbadabaduuu, Sando_83, Spenchoni, viniamin