[Разрешено] dobo79 некоректен продавач

Списък с честни търговци, сигнали за измама, отзиви

Модератор: Moderators

Re: dobo79 некоректен продавач

Мнениеот nightyj » 04 Окт 2013, 13:07

Така прекарах още часове в опити да подкарам устройствата. Открих и друг дефект на работещите устройства, една от пружинките на радиатора не хващаше и е седял накриво и от там разликата в шотовете от около 10 градуса и отлепена капачка на единия процесор. Пастата отдолу си беше чист тебешир, нанесена в огромно количесто едвам я почистих, сега и двете работещи машинки бачкат перфектно, малките радиатори отдолу бяха грешно разположени и не покриваха 4-те дросела, след наместването температурата падна още.
Изображение
За неработещата машинка стана ясно, че няма как да се оправи софтуерно и нарамих осцилоскопа и почнах да мера осциалтори, пулсации и темп подобни глупости. Добре, че от BFL имат ситопечат и ролята на всеки един елемент се разбира. След като дадох да ми свали информацията през исиминър за фирмуера вътре в машинакта ми отчете, че софта е наред, но не ми откри процесорите, след като погледнах платката внимателно точно между тях видят транзистор с означение S1 ( някакъв ключ) , премерих със скопа какво става с него, после и на работещите платки и се видя, че от Атмелския чип който управлява процесорите не се подава сигнал към транзистора, презапоих го и воила сигнала тръгна и процесорите се появиха, следваха няколко смени на фирмуери и зацепи без грешки на 863.
Изображение

Опаковането беше добро, но явно при транспорта е станало нещо, единствения ми упрек към Добо е като продаваш нещо и има някакви проблеми, колкото и минимални да са за теб ги упоменавай, говоря за падащите радиатори и хлопащия и задиращ в радиатора вентилатор, в момента всичко работи идеално и темата е приключена за мен.
nightyj
 
Мнения: 548
Регистриран на: 29 Май 2013, 21:00
Местоположение: Харманли

Re: [Разрешено] dobo79 некоректен продавач

Мнениеот dobo79 » 04 Окт 2013, 14:12

Последно мнение и от мен и темата може да бъде заключена или каквото решат модераторите и админа.
Аз искам да кажа че съвестта ми е чиста и никога не съм бил НЕКОРЕКТЕН ПРОДАВАЧ или купувач.
Радвам се че е изяснена ситуацията,пък макар и с петно на името ми.
Има някои несъответствия в мненията на колегата,които ще си ги оставя за себе си и ще му пожелая приятно копане. Следващия път преди да обвинява когото и да е, първо да помисли върху действията си(какво е правил,какво е пипал по купената стока) и след това да прави други работи.
Биткоин обществото в БГ не е чак толкова голямо и всеки опит да се петни името на който и да е неоснователно, оказва влияние на репутацията му и доверието към него.
За съжаление аз го отнесох този път,но може да се случи на всеки.
Аз смятам случаят за приключен и ще се опитам да си изчистя името с всички усилия.
dobo79
Аватар
dobo79
 
Мнения: 321
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:51

Предишна

Назад към Сигнали за измама и Честни търговци

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], filchef, Hristo, ionicle, viniamin