Продава: Рейзъри, M.2>PCIE , 8pin сплитери и др. кабели

Раздел за обяви

Модератор: Moderators

Продава: Рейзъри, M.2>PCIE , 8pin сплитери и др. кабели

Мнениеот muhaha » 27 Фев 2018, 18:16

Поради желанието ми да разчистя нещата обявявам разпродажна цена на всичко налично 50 лева.
(може да има разминаване +- 1 2 броя от някои описани позиции, а може да има и допълнителни подаръци захранващи кабели за пц и подобни)


Нещата са както следва:

- М.2 към PCI-E X4 адаптер за допълнителна видео карта към вашия риг ако имате M.2 слот на дъното. - 31 бр.
- Кабел за сървърно захранване. С кабелни обувки към 2бр 6 пинови букси. 50см до първата букса 10см между буските - 5 бр.
- Sata към 8 пина PCI ( 6+2 ) 20 см. - 8 бр.
- Разклонител от 8пин VGA към 2бр 6+2pin VGA 20 см. - 5 бр.
- Контролер за вентилатори - 13 бр.
- Разклонител от Sata към 2бр Molex - 19 бр.
- Разклонител от Molex към 2бр Molex - 12 бр.
- Копчета за включване и рестарт + Power Led + HDD Led 60см дължина - 30 бр.
- Само копче за включване/рестартиране 45см - 3 бр.

+ Бонус:
22 броя сплитери от 8 към 2х 8бр за видео карта (но имаха объркани букси май)
като 6 към 2х6пина мисля че работеха без проблеми
Към тях едно пликче букси женски 8 пин само пласмасите
още едно пликче 6 пина само пласмасите
и едно пликче 8 пина мъжки пласмаси + пинове

между временно ако намеря още излишни неща ще бъдат добавени.

Офертата е повече от добра за това цената не се коментира. Изпращам по еконт с преглед.

Снимки: > https://imgur.com/a/7kUbHbu

- Add2PSU X2 - 15 лв/бр . Мое производство. Изцяло Бълграско.
2018.jpg
add2psu x2 2018
2018.jpg (636.67 KiB) Прегледано 3800 пъти

ceni.jpg
ceni add2psu
ceni.jpg (632.62 KiB) Прегледано 3800 пъти


За контакти тук на лично. Кабелите/преходите са внос от китай (то друго няма). Модулите за второ захранване са мое производство (правя ги вече 4+ години).
От Белозем съм за страната изпращам с еконт с преглед и тест.
Изображение
m2pcie4.jpg
m2pcie4.jpg (305.02 KiB) Прегледано 3800 пъти

sata-6-8-pci.jpg
sata-8pin
sata-6-8-pci.jpg (257.71 KiB) Прегледано 3800 пъти

sata-6-pci.jpg
sata6pin
sata-6-pci.jpg (214.92 KiB) Прегледано 3800 пъти

8pin-spliter.jpg
8pin-spliter
8pin-spliter.jpg (220.73 KiB) Прегледано 3800 пъти

fan cotroler.jpg
fan cotroler.jpg (294.67 KiB) Прегледано 3800 пъти
Последна промяна muhaha на 18 Сеп 2018, 16:03, променена общо 46 пъти
[Продава] add2psu X2 - Модул за второ захранване - Произведено в България. Всеки модул е предварително тестван и гарантирано работи!
Аватар
muhaha
 
Мнения: 81
Регистриран на: 11 Яну 2014, 01:04
Местоположение: Белозем

Re: Продава: Рейзъри, M.2>PCIE , 8pin сплитери и др. кабели

Мнениеот jkminkov » 28 Мар 2018, 19:36

този сплитер не е 8 пин към 2 х 6+2, ами е 6 пин към 2 х 6+2, двете допълнителни маси на 8 пин не влизат.
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Продава: Рейзъри, M.2>PCIE , 8pin сплитери и др. кабели

Мнениеот muhaha » 29 Мар 2018, 14:54

jkminkov написа:този сплитер не е 8 пин към 2 х 6+2, ами е 6 пин към 2 х 6+2, двете допълнителни маси на 8 пин не влизат.

Първо вземал ли си от мен сплитер?
Второ да не пробваш да го вържеш към CPU 8пин.
И последно къде не влизат?
Изображение
[Продава] add2psu X2 - Модул за второ захранване - Произведено в България. Всеки модул е предварително тестван и гарантирано работи!
Аватар
muhaha
 
Мнения: 81
Регистриран на: 11 Яну 2014, 01:04
Местоположение: Белозем

Re: Продава: Рейзъри, M.2>PCIE , 8pin сплитери и др. кабели

Мнениеот jkminkov » 29 Мар 2018, 19:37

от теб предполагам не, но от твой клиент - да, защото описанието беше подвеждащо.

снимката е подробна, кабела става за удължаване на 8 pin CPU или за сплитване към две дъна, но коментирах понеже, ако този сплитнат 8 pin CPU кабел се набута във видеокарти ще станат фойерверки защото разменя +12 с маса, снимки няма да давам, предполагам имаш захранване и мултицет под ръка.

за сплитване на 6 pin pci-e към 2х 6+2 pin pci-e става!
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Продава: Рейзъри, M.2>PCIE , 8pin сплитери и др. кабели

Мнениеот muhaha » 29 Мар 2018, 21:32

Ето CPU 8 pin има 4 жълти 12в и 4 черни маса.
Изображение

Ето 8 пин PCI-E (6+2) за видео карта
Изображение

Ето сравнени едно до друго:
Изображение

Ето схематично едно до друго:
Изображение

Както виждаш масите на тези за видео карта са от към щифта. А на този за дъното към щифта са 12те волта.
Виж сега снимките на тези които продавам.

П.П.
Порбвах на моето захранване корсар нищо не обръща, но допълнителните 2 пина маса не мога да ги вкарам не отговарят дупките, но пък с преходите сата към 8пина всичко си влиза и всичко е точно.
Мерих и с мултицед, свързан със сата към 8 пин преход всичко си е както трябва. На корсара ми не влизат допълнителните 2 пина за да меря и там. Но по цветове всичко е точно
[Продава] add2psu X2 - Модул за второ захранване - Произведено в България. Всеки модул е предварително тестван и гарантирано работи!
Аватар
muhaha
 
Мнения: 81
Регистриран на: 11 Яну 2014, 01:04
Местоположение: Белозем

Re: Продава: Рейзъри, M.2>PCIE , 8pin сплитери и др. кабели

Мнениеот jkminkov » 29 Мар 2018, 22:17

http://prikachi.com/images.php?images/501/9296501j.jpg

снимах сплитера срещу P8, който е на екрана, забележи как жълтите кабели на P8 отиват е черните на сплитера.

едит:
http://prikachi.com/images.php?images/506/9296506h.jpg

и още една от долната страна, вече включено в захранване, долу ляво се виждат и 2-те pci-e от захранването, отдолу кабелите са жълти, на P8 отдолу кабелите са черни.

като казвам жълто/черно от захранването има впредвид жълто = +12, черно = маса.
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Продава: Рейзъри, M.2>PCIE , 8pin сплитери и др. кабели

Мнениеот muhaha » 29 Мар 2018, 23:01

хм... утре ще меря да видя. Че май се оказа че последния път китаеца ми е пратил различни кабели. За сега ще пиша на хората които са взели да не ползват докато не разбера как са нещата.
[Продава] add2psu X2 - Модул за второ захранване - Произведено в България. Всеки модул е предварително тестван и гарантирано работи!
Аватар
muhaha
 
Мнения: 81
Регистриран на: 11 Яну 2014, 01:04
Местоположение: Белозем

Re: Продава: Рейзъри, M.2>PCIE , 8pin сплитери и др. кабели

Мнениеот Herzog » 29 Мар 2018, 23:25

muhaha написа:хм... утре ще меря да видя. Че май се оказа че последния път китаеца ми е пратил различни кабели. За сега ще пиша на хората които са взели да не ползват докато не разбера как са нещата.


Евалла пич!
А ако вече са "ползвали"?!? :)
GIGABYTE GA-990FXA-UD3
AMD FX-8320 Octa-Core 3.5GHz AM3+
5xMSI Black Radeon RX Vega 64
4xRX 5700 XT
1xRadeon VII
Windows 3.11
Аватар
Herzog
 
Мнения: 489
Регистриран на: 29 Дек 2013, 21:17
Местоположение: София

Re: Продава: Рейзъри, M.2>PCIE , 8pin сплитери и др. кабели

Мнениеот muhaha » 30 Мар 2018, 05:36

Пич онзи ден дойдоха на външен вид и цветове на кабелите са 1 към 1. Вкарани в себе си са както трябва и не разменят нищо. Снощи разбирам от колегата, че може да са различни. И пиша на колегите които са взели да изчакат и да не ги ползват докато не ги проверя. До колкото следя по комуникацията са 3ма на които съм пратил. Един вече писа че не са от тези. Другия писа че ще чака. На третия днес ще му пристигнат и ще каже какви са при него. Докато не проверя няма да изпращам на никой. И както казах само новите от онзи ден са различни и още не съм проверил нещата. При мен стандартна вга 6+2 от захранване не влиза в буксата.
Като дойдоха ги проверих по цветове дали отговарят. Все пак само при вга има 5 маси и 3 12в.
По коректно и адекватно не знам как да реагирам пич.
[Продава] add2psu X2 - Модул за второ захранване - Произведено в България. Всеки модул е предварително тестван и гарантирано работи!
Аватар
muhaha
 
Мнения: 81
Регистриран на: 11 Яну 2014, 01:04
Местоположение: Белозем

Re: Продава: Рейзъри, M.2>PCIE , 8pin сплитери и др. кабели

Мнениеот muhaha » 31 Мар 2018, 10:30

Проблема с кабелите е следния. Объркана е женската букса. Явно на поточната линия са сменили буксите. Женската букса е за 8пин CPU кабел обаче ако го включиш там кабела за CPU на края на двете букси излизат 12те волта и масата на обрано и може да стане сериозен фал. Ако ти влезне нормална букса PCIE 6+2 пина за видео карта няма никакви проблеми. Обаче при мен не влиза вероятно и повечето стандартни не влизат... по точно допълнителните два пина (маси) не влизат защото на буксата едното е скосено вместо да е квадрат. При мен с преходите които продавам от сата към 8пин влиза буксата и всичко е наред. При стандартните ще иска да се пилне едното краче от дoпълнителните 2 пина (маси) за да влезе.

Поради тази причина тези кабели ги пускам на разпродажна цена някой спокойно може да резне женската и да ги полза за сървърно.
Цената им е 4 лева за брой (имам 10 броя)
[Продава] add2psu X2 - Модул за второ захранване - Произведено в България. Всеки модул е предварително тестван и гарантирано работи!
Аватар
muhaha
 
Мнения: 81
Регистриран на: 11 Яну 2014, 01:04
Местоположение: Белозем

Следваща

Назад към Обяви (Купувам/Продавам)

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], filchef, ionicle, Kartoff, Spenchoni, UserX1XO, viniamin