Моля помогнете (хотел в България приемащ биткойн)

Промотирайте вашият бизнес или проект приемащ разплащане с биткойн

Модератор: Moderators

Моля помогнете (хотел в България приемащ биткойн)

Мнениеот emergence » 10 Авг 2014, 18:41

Здравейте, казвам се Дочо Дочев и работя като офис мениджър в хотел "Каза Арт" Орешак. http://arthotel.bg/
Нужна ми е насока, в изграждането на разплащателната система. Кой "payment processor" да използвам, как най-лесно/най-бързо и най-евтино става обменянето ?
Целта е да се изгради система удобна както на клиента така и на персонала. Колкото по автоматизирана толкова по-добре.
Всяка информация ще е добре дошла.
Представих идеята на началството, и получих зелена светлина за проекта с идеята да не ощетявам хотела.
Вярвам, че с ваша помощ, до края на лятото ще успеем да го постигнем.

Поздрави.
emergence
 
Мнения: 17
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:37

Re: Моля помогнете( хотел в България приемащ биткойни )

Мнениеот 2GOOD » 10 Авг 2014, 18:45

Чудесна идея,
Най-бързо и лесно става с BitPay, иначе ако не искат да продават веднага койните може и с услугата на blockchain.info.

По последни данни, BitPay е безплатна, а портфейла на blockchain винаги е бил безплатен :)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Моля помогнете( хотел в България приемащ биткойни )

Мнениеот emergence » 10 Авг 2014, 19:31

Въпрос: Имам избор в Bitpay "Shopping Cart / POS Software" какво да избера ?
В момента нямаме shoping card на сайта.

Edit: Колеги съществува ли наръчник в който е описано как се прави целия set up било то и на английски ?
emergence
 
Мнения: 17
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:37

Re: Моля помогнете( хотел в България приемащ биткойни )

Мнениеот flavius » 11 Авг 2014, 10:11

Здравейте,

супер инициатива. Голям почитател съм на вашия хотел и останах много приятно изненадан от тази инициатива. Биткойн е бъдещето и открива много възможности, които ще можем да изполваме !!

По темата, не знам за bitpay, но в http://www.coinbase.com има подробни описания за начините за приемане на биткойн плащания.
https://coinbase.com/docs/merchant_tool ... ng_started

Във вашия случай мисля, че ще бъде POS https://coinbase.com/docs/merchant_tools/point_of_sale

Ще имате нужда от POS устройство - таблет или мобилен телефон, желателно с по-голям екран за по-лесна работа, на което се инсталира приложението от coinbase (предполагам bitpay е подобно). Устройството се свързва с акаунта създаден на coinbase.com и след това е нужно само да се въведе сумата, за да може устройството да генерира QR код, който клиентът да ползва за плащането.

Възможно е биткойн да се използва и като банкова сметка, заедно с QR кода се генерира и адрес, на който може да се праща биткойн. Този адрес може да бъде пратен по електронна поща или смс и след това да се провери дали е постъпило плащане.

Ако имате още въпроси питайте, на разположение съм :)

пс, сега видях, че сте писали до края на лятото, това е работа за няколко часа най-много, при положение, че имате нужните устройства и данни на фирмата :)

След като всичко е готово, може да се регистрирате в http://coinmap.org/
flavius
 
Мнения: 65
Регистриран на: 10 Окт 2013, 12:27

Re: Моля помогнете( хотел в България приемащ биткойни )

Мнениеот ZAX » 12 Авг 2014, 06:27

Също може да пуснете някоя и друга промоцийка в grabo.bg (там е възможно плащане и с биткоини, за разлика от останалите такива сайтове). Не знам как им работи системата и дали ви касае вас пряко, но това не пречи да поискате някаква статистика след това и въобще да проучите нещата в реални условия и спрямо останалите методи, като начало ;)

П.П. Имам една критика към сайтът ви. Първо лесно би могъл да бъде направен така че автоматично да се отваря на езикът според регионът от който някой иска достъп до него (а именно когато някой от България го отваря, следва да му се отваря на български, освен ако не се целите предимно и само в чуждестранните си клиенти, което е много възможно и няма да се учудя... тогава подминете препоръките ми). От друга страна аз в момента планирам почивка и когато отворих страничката с която ни го представяте на английски език, на пръв поглед не видях функционалност да премина на български и обикновено ако беше случайна реклама, то вече щях да съм затворил тази страница и да съм забравил за вашият хотел... Но все пак вече бях прочел постът ви и той ме остави с впечатление че е по-вероятно да има такава функционалност, но и на втори поглед не я открих... Но проблемът може би е в моят телевизор, тъй като мониторчето ми е 30 инча и вашата страничка се центрира по средата, само на 1/3 от него, при което другите две третинки не са целите на фокус, та заради това чак след като огледах всички ъгълчета от това което е на фокус, точно миг преди да се откажа и да затворя, без въобще да съм се запознал с вашите предложения, някак си почти по случайност все пак периферията ми регистрира някакво синьо петно в левия край на монитора (много отвъд условния край и рамката на сайта, в които съм концентрирал вниманието си, особено след като целта на рамката е точно тази). Миг след това вече регистрирах и двете скрити петна, като фейсбукското е някак по-забележимо и може би само то ме привлече първоначално, макар и малко по-малко, но както и да е... На кратко поместете менюто за тази тъй важна функционалност на някакво по адекватно място, защото както на твърде голям монитор бяга от фокуса, така предполагам на твърде малък закрива текста и страницата като цяло, а от там вероятно и дразни... Дори едва се забелязва зеленото в знамето ни... (а всъщност това е функционалност която на места дори се предлага безплатно)
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Моля помогнете( хотел в България приемащ биткойни )

Мнениеот PoorMan » 18 Авг 2014, 23:07

Я кажи къде е този хотел?
Хах, със стаята случайно да вървят и руси миньончета? (Отговора може и на лично) Според вас кой би си взел стая в "хотел" с биткойн :mrgreen:
А между другото, като приемащ кинти в биткойн няма ли да укриваш данъци ? :?
Как ще си свържеш биткойн терминала с НАП? :think:
Не копая.
PoorMan
 
Мнения: 40
Регистриран на: 27 Юни 2013, 13:43

Re: Моля помогнете( хотел в България приемащ биткойни )

Мнениеот marincho » 18 Авг 2014, 23:20

:doh:

Ти виж първо на каква цена ще купуваш. После разучи, как точно се плащат данъците.
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Моля помогнете( хотел в България приемащ биткойни )

Мнениеот emergence » 21 Авг 2014, 14:42

Не беше цел обида.
Последна промяна emergence на 23 Авг 2014, 18:28, променена общо 1 път
emergence
 
Мнения: 17
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:37

Re: Моля помогнете( хотел в България приемащ биткойни )

Мнениеот vmuser » 21 Авг 2014, 16:07

Що за пост?! И това от човек, който иска се зниамава с бизнес и общува с клиенти. Каквито и да са изкаванията на някой, колкото и некомпетентни и неуместни, такава реакция според мен е недопустима.

Извинявам се за офтопика. Може админа да изтрие мнения от темата по негова преценка.
Аватар
vmuser
 
Мнения: 476
Регистриран на: 20 Яну 2014, 13:44
Местоположение: Мината

Re: Моля помогнете( хотел в България приемащ биткойни )

Мнениеот 2GOOD » 21 Авг 2014, 16:25

emergence написа:
PoorMan написа:Я кажи къде е този хотел?
Според вас кой би си взел стая в "хотел" с биткойн :mrgreen:


Майка ти ?


Наистина подобно изказване е просто несериозно.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Следваща

Назад към Промотиране

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, gorgar, ionicle, scorpy, svetlim, UserX1XO, viniamin