ПОМОГНЕТЕ да открием човека, на когото откраднаха 10000лв..

Списък с честни търговци, сигнали за измама, отзиви

Модератор: Moderators

ПОМОГНЕТЕ да открием човека, на когото откраднаха 10000лв..

Мнениеот az_znam » 04 Сеп 2016, 12:17

Здравейте. От доста време се чудя дали да го направя, но.. явно му дойде времето. Преди около 2 години и половина един мой "приятел" извърши нещо ужасно - открадна в биткойни сума на стойност около 10 000 лева. Как го направи нямам си и идея, но го направи. Открадна ги от българско IP, от човек както той се изрази "който чакал да се вдигне цената, за да ги продаде". Този мой приятел ми беше съквартирант, постоянно правеше мизерии от компютъра си, милион пъти му казвах да престане да се занимава с глупости и да си гледа неговите неща, уви, без той да ме чуе. Както и да е, нямаше как тогава да го издам, но нещата се промениха. Гадно е да знаеш как някой е събирал тези пари и те са му били откраднати. Това е една годишна заплата, една година може би човека дето е работил - аз гледах как парите му се пръскат за глупости и за кеф. Кой знае за какво са му били на човека - я за жилище, или за децата му, или не дай Боже, за операция. Не знам това. Но искам да разбера. МОЛЯ, ПОМОГНЕТЕ! Ако знаете някой, който се е оплаквал или познавате този човек, моля предайте му да се свърже тук с мен! Аз ще му кажа кой му открадна парите, от там нататък той да се оправя с него. Тази тема не е шега и наистина ви моля за помощ!
"Светът няма да бъде разрушен от тези, които вършат зло, а от тези, които ги наблюдават без да вършат нищо по въпроса"
az_znam
 
Мнения: 5
Регистриран на: 04 Сеп 2016, 12:01

Re: ПОМОГНЕТЕ да открием човека, на когото откраднаха 10000л

Мнениеот jkminkov » 04 Сеп 2016, 12:30

пусни мейл в "съдби на кръстопът" :lol:
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: ПОМОГНЕТЕ да открием човека, на когото откраднаха 10000л

Мнениеот az_znam » 04 Сеп 2016, 12:41

и аз имам добро чувство за хумор, но не мисля, че тук му е мястото. Всеки знае в България как се изкарват пари и как се спестяват. И какъв риск е да си заложиш парите в някаква валута, надявайки се да спечелиш от това. А изведнъж да останеш без стотинка.
"Светът няма да бъде разрушен от тези, които вършат зло, а от тези, които ги наблюдават без да вършат нищо по въпроса"
az_znam
 
Мнения: 5
Регистриран на: 04 Сеп 2016, 12:01

Re: ПОМОГНЕТЕ да открием човека, на когото откраднаха 10000л

Мнениеот 2GOOD » 04 Сеп 2016, 13:54

Сериозна сума, но много малко информация - преди около 2 години и половина... аз лично не се сещам за колега изгорял с подобна сума по това време.

Дай поне отрязък от време...
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: ПОМОГНЕТЕ да открием човека, на когото откраднаха 10000л

Мнениеот az_znam » 04 Сеп 2016, 14:09

не съм много сигурен точно кога е станало, защото по това време той напусна София, а аз останах да работя там ии разбрах доста по-късно. Но все пак е станало около пролетта на 2014 година.

ПС: 28 юни 2014 ми е писал, че си е купил 1 TB SSD, за 1000 лв, значи горе-долу малко преди това са били откраднати парите.
"Светът няма да бъде разрушен от тези, които вършат зло, а от тези, които ги наблюдават без да вършат нищо по въпроса"
az_znam
 
Мнения: 5
Регистриран на: 04 Сеп 2016, 12:01

Re: ПОМОГНЕТЕ да открием човека, на когото откраднаха 10000л

Мнениеот rossen » 04 Сеп 2016, 23:53

az_znam написа:Здравейте. От доста време се чудя дали да го направя, но.. явно му дойде времето. Преди около 2 години и половина един мой "приятел" извърши нещо ужасно - открадна в биткойни сума на стойност около 10 000 лева. Как го направи нямам си и идея, но го направи. Открадна ги от българско IP, от човек както той се изрази "който чакал да се вдигне цената, за да ги продаде". Този мой приятел ми беше съквартирант, постоянно правеше мизерии от компютъра си, милион пъти му казвах да престане да се занимава с глупости и да си гледа неговите неща, уви, без той да ме чуе. Както и да е, нямаше как тогава да го издам, но нещата се промениха. Гадно е да знаеш как някой е събирал тези пари и те са му били откраднати. Това е една годишна заплата, една година може би човека дето е работил - аз гледах как парите му се пръскат за глупости и за кеф. Кой знае за какво са му били на човека - я за жилище, или за децата му, или не дай Боже, за операция. Не знам това. Но искам да разбера. МОЛЯ, ПОМОГНЕТЕ! Ако знаете някой, който се е оплаквал или познавате този човек, моля предайте му да се свърже тук с мен! Аз ще му кажа кой му открадна парите, от там нататък той да се оправя с него. Тази тема не е шега и наистина ви моля за помощ!


Имаш ли идея потърпевшия от къде е горе-долу. Ако имаш адрес на портфейл или транзакция, тогава някой може да подпише адреса и да удостовери самоличност.... в противен случай е като да викаш на площада, че си намерил 10 000 лева. Направо ми идва да ти кажа, че съм аз пък ако онзи тип се стресне от мен да ми даде някое BTC.... Е все пак не съм аз истинския потърпевш - колкото даде, пак ще е кяр.
http://www.cointech.net
ах колко е топло в моя дом с майнърите за биткойн :)
Аватар
rossen
 
Мнения: 267
Регистриран на: 13 Ное 2014, 07:50

Re: ПОМОГНЕТЕ да открием човека, на когото откраднаха 10000л

Мнениеот az_znam » 05 Сеп 2016, 00:12

По принцип е така, но ако открия човека първо аз ще се срещна с него лично да поговоря, след което ще се срещна и със съквартиранта и ще поговоря и с него. Точно за тези неща. Пък от там насетне - каквото сами си преценят да правят
"Светът няма да бъде разрушен от тези, които вършат зло, а от тези, които ги наблюдават без да вършат нищо по въпроса"
az_znam
 
Мнения: 5
Регистриран на: 04 Сеп 2016, 12:01

Re: ПОМОГНЕТЕ да открием човека, на когото откраднаха 10000л

Мнениеот liminat » 05 Сеп 2016, 07:05

И какво има да говориш с него?
liminat
 
Мнения: 113
Регистриран на: 16 Яну 2014, 12:38

Re: ПОМОГНЕТЕ да открием човека, на когото откраднаха 10000л

Мнениеот rossen » 05 Сеп 2016, 08:52

Леко изместваш функциите на полицията и съдебната система. На границата си на самоправство, което не се толерира от държавата. Ако изядеш шамарите ти, не е ясно дали ще уважат жалбите ти после по инстанциите. Ако имаш доказателства събрани срещу извършителя е редно да ги отнесеш към компетентните органи и те да се занимават. Ясно ми е, че нямаш доверие на държавните служители, те също толкова биха могли да злоупотребят с информацията, колкото и частни лица, но помисли първо за своята безопасност.
http://www.cointech.net
ах колко е топло в моя дом с майнърите за биткойн :)
Аватар
rossen
 
Мнения: 267
Регистриран на: 13 Ное 2014, 07:50

Re: ПОМОГНЕТЕ да открием човека, на когото откраднаха 10000л

Мнениеот az_znam » 05 Сеп 2016, 14:40

Полицията и съдебната система са крайния вариант. Редовно виждам как не си вършат добре работата, а и ако открия човека ама наистина и той се съгласи да говори със съквартиранта как да му бъдат върнати парите (защото съквартиранта ще ги върне, после ще кажа защо) няма да има никакъв смисъл всеки от нас да дреме в полицията и да дава показания и т.н. Ако резултата може да се постигне, защо да се стига до полиция?
А и не искам да се намесва полиция и прокуратура, защото това момче е едно такова, хилавичко.. ако вземе да влезе в затвора там ще му пръснат... акъла..
Затова и той най-вероятно ще предпочете просто да върне парите. Ако му стига акъла до там де, а алчността му е по-малка.
"Светът няма да бъде разрушен от тези, които вършат зло, а от тези, които ги наблюдават без да вършат нищо по въпроса"
az_znam
 
Мнения: 5
Регистриран на: 04 Сеп 2016, 12:01


Назад към Сигнали за измама и Честни търговци

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Bing [Bot], Dog, George, Google [Bot], ionicle, Kris, qbadabaduuu, Spenchoni, svetlim, viniamin