Помощ ! Хакнаха ми Blockchain.info

Списък с честни търговци, сигнали за измама, отзиви

Модератор: Moderators

Re: Помощ ! Хакнаха ми Blockchain.info

Мнениеот chohav » 09 Дек 2016, 14:16

Няма защо това да те отказва от валутата, като цяло онлайн портфейлите са си компромисен вариант. Винаги можеш да сложиш истински портфейл на "студена" машина или да си купиш от биткойн трезорите, особено когато става въпрос за по-големи суми смятам това за задължително.
Аватар
chohav
 
Мнения: 54
Регистриран на: 04 Юли 2016, 14:48

Re: Помощ ! Хакнаха ми Blockchain.info

Мнениеот johnkill » 09 Дек 2016, 14:31

tesla написа:Май това ще ме откаже от тази валута завинаги

Какво общо има валутата тук ???? Аз не виждам нищо общо. Ти и с Виза да беше търгувал през такъв сайт те щяха да ти имат достъпа до сметката.
johnkill
 
Мнения: 411
Регистриран на: 24 Ное 2015, 13:23
Местоположение: Burgas

Re: Помощ ! Хакнаха ми Blockchain.info

Мнениеот andrianski » 09 Дек 2016, 16:02

Не е от валутата, но не дръж големи суми , които неможеш да си посволиш да изгубиш на едно място.
Аватар
andrianski
 
Мнения: 254
Регистриран на: 07 Юли 2013, 11:43

Re: Помощ ! Хакнаха ми Blockchain.info

Мнениеот 2GOOD » 09 Дек 2016, 22:42

Как са знаели кога ще се логна и са се логнали едновременно? Точно това ме подведе, те са чакали моя опит за логин, някак си са го блокирали и са направили техен опит.


Така написано е много вероятно твоят опит за логин да е бил във фишинг сайт (фалшив)

Много неприятна история...

Както с всичко останало и с Биткойн трябва да се внимава онлайн. Доста често пробив става от най-елементарни грешки ще се опитам да систематизирам няколко препоръки, например:

  • Слаба парола за TeamViewer, въобще ако имат портфейл или нещо свързано с биткойн на компютър, от който се логвате не инсталирайте TeamViewer, ако ви трябва просто го стартирайте.
  • Винаги ползвайте 2FA, но също внимавайте какви приложения инсталирайте на телефона си, също избягвайте роот-нати телефони - там риска е по-голям
  • Не дръжте голяма сума пари в телефона си, освен ако няма да я харчите скоро - например за голяма покупка или нещо подобно и ви трябва мобилност
  • Хигиена на ползване - Не инсталирайте кракове/пачове и други подобни свързани с нелегален софтуер неща на важна за вас машина, някои от тях съдържат вируси, също внимавайте когато отваряте прикачени файлове или такива изпратени от скайп
  • Използвайте надежден антивирусен софтуер - аз препоръчвам Kaspersky, въпреки че при последната версия на Windows 10 има някои ограничения
  • Ако използвате онлайн портфейл внимавайте при всяко влизане в сайта, пишете си адреса ръчно, проверявайте сертификата горе, не съхранявайте паролата си в браузърите !!!
  • Има една по-страшна атака т.н. DNS Hijack там може да ви спаси единствено сертификата на сайта, донякъде и надежден DNS server може да помогне - използвайте тези на google: 8.8.8.8/8.8.4.4
  • Използвайте дълги и различни пароли, които в краен случай може да си запишете на листче
  • Ако сте на план HODL, т.е. биткойн инвестицията ви е дългосрочна направете си студен портфейл - това може да е флашка, paper wallet или дори хард диск сложен в банков сейф
  • Въобще не на последно място - хардуерен портфейл - трезор или ledger.

Силно се надявам до края на годината да успея да обърна повече внимание на тази тема, понеже е от изключителна важност. Трябва да има основни препоръки за сигурността при боравенето с биткойн и криптовалутите като цяло. Също ще направя две теми за основните хардуерни портфейли (ОБЕЩАНО) :)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Помощ ! Хакнаха ми Blockchain.info

Мнениеот tesla » 10 Дек 2016, 09:04

Сигурен съм че влизам от blockchain.info
Явно някак си чрез DNS Hijack са ми пробили защитата.
tesla
 
Мнения: 6
Регистриран на: 09 Дек 2016, 05:13

Re: Помощ ! Хакнаха ми Blockchain.info

Мнениеот Chris__ » 10 Дек 2016, 19:39

По-горе ти дадоха възможно решение, хардуерен wallet. Аз ползвам ledger nano S, ползвам съм и Tresor, нямам забележки по отношение на сигурността. Там потвърждението за изпращане е от самия портфейл, което изключва конвенционалните методи за hack.
Chris__
 
Мнения: 308
Регистриран на: 21 Юли 2013, 20:55

Re: Помощ ! Хакнаха ми Blockchain.info

Мнениеот enjoy » 10 Дек 2016, 20:15

изключително е неприятно да ти откраднат нещо, не само биткоини, какво и да е.... съчувствам ти

крипто валутите са страхотни, единствения им минус според мен е, че поради лесно и необратимото им превеждане (което им е основното предимство) ги прави обекнт на хакери и лоши хора.

Един компютър, вързан ли е към интернет никога не можеш да си сигурен, че надеждно може да съхранява каквото и да било! Няма антивирусни, няма защити, в мрежата си.

Също и борсите са слабо звено, не трябва да се държат там крипто валути в размер, по-голям от риска да изчезнат.

Хардуерен уолет е най-доброто решение, ако искаш да спиш спокойно.

Леджер нано ес за мен е топ решение - отключва се с пин от 4 цифри (9 999 комбинации). Пина се въвежда от устройството, не от компа. При изходяща транзакция трябва да цъкнеш копче от леджера за потвърждение, т.е. дори леджера да е включен и да си хакнат не могат да изпратят бтц до никъде. Ако го загубиш или ти го откраднат при три последователни грешни пина уолета се изтрива, шанса да ти отцелят пина в три опита клони към нула. Записваш си 24 думи на лист хартия при инсталацията на леджера за възстановяване на уолета чрез друг леджер или в майселиум приложението за андроид. В никакъв случай не записвай думите на компютър, който ги притежава все едно ти се разполага с уолета. Прибираш листа някъде на сигурно, даже и още едно копие оставяш на друга сигурна локация.

Нано ес-а има уолет за ETH и ETC, май отскоро и за ZEC (поне така бяха обещали). Струва около 70 евро, но с него човек е почти невъзможно да изпадне в твоята ситуация и си струва спокойствието, което осигурява (предполагам и другите хардуерни уолети също).

Успех и не се отказвай от БТЦ (up up)
enjoy
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Мар 2016, 13:14

Предишна

Назад към Сигнали за измама и Честни търговци

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], George, Google [Bot], ionicle, Kris, mincho, qbadabaduuu, Spenchoni, svetlim, UserX1XO, viniamin