Помощ ! Хакнаха ми Blockchain.info

Списък с честни търговци, сигнали за измама, отзиви

Модератор: Moderators

Помощ ! Хакнаха ми Blockchain.info

Мнениеот tesla » 09 Дек 2016, 05:45

Ползвам го само от около седмица и за съжаление бях хакнат. Източени са всичките ми пари а те бяха 4.17 BTC
или 3000 евро.
И да рева няма полза, но как да се предпазим от такива атаки за в бъдеще ? Още не мога да разбера как е станало, но съм в паника. Компютъра ли да форматирам, телефона ли ? Кое ли ми е било хакнато. Как са знаели идентификатора, паролата ? Да кажем фишинг, но имах и една малка допълнителна защита, когато се логваш от нов браузър получаваш email с който да го потвърдиш. Днес точно в 14:28 се опитах да се логна, получих verification email с който съм удостоверил крадците и докато се логнах видях всичките ми монетки изпратени. Прилоша ми, но какво можех да направя ? Проверих ip-to оказа се ирландско, но кой знае може да е просто vpn/socks.

Как са знаели кога ще се логна и са се логнали едновременно? Точно това ме подведе, те са чакали моя опит за логин, някак си са го блокирали и са направили техен опит.

Все пак бих искал да си ползвам портфейла. Активирах всички защити, смених си паролата, пуснах 2FA. Ще попитате защо не съм ги активирал по-рано ? Притеснявах се че ако пусна твърде много защити мога дори самия аз да изгубя достъп до портфейла, но сега нямам избор. Страхувам се че въпреки всичко те са имали пълен достъп и може да са си оставили вратичка. Как да се предпазя ? Нов портфейл може би ? Възможно ли е да са сканирали баркода и да ми имат google authenticator 2FA ? Помогнете как да се защитя :/
tesla
 
Мнения: 6
Регистриран на: 09 Дек 2016, 05:13

Re: Помощ ! Хакнаха ми Blockchain.info

Мнениеот andrianski » 09 Дек 2016, 09:33

Напоследък се говори че телефоните са по-слабото звено със всички тези приложения които инсталираме е много лесно някой да придобие достъп до телефона а оттам и до всичко друго.
Аватар
andrianski
 
Мнения: 254
Регистриран на: 07 Юли 2013, 11:43

Re: Помощ ! Хакнаха ми Blockchain.info

Мнениеот DoubleSpend » 09 Дек 2016, 09:55

DoubleSpend
 
Мнения: 18
Регистриран на: 15 Ное 2015, 15:59

Re: Помощ ! Хакнаха ми Blockchain.info

Мнениеот Facira » 09 Дек 2016, 10:00

.
Последна промяна Facira на 25 Юни 2020, 12:59, променена общо 1 път
Аватар
Facira
 
Мнения: 88
Регистриран на: 23 Яну 2015, 16:13

Re: Помощ ! Хакнаха ми Blockchain.info

Мнениеот johnkill » 09 Дек 2016, 10:23

Колега аз нямам много опит ама това лято ме окрадоха по подобен начин. Имах 0.5 БТЦ (само) в Poloniex и уж активирана опция потвърждение от мейл (gmail). Прибирам се в нас и гледам в акаунта ми ги няма от 2 часа някъде и пътуват за Франция. Влизам си в gmail гледам пратили мейл. Може и да е потвърден не става ясно. Паролите и на полониекса и на мейла ми са поне 17-18 символа и са различни. Пиша им на полото - те викат нищо не можем да направим само се прецаках да си блокирам акаунта та после една седмица кореспонденции да го разблокират. Обяснявам си го по 2 начила.
1.Или съм имал вирус в компа да запише и 2те пароли но пък при влизане в гмайла от друг комп имам екстра да ми праща смс със потвърждаващ код, който така и не съм получил.
2.Полото не е много сигурно и от там нещо се е случило.
От тогава съм със Електрум на външен хард и го пускам за минута само като пращам или получавам БТЦ.
johnkill
 
Мнения: 411
Регистриран на: 24 Ное 2015, 13:23
Местоположение: Burgas

Re: Помощ ! Хакнаха ми Blockchain.info

Мнениеот tesla » 09 Дек 2016, 10:41

Телефона ми е Galaxy Note 5. На него имам мобилното приложение, да. Но се чудя как стана този портфейл започнах да го използвам преди седмица и много бързо бях хакнат.
tesla
 
Мнения: 6
Регистриран на: 09 Дек 2016, 05:13

Re: Помощ ! Хакнаха ми Blockchain.info

Мнениеот johnkill » 09 Дек 2016, 11:23

tesla написа:Телефона ми е Galaxy Note 5. На него имам мобилното приложение, да. Но се чудя как стана този портфейл започнах да го използвам преди седмица и много бързо бях хакнат.

най-логично обяснение е, че си бил заразен с kеy logger или както си писал в темата на 2Good - фишинг сайтове
johnkill
 
Мнения: 411
Регистриран на: 24 Ное 2015, 13:23
Местоположение: Burgas

Re: Помощ ! Хакнаха ми Blockchain.info

Мнениеот tesla » 09 Дек 2016, 12:33

Добре как да се защитя ? Също така странно как са ми взели идентификатора. Какво да изтрия има ли въобще начин да се предпазя?
tesla
 
Мнения: 6
Регистриран на: 09 Дек 2016, 05:13

Re: Помощ ! Хакнаха ми Blockchain.info

Мнениеот kati » 09 Дек 2016, 12:34

Има вариант в стар мозила браузер да се сложи приложение, което деактивита част от сайтовете като moonbit.co.in, които начисляват постоянно. Не се хваля, така за няколко часа неделя срещу понеделник се натрупа доста солидна сума на биткойн сметката. Но като се логнах понеделник, видях че някой се е логнал едновременно с мен и иска парола, помислих, че е от сайта и въведох паролата и до там, повече нямах достъп докато не се върнаха всички биткойни, които си бях свалила с програмата от този сайт. Или е защита на сайта или някой следи прехвърлянето на сумите и пуска атака срещу сайта. Мисля да пробвам пак, но трябва да чрез друг компютър изтеглянето, ако изобщо стане.
В YouTube има подобни видеа, но те слагат скфипт, който аз не сложих.
kati
 
Мнения: 193
Регистриран на: 23 Апр 2014, 15:39
Местоположение: София

Re: Помощ ! Хакнаха ми Blockchain.info

Мнениеот tesla » 09 Дек 2016, 12:37

А какво мислите за 2FA ? Достатъчно надежден ли е ? Четох за някой че са имали и тази защита и пак са я пробили. Май това ще ме откаже от тази валута завинаги
tesla
 
Мнения: 6
Регистриран на: 09 Дек 2016, 05:13

Следваща

Назад към Сигнали за измама и Честни търговци

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, filchef, George, ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin