[Разрешено] dobo79 некоректен продавач

Списък с честни търговци, сигнали за измама, отзиви

Модератор: Moderators

[Разрешено] dobo79 некоректен продавач

Мнениеот nightyj » 01 Окт 2013, 17:52

Купих от dobo79 три lancelot устройства и три BFL такива, ланселотите работят перфектно, с BFL устройствата имам проблеми. Едната машинка на BFL не иска да копае или копае с много грешки, при тест от исиминер показва, че устройството не работи коректно. На другото устройство му падат постоянно радиаторите, долната перката е хваната само с едно винтче и постоянно се премества от вибрациите и задира в радиатора. Пробвах какво ли нe, смяна на кабели, захранвания, различни компютри и винаги двете устройства работят с по-ниска скорст, а третото изобщо не разботи или дава само грешки, писах си няколко дни с dobo79 да ми дава съвети да подкарам устройството, но така и не успях, като му писах, че не съм доволен от BFL устройствата и искам да ги върна, той ми отказа да ги приеме обратно. В едно от съобщенията си той сам спомена, че радиаторите падали и перката била оригинално само с едно винтче, за мен това е некоректно отношение, всички тези дефекти трябваше да бъдат описани. Ето и шот от работата на устройствата:
Изображение
Изображение
Изображение

2GOOD:
Проблема е решен:
viewtopic.php?f=14&t=341&start=10#p4908
nightyj
 
Мнения: 548
Регистриран на: 29 Май 2013, 21:00
Местоположение: Харманли

Re: dobo79 некоректен продавач

Мнениеот ekrem » 01 Окт 2013, 17:56

колега тези грешки ми мязат на слаб ток
Аватар
ekrem
 
Мнения: 572
Регистриран на: 30 Май 2013, 17:23
Местоположение: Гуанджоу

Re: dobo79 некоректен продавач

Мнениеот nightyj » 01 Окт 2013, 18:12

Не са от слабия ток, тествани са с оригиналните BFL захранвания, с 750 ватов Antec, 620 ватов Seasonic , напреженията са били перфектни като стойност и като шум, разполагам с лабораторни устройства за измерване.
nightyj
 
Мнения: 548
Регистриран на: 29 Май 2013, 21:00
Местоположение: Харманли

Re: dobo79 некоректен продавач

Мнениеот dobo79 » 01 Окт 2013, 18:34

Веднага отговарям на колегата,защото с тази тема петни доброто ми име.
Обявата беше прекрасно написана със подробности. Това че вентилаторчето на единия сингъл е хванато с едно винтче,не му пречеше да си работи нормално през цялото време,докато е било при мен не смятах че е проблем.Задиране в охладителя не ми е правило,освен ако не го натисна с пръст.Описах че 2-та сингъла са с оригиналните си захранвания,а третия се захранва с кабел от компютърно захранване.Това че малките радиаторчета се отлепят се получава от топлината,която отделя сингъла,но не му пречи по никакъв начин на работата му и само една капка термолепило би била прекрасен изход от ситуацията.Просто не ми е било нужно и проблем това, и не съм търсил да купувам подобно термолепило.
Предложих на колегата подкрепа,като постоянно му задавах въпроси,на които ми отговаряше след ден-два през което време аз се чудех оправен ли е проблема или не.Грешката,която му дава на единия сингъл след търсене в интернет показва че е проблем със свързването било то с ЮСБ кабел ИЛИ Юсб хъб,като изрично го попитах как е свързан сингъла и дали има свързан ЮСБ хъб,дали всичко е захранено,както трябва -на което отговор НЕ ПОЛУЧИХ или получих такъв че всичко е захранено и че са сменяни кабели.
На първия скрийншот се вижда че работят и 6-те устройства.На следващия се вижда че не работят 6.
Какво би си помислил всеки в моята ситуация.Всички устройства съм ги свалил работещи от компютъра и опаковани за изпращане.Самият колега сподели че според него проблема вероятно е софтуерен.В следващия момент казва че единия сингъл не работи?Според мен има проблем със свързването на синглите.
Отказах да приема синглите обратно,защото не съм споменал в обявата че приемам връщане и поради това че машините са изпратени напълно работещи и съм напълно убеден че съм ги предал като такива.Какво е правено с тях вече само колегата може да знае.
Не съм искал да набутам никой с неработещи устройства ако това си мисли колегата.Аз съм такъв човек че по добре да хвърля нещо в кофата и да загубя от това отколкото да набутам който и да е с каквото и да е.
Това е мнението ми и не искам да го натрапвам на никой.Купувача е поел риск с купуването на непознати устройства и ако е причинил някаква щета на единия сингъл то това е било само и единствено по негова вина.
Според мен сингъла му работи,но има проблем било то с ЮСБ потовете или с Юсб кабела и ще се радвам да се оправи и да не прибързва следващия път със заключенията за почтените хора.
Аватар
dobo79
 
Мнения: 321
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:51

Re: dobo79 некоректен продавач

Мнениеот dobo79 » 01 Окт 2013, 18:56

Отново погледнах скрийншотите и при мен такива температури е нямало.Изрично съм казал че синглите се нуждаят от хладни пространства,а тук предполагам че в стаята е доста горещо.При такива температури,резултатите са нормални и е необходимо или да се свали температурата или да се инсталира по нисък фирмуер.
Аватар
dobo79
 
Мнения: 321
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:51

Re: dobo79 некоректен продавач

Мнениеот nightyj » 02 Окт 2013, 00:11

Аз съм зает човек, нямам време да ти отговарям на секундата, ясно ти написах, че съм сменил USB портовете на компютъра като нито едно от устройствата никога не е било пускано през хъб, а директно към компютъра, тествах и на съседите на компютрите и къде ли не, резултата е един и същ. Не казвам, че проблема е хардуерен, просто има проблем, затова и не поисках смяна веднага, а приемах няколко дни съветите ти, които не доведоха до оправяне на проблема, може и при транспорта да се е повредило нещо, нещата бяха добре опаковани, но какво съм виновен аз за това.
nightyj
 
Мнения: 548
Регистриран на: 29 Май 2013, 21:00
Местоположение: Харманли

Re: dobo79 некоректен продавач

Мнениеот dobo79 » 02 Окт 2013, 12:34

Привет колега,
Ако се опитваш да ме убедиш че съм ти изпратил неработещи устройства,то мисията е невъзможна.На първия скрийншот ясно личи че работят 6 устройства,като единия сингъл дава хардуерни грешки,което ще рече че трябва да му осигуриш по хладно място и да му свалиш фирмуера с по ниски честоти.След това какви свързвания и експерименти си правил то само ти си знаеш и може би знаеш как си го повредил(ако е повреден),примерно при смяната на термопастата както ми каза че си направил.Не те обвинявам за това и не го твърдя,но го допускам.
Устройствата не съм ги изпратил за да ги тестваш и да ми върнеш това от което не си доволен.Цената беше повече от добра за предлаганите устройства.Ти сам каза да ти ги пратя всичките заради добрата цена,пък след това ще се мъчиш да ги свързваш,като ме помоли за помощ,ако не се справиш с нещо,на което аз ти отговорих че ще помогна с каквото мога ,както и направих.Мога да представя всички лични съобщения които сме разменили за доказателство.
Като компромисен вариант за двете страни бих приел връщане на този сингъл,който според теб не хашва при 2 условия:
1.С цел да минимизирам риска от получаване на неработещо устройство(при изпращане на работещо такова) приемам да ми го върнеш при 50% от продажната цена,а именно 25лв. Мисля че това е удобен вариант,макар че допускам че може да получа неработещо устройство по твоя вероятно вина(може и да си работи сингъла в крайна сметка).
2.Ти да поемеш куриерските разходи за връщането.
Това са ми условията и мисля че са честни в създалата се ситуация.Мисля че пускането на тема,която уронва престижа ми не е честно и то поради възникване на проблеми вероятно заради недобро свързване или незнам си какво по вина на купувача.Не съм се регистрирал във всички тези форуми с тази цел:да мамя,както ме изкарваш в момента.Ако си го мислиш това просто "объркал си рейса пич".
Това с транспорта да се е повредило също не е достоверно.Сам видя как беше опаковано всичко и отново скрийншота го доказва че са работели всички устройства както съм ги свалил работещи преди изпращането.
Сега ще ти напиша на ЛС къде да ми го пратиш този сингъл,а ти сам реши какво да направиш.Ако си съгласен с горните условия ще преглътна обидата и ще си наруша принципа за тази сделка и ще го приема(само този сингъл).Другите 2 мисля че няма какво да коментираме за падащи от топлината охладителчета.Решението е 1 капка термолепило и охлаждане на помещението.При дадената цена в обявата мисля че няма какво да коментираме дали ти харесва работата им или не.В чуждия форум Синглите все още вървят на цени от 0.5 до 1 бтц доколкото виждам.
И още нещо.След като поемам риска да получа неработещо устройство,ако същото евентуално е работещо искам публично да се извиниш в темата и да си признаеш грешката(която може би я знаеш каква е).
На ЛС е адреса за изпращане само на този сингъл с опцията "отвори и виж преди плащане",както бях ти ги пуснал аз.Ако нещо не е наред-няма да приема пратката,така че моля без номера.Сам реши как да постъпиш.Телефона ми го знаеш-ако искаш може да поговорим ако има нещо неясно.
Благодаря за вниманието.
Поздрави.
Аватар
dobo79
 
Мнения: 321
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:51

Re: dobo79 некоректен продавач

Мнениеот nightyj » 02 Окт 2013, 14:29

На скрийншота се вижда ясно датата, сингала работеше с грешки преди да го почистя или да му сменям каквато и да е паста което направих по твой съвет. В момента сингъла си работи по същия начин със 100-ци грешки и малко акцепти за мен това не е работа и го смятам като неработещ. Не знам как така на всички други устройства им е хладно, а на този точно топло и затова седи с 10 градуса надолу и не копа нормално. Връщане не е въжмоно, вчера ми пристигнаха термо лепилата и от този на който му падаха радиаторите и перката задираше и този който не искаше да копае нормално сглобих един поне да работи като хората, почистих и другия, сега имам два работещи и един неработещ, по-добре от нищо.

Изображение
nightyj
 
Мнения: 548
Регистриран на: 29 Май 2013, 21:00
Местоположение: Харманли

Re: dobo79 некоректен продавач

Мнениеот dobo79 » 02 Окт 2013, 14:44

Колега признай си че грешката е в теб и да отминем нататък,както и се извини ,че ми опетни името!
Почти съм сигурен че и този "неработещия" всъщност си работи без проблеми.Значи искаш да кажеш че всъщност работи,но не нормално.....
Ще ти дам съвет:свали му охладителя отново и виж да не си сложил прекалено много термопаста.Резултата от голямо количество термопаста е същият,както без такава-т.е. множество хардуерни грешки както го описваш.Също така виж дали охладителя прави добър контакт с чиповете.Явно че проблема идва от охлаждането.Пак казвам че този сингъл ми работеше на най-добри честоти и без никакви проблеми.
Всъщност аз ти казах че скоро съм им сменял термопастата и че няма нужда от смяната и,а не съм ти казал да я сменяш,както си направил по свое осмотрение(може да си прегледаш личните съобщения за целта).
Опитай така,също му сложи фирмуера да е този с 832мх и кажи резултата.
Ще се радвам да го подкараш и да изясним ситуацията на 100%.
Аватар
dobo79
 
Мнения: 321
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:51

Re: dobo79 некоректен продавач

Мнениеот skrubalov » 02 Окт 2013, 14:59

Здравейте,
Не знам дали забелязвате, но само вие двамата си говорите в тази тема. Обсъдих го с 2good и решихме следното нещо.
1. Съветваме ви да си продължите разговора на ЛС/телефон, както ви е удобно.
2. Заключваме темата
3. След като се разберете, я отключваме, единия пише какво решение сте договорили.
4. След седмица я местим в коша.

Аргументация. Темата не носи важна информация за обществото от миньори, и спада към лична кореспонденция.
Поздрави, Иван
skrubalov
 
Мнения: 263
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:22
Местоположение: Варна

Следваща

Назад към Сигнали за измама и Честни търговци

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, ionicle, Kartoff, viniamin