Продавам 60 Gh/s BFL Single SC

Раздел за обяви

Модератор: Moderators

Re: Продавам 60 Gh/s BFL Single SC

Мнениеот 2GOOD » 19 Сеп 2013, 22:01

Първия пост на търга е коригиран - Успех в продажбата ;)

viewtopic.php?f=32&t=311
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Продавам 60 Gh/s BFL Single SC

Мнениеот Chris__ » 19 Сеп 2013, 23:49

bruter написа:Добре, убедихте ме.

Реших да сложа висока начална цена защото хората които са готови да дадат за някакво си устройство пари колкото за една скромна кола на старо не са много и повечето се познават. Биха могли да се договорят предварително и да опорочат търга. Повечето от нас знаят, чували са или се досещат че това е практика в БГ. Но ако заподозря нещо такова и ако мойто подозрение бъде споделено и от други хора винаги мога да се възползвам от точка IV.1 в условията за търга.

2GOOD, промени началната цена на 1 BTC

и този търг да стане малко по-интересен.

Искам само да добавиш където намериш за добре още една точка:
Валидни са само наддаванията по-високи с поне 0.10 BTC по-високи от предишното валидно наддаване.

И да не триеш невалидните наддавания, а да ги редактираш като добавиш НЕВАЛИДЕН



Отнеси червеното към синьото...аз се смея на глас вече... xD
Представете си всички, че цената се задържи на под 20 БТК(което според мен е нормалната му цена), @bruter се наговаря с двама трима колеги(в България сме, както сам каза) да "споделят" подозренията му и се отказва... xD
Chris__
 
Мнения: 308
Регистриран на: 21 Юли 2013, 20:55

Re: Продавам 60 Gh/s BFL Single SC

Мнениеот 2GOOD » 19 Сеп 2013, 23:53

Не виждам нищо смешно аз... ако се откаже си губи депозита - 1 БТЦ което ще бъде разделено по равно м/у мен и спечелилия търга ;)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Продавам 60 Gh/s BFL Single SC

Мнениеот Chris__ » 20 Сеп 2013, 00:00

Ти си администратор, не опъвай чергата към теб сега... :)
Определено е голяма недомислица цялата работа. Промени след обявяването на търга не е добре да се правят, дори когато няма ясно формулирани правила в раздела.
Първо се мисли, после се пише. Три дни се пише, задрасква, кърпи, реже, снажда догажда...ако не ми беше забавно, а ме дразнеше щях да го купя аз, само и само да спре спама. Понеже се кефя на темата, присъединявам се към спамещите, а 2GOOD ако си е намерил откъде другаде да купува евтини биткоини може да ми сложи бан... :)
Chris__
 
Мнения: 308
Регистриран на: 21 Юли 2013, 20:55

Re: Продавам 60 Gh/s BFL Single SC

Мнениеот 2GOOD » 20 Сеп 2013, 00:04

На Крис койните са най-хубавите :)

Иначе по темата, не виждам проблем да се намали началната цена на търга при положение, че няма нито един участник. Сега е доста по-интересно и според мен няма никаква "недосмилица" - ще бъде чиста пазарна икономика - търсенето ще определи цената. Остава продавача да си промотира търга и да се намерят желаещи... едва ли ще стои тази цена на 1BTC
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Продавам 60 Gh/s BFL Single SC

Мнениеот Chris__ » 20 Сеп 2013, 00:07

Ако не друго поне ще се избистрят правилата за търгове!
Но определено това, което съм оцветил по-горе не е казано случайно! Това си е чиста проба вратичка за отказване ако цената е ниска и никой не може да ме убеди в обратното!
Chris__
 
Мнения: 308
Регистриран на: 21 Юли 2013, 20:55

Re: Продавам 60 Gh/s BFL Single SC

Мнениеот 2GOOD » 20 Сеп 2013, 00:13

Да така е, но продавача ще загуби 1 BTC - такива са условията, мисля че купувача ще е доволен да прибере 0.5 койна без кой знае колко зор.. така че отново - не виждам проблем.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Продавам 60 Gh/s BFL Single SC

Мнениеот kopacha » 20 Сеп 2013, 02:23

СЕга е интересно найстина и аз бих влязъл в надпреварата :)
kopacha
 
Мнения: 514
Регистриран на: 10 Юни 2013, 10:09

Re: Продавам 60 Gh/s BFL Single SC

Мнениеот Странник » 20 Сеп 2013, 03:10

След кратка справка в сайта на BFL видях че модел на 60 GH/s няма.Има модел на 50 GH/s.Следователно това което се предлага е под здрав овърклок в момента с всички последствия от това.
В сайта цената му е 2500 $ което прави 20,15 BTC.
Ако греша по отношение на модела и това че е в овърклок то тогава същия го има в е-bay търг с текуща цена 1437 $ което прави 11,58 BTC
за справки:
http://www.ebay.com/itm/BFL-Single-SC-60-GH-s-Bitcoin-ASIC-Miner-IN-HAND-Bitforce-SC-Butterfly-Labs-/331026505131?pt=UK_Computing_Other_Computing_Networking&hash=item4d12b79dab
В случая коректната цена би следвало да варира в тези граници.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Продавам 60 Gh/s BFL Single SC

Мнениеот 2GOOD » 20 Сеп 2013, 04:05

Странник написа:След кратка справка в сайта на BFL видях че модел на 60 GH/s няма.Има модел на 50 GH/s.Следователно това което се предлага е под здрав овърклок в момента с всички последствия от това.
В случая коректната цена би следвало да варира в тези граници.


Справката наистина е била кратка :)

Не че ми е работа, но ще се опитам да обясня, защо тази машина е 60GH/s....
Когато първоначално се поръчваха нещата от БФЛ (лятото на 2012-а) те предлагаха 3 варианта:
1. Jalapeno - USB powered - 3.5GH/s
2. Single SC - 60GH
3. Rig -- 1.5TH

По-късно пуснаха LittleSingle 30GH/s

В последствие се оказа, че чиповете им въобще не са толкова ефективни като консумация и вариант 1 нямаше как да се захранва от USB, освен това по онова време поръчките към тях валяха понеже по всички калкулатори машината се избиваше за дни (около седмица) говорим за времето на цена от около 150 долара и трудност от 4-5милиона, тогава те намалиха мощността само за новите поръчки от 60 на 50 и от 30 на 25, като заедно с това вдигнаха цената на устройствата.

Реално в тази конкретна машина има 16 чипа, всеки от тях е способен на 4GH/s ако чипа е А клас, т.е. всичките му ядра да работят, има 4 класа чипове, като най-ниския клас прави доста по-ниска скорост. В зависимост от това какви чипове се слагат в една машина то тя може да бъде 50 или 60GH, реално тази която се продава, според снимките прави ~61GH/s

Иначе тези копачки от 50 и 25 ГХ/с все още няма нито една произведена и не мога да кажа с колко и какви чипове ще бъдат.. просто тия "сладури" от БФЛ не са стигнали до въпросните поръчки, иначе хората са платили въпросната сума за тях преди доста месеци, но това е друга тема.

Надявам се съм бил полезен ;)

Относно цената, в момента търга е с цена 1.00 BTC, колко ще стигне нямам представа, но ми е много интересно. А тази в ебаууу е също на търг и има още 5 дни до края ;)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

ПредишнаСледваща

Назад към Обяви (Купувам/Продавам)

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Dog, ionicle, viniamin