Общи приказки за цената на Биткойн

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Каква ще е цената на Биткойна след 2г.

Мнениеот 99ufo99 » 14 Яну 2014, 09:15

Това за базата не го знаех, наистина е тегава работа като почне да се синхронизира.
А отностно он-лайн порфейлите съм доста скиптичен, от както му " изгоря " хард диска на оня поляк ли беше, чех ли беше .. преди много години кога завлече няколко хиляди биткойна, а и родните борси ( ония измамници от bitcoin7 ) и там гризнахме дървото.

Моето Правило N 1: Пази си койните сам , да ти е мирна главата ;)
Аватар
99ufo99
 
Мнения: 209
Регистриран на: 13 Яну 2014, 21:08

Re: Каква ще е цената на Биткойна след 2г.

Мнениеот aclass » 14 Яну 2014, 09:29

стига някой достатъчно голям да направи онлайн портфейл и да го приеме като сериозен бизнес и нещата ще са доста добре. пейпал също са тип онлайн валутен оператор, но свързан с реалните валути. те са се наложили на пазара и хората им имат доверие и държат много пари в пейпал долари/евро и т.н. които ако пейпал умре :) ще бъдат изгубени безвъзвратно. по тази логика ако някоя достатъчно сериозна компания с име реши да направи биткойнл система ще бъде използвана
такова нещо вече има и е измислено доста добре според мен. WebMoney имат от доста време микросметка в биткойн и дори са имали в предвид дебелата цена при дизайна на микросметката. техния еквивалент на 1 BTC е 1000 WMX с което улесняват по-малките транзакции. (долара там е WMZ, рублата WMR ...) Сигурен съм, че има и такива от вас, които вече познават системата и борсата към нея. На останалите бих препоръчал да хвърлят едно око, защото според мен това е едно доста подсигурено място за пазене на BTC-та
Та за по-масова употреба трябва само един достатъчно голям да направи такова нещо в световен мащаб и нещата са готови. За обмен може да се ползва системата ... както Пейпал и WebMoney си имат собственна обменна система при която можеш лесно и бързо да преминеш от една в друга валута
aclass
 
Мнения: 575
Регистриран на: 29 Ное 2013, 15:03

Re: Каква ще е цената на Биткойна след 2г.

Мнениеот skrubalov » 14 Яну 2014, 09:57

Четох из няколко сайта различни анализи. Някой показваха 100 000 долара до 2 години, други показваха 20 000 до две години. Интересното общо между анализите беше че предричат цена от 10 000 долара за Q3 2014. Под вилиянието на това което четох и аз смея да твърдя 10 000 $.
Относно блокчейна - не мисля че 15-20-30 гигабайта са много като обем в сравнение със сигурността която дават. Ако имаш дори 2 койна, не е проблем да отделиш толкова място на харда. Все пак това са 2000 долара ( потенциални 200 000)... мисля че си заслужават няколкото десетки гигабайта.
skrubalov
 
Мнения: 263
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:22
Местоположение: Варна

Re: Каква ще е цената на Биткойна след 2г.

Мнениеот solarcenter » 14 Яну 2014, 21:48

Според мен цената зависи от количествата нови пари в системата ... А дали ще дойдат ? Ако има натиск от хартиени пари да купуват дигитални - тогава е ясно - търсенето вдига цената на предлаганата и "ограничена" стока ... Мисля ,че приемането на btc по сайтове и търговци няма кой знае какво влияние на цената / или най-вече очакваното и "главоломно" поскъпване / защото просто това е различна валута и толкоз - все едно да купуваш някакво нещо в ebay или grabo.bg с рубли , не само с долари - то рублата ще се вдигне ли ? Просто си е разменна единица ... Според мен "психологическата" граница 1000 USD ще е доста силна и доста дълго ще варира цената в тези нива - даже мисля ,че "кръглостта" и "удобността" на хилядарката няма да пуснат цената дълго дълго ... Параметри от 10 000 и прочие в обозрими 12-24 месеца ... само ако милион китайци и 10 -20 хедж фонда решат да "налеят" пара и да изкупят на независимо-каква цена дигитални пари ! Ама надали ...!
solarcenter
 
Мнения: 11
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:39

Re: Каква ще е цената на Биткойна след 2г.

Мнениеот danbi » 14 Яну 2014, 22:28

Всъщност точно наличието на неща, които се продават само с криптовалута, може да вдигне цената и.

Преди време, Русия беше изправила на нокти амерканците, като им заяви че ще продава нефт само с рубли, и няма да приема нито долари нито евро (може и още да е така, не съм гледал). Последицата е, че ако искаш нефт, ти трябват рубли. Може да ги обменяш разбира се, но колкото повече се търсят, толкова повече им се вдига цената.

Ако един търговец като eBay или Amazon започне да приема Bitcoin като средство за разплащане, нещата ще станато доста по-различни.
Или, alibaba.com -- което е по-вероятно, защото те са най-вече китайци и не им пука особено за "законите" за разлика от eBay и Amazon.
Без пот няма мед.
BTC: 14z9d1E42v9Y4jF5cpaAgBoLVZSSwY6wqs LTC: LY8tN9dBLwaVdUf5EvCcCyrW1dTPH8k5wB
danbi
 
Мнения: 207
Регистриран на: 18 Дек 2013, 10:51
Местоположение: Варна

Re: Каква ще е цената на Биткойна след 2г.

Мнениеот Flex » 14 Яну 2014, 23:15

Overstock приема с биткойн вече, от първи януари. Това е надеждата, че амазон може да повлекат и те крак, тогава ще ги последват нюегг, уолмарт, таргет и те тогава цената си еба мамата :)
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: Каква ще е цената на Биткойна след 2г.

Мнениеот skrubalov » 15 Яну 2014, 09:11

Алибаба се отказаха от всякакви криптовалути точно заради законите в Китай. Наистина висока цена няма да видим, освен ако няма свежи пари ( или по малко предлагане на BTC) в системата.
skrubalov
 
Мнения: 263
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:22
Местоположение: Варна

Re: Каква ще е цената на Биткойна след 2г.

Мнениеот pyksli » 15 Яну 2014, 11:29

Ако не се лъжа алибаба е регистриран в Хонгконг, а това има малко разлика с законите в Китай
pyksli
 
Мнения: 92
Регистриран на: 22 Авг 2013, 19:41

Re: Каква ще е цената на Биткойна след 2г.

Мнениеот filchef » 16 Яну 2014, 19:25

„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Каква ще е цената на Биткойна след 2г.

Мнениеот steam » 17 Яну 2014, 22:16

Според вас има ли шанс Гугъл се включи реално с разплащания в BTC. По принцип са позитивно настроени и имат дори планове и разработки ... ама реално кога ли ще стане?
steam
 
Мнения: 21
Регистриран на: 02 Дек 2013, 14:26

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, filchef, George, Google [Bot], ionicle, marcoin, qwertyA5, Spenchoni, svetlim, viniamin