Търся борси

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Търся борси

Мнениеот ZAX » 25 Юни 2013, 06:36

Които работят с възможно най-малки части от BTC и също така работят с paypal.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Търся борси

Мнениеот 2GOOD » 25 Юни 2013, 10:35

ZAX написа:Които работят с възможно най-малки части от BTC и също така работят с paypal.


Никой не работи с PayPal защото там можеш да върнеш транзакцията т.е. да си вземеш парите обратно
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Търся борси

Мнениеот ZAX » 25 Юни 2013, 13:07

2GOOD написа:
ZAX написа:Които работят с възможно най-малки части от BTC и също така работят с paypal.


Никой не работи с PayPal защото там можеш да върнеш транзакцията т.е. да си вземеш парите обратно


Ех, де и аз да можех... Мамили са ме няколко пъти с дребни суми и всеки път от paypal ми отговарят нещо от сорта на "Много съжаляваме, че няма да можем да ви помогнем, въпреки нашето огромно желание за това. Ние направихме всичко възможно, но просто в тази сметка няма толкова пари." (примерно $2) :lol:

Така че мисля че както има еднократни адреси за BTC, без това да е необходимо, смятам че и за paypal си има начини.

Въобще какво приемат, така че да си анонимен, все пак нали това е идеята?

Аз лично имам 1 paypal от който само пращам пари и той е проследим ест., но имам и един в който само получавам и ако искам да си платя анонимно ще ме фанат за...

Та то начини има, но желание явно няма... Примерно както има банкомати за BTC вече, трябва да има и нещо обратно на това. Наистина ли няма нищо, ама съвсем нищо?!
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Търся борси

Мнениеот vellen » 06 Авг 2013, 09:26

Има ТОР (.онион) сайтове, на който се продават милиони хакнати ПейПол акаунти на смешни цени. Ако можеше с ПейПол да се купуват койни, досега да съм мултимилионер.
На bitcoinary.com съм продавал койни за ПейПол с 20% надценка и последния път попаднах точно на такъв скамер. Но т.к. съм запознат с материала и аз и германката, на която действително принадлежеше акаунта сме ОК.
vellen
 
Мнения: 136
Регистриран на: 07 Юни 2013, 07:55

Re: Търся борси

Мнениеот ZAX » 06 Авг 2013, 12:02

И какво сега, понеже тъпите немци не могат да си опазят парите, аз трябва да не мога да си ползвам пейпала?

Въобще не съм запознат със схемите на измама, тъй като съм честен човек и това просто не ме вълнува. От друга страна нивото ми на защита е на прилично ниво и не си струва труда за жалките ми центове. Единственото което искам е да си оперирам лесно и бързо с парите, нищо повече. И без най-големите измамници (банките) да крадат от мен при всяка транзакция. Като единственият начин това да стане, е парите от банката да минат през пейпал и от там където и да е. За всичко друго има такси...

Гледам че например http://btc-dealer.com/

Payment methods accepted:
OKPAY (USD)
cashU (USD)
Cash4WM (USD, RUB)
Przelewy24 (PLN)

Преди години се регнах в OKPAY, още като беше пеленаче и нещо тогава условията не ми харесаха, особено в случая когато парите ми вече са някъде. Но пък тогава само чрез него можеха да се прехвърлят пари от другите процесори. Така че взимай си тези 1 000 000 000 откраднати пейпала, мисля бяха около 10% таксите и ставаш милярдер. Щом е чак толкова лесно...

Та все пак по темата: Има ли някоя борса, кяото да работи с някой от следните?
Paxum
Perfect Money
Payza
Egopay

И съответно при какви условия?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Търся борси

Мнениеот vellen » 06 Авг 2013, 13:27

ZAX написа:И какво сега, понеже тъпите немци не могат да си опазят парите, аз трябва да не мога да си ползвам пейпала?

- Но не ти се иска да си на тяхно място, нали? Представи си: Плащаш с ПейПал в някой сайт(дори и за койни), хакват го, източват базата данни, и оп - твоя пейпал е там. А ако си си поръчвал нещо с доставка, ще знаят и от коя държава прокси да използват. ПейПала ти е свързан към дебитна карта, предполагам. И честито на печелившите.
***
ZAX написа:Въобще не съм запознат със схемите на измама, тъй като съм честен човек и това просто не ме вълнува.

За да може да се предпазиш, трябва и да си запознат поне малко с тях. ;)
***
ZAX написа:Така че взимай си тези 1 000 000 000 откраднати пейпала, мисля бяха около 10% таксите и ставаш милярдер. Щом е чак толкова лесно...

Именно - не е толкова лесно. Щеше да бъде, ако можеше да се купуват биткойни. ПейПал($)>Борса>Ти(BTC). Ако се установи, че е краден ПейПала, той взима парите от борсата, а тя от теб НЕ МОЖЕ да вземе биткойните. Затова и няма такива борси. Всъщност има някои, но с големи такси, и малки лимити (правилно предвид риска пред тях).
Предлагам ти ето това четиво: https://en.bitcoin.it/wiki/Buying_bitcoins
vellen
 
Мнения: 136
Регистриран на: 07 Юни 2013, 07:55

Re: Търся борси

Мнениеот ZAX » 06 Авг 2013, 17:26

Моят начин за защита е следния:

1. Аз пари не оставям да си седят ей така без да се ползват ! В превод: и да имам пари и да нямам, за какво да седят в дебитната карта, а още по-малко пък в пейпал. Най-голямата сума която някога съм имал останала задържана в пейпал е била ~$30 примерно
2. Тази дебитна карта съм я взел и използвам само и единствено за това.
3. Когато трябва да си купя нещо, парите се внасят същия ден и се купува след няколко минути.
4. Ако трябва да взимам пари от някъде, обикновенно не ги взимам под $100, защото на $100 изпразвам пейпал->дебитна->банкомат (също след няколко минути)
5. Да, точно така! Предпочитам да ме изгърбят с някакви стотинки за тегленето от банкомата и още няколко доларчета за да стигнат до него... Отколкото да си седят ей така без да се ползват или още по-лошото, да изчезнат... (щях да разбера единствено ако ти седяха там като на влог с лихвичка, че да има смисъл да не си ги теглиш, иначе защо да отлежават?!)

Как ще ме оберат че не се сещам : ]

Разбира се щеше да ми е 100 пъти по-изгодно някакви дребни суми, като например в момента наличните ми $15, да си ги обърна в BTC. Иначе бих си купил само и единствено ако ми трябва. Понеже да си го купя на 170 лева и да си го продам на 130, при цена 150, някак си не ми е удобно...

П.П. Благодаря за линка. Но не ми върши абсолютно никаква работа какъвто и да е линк с каквото и да е на английски. Само ще добавя че паролите ми навсякъде са различни и трудни, въпреки което ги помня всички. А не са записани никъде, нито по компа се пазят, нито на хартийка. До сега нищо никога не са ми разбивали, но винаги има първи път... И все пак по-скоро ще си забравя паролата или ще си делна без да искам портфейла, че и бекъпа му със 100-тина койна примерно (не че ще имам толкова в този живот) :mrgreen:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Търся борси

Мнениеот vellen » 06 Авг 2013, 18:42

Аз за борса на бългаски само за 1 се сещам. А на страницата по линка има таблица с МНОГО борси и коя какво приема/дава за BTC. Дори не си си направил труда да скролнеш, а за Google Translate пък да не говорим.
Никой в тоя живот няма да тръгне да мисли и решава твоите проблеми вместо теб, ако сам те мързи.
vellen
 
Мнения: 136
Регистриран на: 07 Юни 2013, 07:55

Re: Търся борси

Мнениеот ZAX » 06 Авг 2013, 18:54

Разбира се че няма да скролна, след като първия екран е булшит... Какво да търся надолу, фулшит?!

Но съм гледал преди там и затворих линка и тогава, още като видях в списъка борси които вече не съществуват. Съжалявам но след като нещо не се актуализира и е на език който не владея достатъчно добре, просто нямам работа там!

Списък с борси не ми е необходим. Търся нещо конкретно! Има ли го в този списък? Ти провери ли го преди да ми го дадеш? Аз съм го проверил и няма...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Търся борси

Мнениеот vellen » 06 Авг 2013, 20:11

Ей много ме забавляваш! :D)) (мерси за което)
В списъка има работещи борси, дори и такива, които приемат ПейПол.
Вместо "търся" е по-уместно да напишеш "питам", т.к. ти дефакто един път не скролна за да потърсиш. Само знаеш да мрънкаш.
Както и да е. Аз спирам с тази "дискусия".
vellen
 
Мнения: 136
Регистриран на: 07 Юни 2013, 07:55


Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, ionicle, qbadabaduuu, viniamin