Общи приказки за цената на Биткойн

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Общи приказки за цената на Биткойн

Мнениеот 2GOOD » 13 Яну 2014, 20:44

Последните две години Биткойн надвиши най-смелите ми очаквания, сега въпросът е какво може да се случи през следващи 2-2.5 години. По специално на следващото намаляне на наградата, което се очаква началото на септември 2016 или по-рано, когато емитирането на нови биткойни ще падне на 12.5 BTC / блок.

Какво е вашето мнение?

В тази тема може да обсъждате както дългосрочни прогнози така и важни новини влияещи моментно на цената.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Каква ще е цената на Биткойна след 2г.

Мнениеот angelche1973 » 13 Яну 2014, 21:05

Само нагоре :D

6 000 евро за биткойн :lol:
Не са важни конете в мотора - важно е магарето зад волана
angelche1973
 
Мнения: 455
Регистриран на: 17 Юни 2013, 09:27
Местоположение: София

Re: Каква ще е цената на Биткойна след 2г.

Мнениеот 99ufo99 » 13 Яну 2014, 21:30

angelche1973 написа:Само нагоре :D

6 000 евро за биткойн :lol:


Чул те господ !!!

Аз съм и по-оптимист , 10 К- евро, че по-кръгло :)

По-темата, като основна валута, ако я въведат и другите он-лайн търговци ( ибей и т.н. подобни ) цената ще върви нагоре, но само ако човек може да си купили лесно биткойни, банкомати за обмяна , локални сторове ( тип чейндж бюра ) т.е да се смали до минимум пречката на обикновения интернет потребител да се снабди с биткойни. Щото сега как е, повечето имаме по некой друг, къде от стари запаси, къде от обмяна на алтернативни крипто валути, къде от дарения .. и т.н. , не казвам от копане директно, щото е нищо това което може да се изкопа вече с карти ( имайки в предвид главоломната трудност + намаляването на 1/2 от наградката за блок ), и това сме шепа хора , капка в морето . За да стане масово, трябва почти всеки да може да си купи или обмени книжни пари за електронни такива, с една дума инфраструктура. Няма ли възможност да се ползват от и за по-широк спектър на пазара , хубаво е да сме продали преди да спре музиката ;)
Аватар
99ufo99
 
Мнения: 209
Регистриран на: 13 Яну 2014, 21:08

Re: Каква ще е цената на Биткойна след 2г.

Мнениеот angelche1973 » 13 Яну 2014, 21:45

Според мен пречка за въвеждане на виртуалните валути в обръщение е доста непостоянната им цена. Добре е за спекулата, но не и за валута в обръщение :D
Не са важни конете в мотора - важно е магарето зад волана
angelche1973
 
Мнения: 455
Регистриран на: 17 Юни 2013, 09:27
Местоположение: София

Re: Каква ще е цената на Биткойна след 2г.

Мнениеот man0l » 13 Яну 2014, 21:47

и аз съм за 10к. Тези запаси, за които говори 99ufo99, ако се вкарат в обръщение, ще стимулират малко btc икономиката, моето мнение е, че голям процент от миньорите имат запаси. Иначе цената зависи от търсенето, а търсене се генерира когато валутата се наложи сред търговците ( и от това колко хора убеждаваме на ден, че биткоините са яки :D )

Тази цена за 3 год. може да успее да се постигне. Реално BTC изобщо не е в своят пик на валута, още е в зараждането си като покупателно средство - факт, който разкрива сериозният му потенциал за растеж.
https://trak.ink dropshipping automation
Аватар
man0l
 
Мнения: 50
Регистриран на: 05 Дек 2013, 10:36

Re: Каква ще е цената на Биткойна след 2г.

Мнениеот kopacha » 13 Яну 2014, 22:17

Главата ме заболява като си спомня, че преди 18 месеца продадох 100 btc по 7,5 евро и на всичкото отгоре се радвах, обаче ако всичко беше се сринало....... И сега стои същия проблем какво ще е след 18 месеца.............. :) .
kopacha
 
Мнения: 514
Регистриран на: 10 Юни 2013, 10:09

Re: Каква ще е цената на Биткойна след 2г.

Мнениеот 2GOOD » 13 Яну 2014, 22:38

kopacha написа:Главата ме заболява като си спомня, че преди 18 месеца продадох 100 btc по 7,5 евро и на всичкото отгоре се радвах, обаче ако всичко беше се сринало....... И сега стои същия проблем какво ще е след 18 месеца.............. :) .


Много познато, спомням си преди около година продадох 3 биткойна за 90лв и бях много щастлив от този факт и смятах, че съм направил страхотна сделка :think: Ако пък сега всико се срине и да кажем имаш 10 койна и си знаел, че това са 10к $ със сиг. би било неприятно, но това е максимума, който можеш да загубиш, докато потенциала ти за печалба.... ту да муун.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Каква ще е цената на Биткойна след 2г.

Мнениеот vurgun » 13 Яну 2014, 22:40

Аз бих заложил че хамериканците ще са го уморили до 2016-2017, респективно след добро повишение нагоре, ще стане неактуален, най-вероятно няма да е водеща криптовалута, или вниманието ще бъде изместено към друго.
vurgun
 
Мнения: 19
Регистриран на: 21 Дек 2013, 01:57

Re: Каква ще е цената на Биткойна след 2г.

Мнениеот 99ufo99 » 14 Яну 2014, 01:18

За да бъде водеща една криптовалута то тя трабва да е с най-голямо доверие, сигурна, и с някакво приложение различно само от борсова спекулация.

Заради голямата си база , биткойна не ми стои някак си като най-добрия вариант. Това че бе първи, и има най-голямо доверие му е единствения + .
Ако някоя от скрипт валутите ( ЛТС или .. квото и да е читаво ) заякне :) тъй да речем, има доста голяма вероятност да вземе превес и да стане тя водеща.
В момента на биткойн базата му е 14.55 GB , ами след още 3 години ???
Според мен, ще се предпочете тази валута която позволява по-бързи транзакции + малка по обем база за синхронизация + достатъчно сигурност .
Аватар
99ufo99
 
Мнения: 209
Регистриран на: 13 Яну 2014, 21:08

Re: Каква ще е цената на Биткойна след 2г.

Мнениеот 2GOOD » 14 Яну 2014, 01:23

99ufo99 написа:За да бъде водеща една криптовалута то тя трабва да е с най-голямо доверие, сигурна, и с някакво приложение различно само от борсова спекулация.

Заради голямата си база , биткойна не ми стои някак си като най-добрия вариант. Това че бе първи, и има най-голямо доверие му е единствения + .
Ако някоя от скрипт валутите ( ЛТС или .. квото и да е читаво ) заякне :) тъй да речем, има доста голяма вероятност да вземе превес и да стане тя водеща.
В момента на биткойн базата му е 14.55 GB , ами след още 3 години ???
Според мен, ще се предпочете тази валута която позволява по-бързи транзакции + малка по обем база за синхронизация + достатъчно сигурност .


Реално ако лайткойн се ползва по същия начин като биткойн и за същото време базата им би била еднаква, предимството на LTC e, че може да поеме по-голям брой транзакция за период от време. Ако не ти се тегли цял портфейл винаги можеш да ползваш blockchain.info и за микро транзакции да ползваш портфейла им за андроид.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Следваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin