*********************

Раздел за обяви

Модератор: Moderators

*********************

Мнениеот joro_king » 15 Юли 2013, 11:48

*********************
Последна промяна joro_king на 01 Авг 2013, 10:19, променена общо 1 път
joro_king
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Юли 2013, 12:05

Re: Продава НОВИ ASIC Miner USB !!!

Мнениеот marincho » 15 Юли 2013, 13:03

Давам 450 лева за 6-те(ако "б" е 6).
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Продава НОВИ ASIC Miner USB !!!

Мнениеот cnerd » 15 Юли 2013, 13:21

joro_king написа:Продавам Asic miner USB б бр. за по 450 лв. бр.

whow
с тая цена са малко на принципа "вечно твои"
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: Продава НОВИ ASIC Miner USB !!!

Мнениеот marto74 » 15 Юли 2013, 15:57

:)
Ако намалиш 2-3 процента може да почнем пазарлъка ;)
marto74
Hardware Developer
 
Мнения: 687
Регистриран на: 28 Май 2013, 23:07

Re: Продава НОВИ ASIC Miner USB !!!

Мнениеот ekrem » 15 Юли 2013, 18:57

joro_king написа:Продавам Asic miner USB б бр. за по 450 лв. бр.
ако има интерес ниакои да ми пише да се разберем.
[email protected]

ах Гошо ах
Аватар
ekrem
 
Мнения: 572
Регистриран на: 30 Май 2013, 17:23
Местоположение: Гуанджоу

Re: Продава НОВИ ASIC Miner USB !!!

Мнениеот ZAX » 15 Юли 2013, 20:28

Луд ли си бате. Макс 100 лева парчето :mrgreen:

Но все пак пробвай в продавалника и по 500 може да минат :mrgreen:

П.П. Не забравяй че до 2 месеца са в кофата :mrgreen:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Продава НОВИ ASIC Miner USB !!!

Мнениеот 2GOOD » 15 Юли 2013, 22:05

ZAX написа:Луд ли си бате. Макс 100 лева парчето :mrgreen:

Но все пак пробвай в продавалника и по 500 може да минат :mrgreen:

П.П. Не забравяй че до 2 месеца са в кофата :mrgreen:


Това за 2-та месеца, въобще не е така, все още не мога да разбера как хората са склонни да купуват карти, а за нещо което просто работи и няма почти никакви разходи се дърпат... дето се вика след 4 години ако една такава флашка ти прави 0.50 на година пак ще е файда - нещо е, особено ако тези 0.5 тогава струват 2-3 хиляди еврА :P

Иначе цената е доста висока, но все пак пазарна икономика - съвсем нормално е за ограничен продукт да поискаш по-висока цена.

Стига сме спамили темата... Успех в продажбата :lol:
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Продава НОВИ ASIC Miner USB !!!

Мнениеот ZAX » 16 Юли 2013, 07:41

Е тя темата е яко трол... така или иначе :mrgreen:

Няма нищо ограничено в този продукт и е единствения който не се чака, така че аз основание за тройна цена просто не виждам... Виж ако човека си има вътрешна информация и знае че утре BTC ще стане 500 лева, тогава съм съгласен :mrgreen:

Една видеокарта е оферта, даже 2-3 са приемлива инвестиция. Понеже утре ако стане нещо, те ти остават за игри или просто ги продаваш на доста близка до цената на която си ги купил. А игрите няма да свършат! Разбира се след 10-тина години може и да не можеш да ги продадеш, но все си мисля че ще са се избили многократно до тогава! И разбира се да не забравяме че няма какво друго да копае 20-30 scrypt валути, докато асиците си копаят там 5 sha валутки и това е... Докато не се появи специализиран хардуер, то видеокартите няма да спрат да копаят и вероятно все ще има някоя и друга scrypt валута която да е на оферта. Т.е. за сега видеокартите също са специализиран хардуер, освен всичко останало което са!

Но да се върнем на флашките. Адски голям минус е че чецаната им е в BTC, което значи че един ден са на 150 лева, друг са на 100, трети може да са на 10 или 1000... Разбира се ако паднат на 10, аз ще си купя няколко : ]

Но нека да помислим над конкретната ситуация: Имаме флашка = 1 BTC, т.е. 3BTC/GH/s е една ужасно висока цена!!! И вече многократно аз питам, защо да дам 450 лева за 3 флашки или още по-лошо да дам на "колегата"(търгашите не са ми колеги определено, но все пак нали трябва да бъдем учтиви с всички...) тези пари само за 1 флашка, еми че то по-добре да си купя видеокарта или даже за тези пари може да се вземат пак 2-3 видеокарти и да се натъкмят пак на около 1GH/s. Така че видеокартите са си 1:1 откъм производителност/цена спрямо флашките. Разликата е само в разхода на ток, за едни тя е никаква, но за други е голяма. С което мисля че ти отговарям на въпроса защо все още има хора които да инвестират във видеокарти (просто винаги ще се намери все някой който по една или друга причина да не плаща ток).

Но да се върнем на нещата които могат да се пазаруват само с BTC, за да избегнем спекулации с цени и куърсове. За 2.4BTC можеш да си купиш 32 авалонски чипа. За да стигнат те до теб цената става 2.72 и още не повече от 200 лева за да станат на краен продукт, за което ще се чака не повече от 2-3 месеца. За флашките се чака не повече от 1 до 5 седмици, нека да кажем че разликата е 2 месеца, но да не забравяме че и флашките до нас идват на 3.15 и после още 15 лева доставка. И така крайната цена за 3 флашки бих казал че е 3.25 BTC.

В момента 3 флашки (1GH/s) ще ми копаят по 0.585 BTC на месец според калкулаторите, което значи че след 3 месеца (2 от които са копали), аз ще имам -3.25+1.17=-2.08BTC, но разбира се трудноста до тогава със сигурност ще се е вдигнала, а курса я падне, я се вдигне това никой не знае... Също така аз до тогава ще имам вече авалон, за който ще съм платил ~4BTC и ще копае 9 ПЪТИ повече. Но нека изравним цената, всъщност авалонския еквивалент на 3.25 е 7-8 пъти повече, дори нека да разгледаме идеалният случай(т.е. да дадем малко фалшиво и премиство на флашките, че имат нужда...), в който трудноста не се е качила следващите 2 месеца и при това положение еквивалента на 2.08 BTC е точно 1хК16 в завършен вид, което значи точно 4.5 пъти по-добра инвестиция! Разход на ток еднакво нисък, не се занимаваш с хъбове, модването им и т.н. Plug and play! А да не говорим ако влизаш с повече пари, там пък съвсем не излиза сметката с флашките...

И в този ред на мисли аз не мога да повярвам че все още някой си купува от тези флашки. А най-забавното е че и аз ще си купя минимум една, а съм заявил 3 защото искам да подаря 2 ей така колкото да зарибя приятелчета и моята от колекционерска стойност, но ако получим и 3-те цвята, може да взема и повече :lol:

П.П. Намерих сайт в който мога да си взема Jalapeno за ~4 BTC, което е много малко над официалната цена и уж ти го доставяли до 1 седмица, т.е. имало в наличност само 2 бройки и никой не ги купува, да бе да... много яко ми смърди на scam...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51


Назад към Обяви (Купувам/Продавам)

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin