Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптоборса)

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот Peterakiz » 11 Ное 2022, 14:27

Табличката е страхотна 2GOOD, риспект. Тя за всякакви суми ли е валидна, или за малки суми с 3-4 цифрени числа?
Peterakiz
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Ное 2022, 14:17

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот niki » 11 Ное 2022, 14:44

По принцип всякакви суми - лимити може да имат банката или борсата, примерно ако искаш да трансферираш 1 или няколко милиона се прави на части в зависимост от техните условия
"Единственото по-вълнуващо от това да забиеш кирката у нещо комунистическо, е да добавиш нова нула в банковите си сметки :D"
Niki 2023г

BTC - 1FgGVKimexvyBJKYZuXsUrk1fYF8fKZbb2
niki
 
Мнения: 798
Регистриран на: 07 Авг 2020, 01:43

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот 2GOOD » 11 Ное 2022, 16:56

Точно така, по принцип в таблицата са предимно банкови /сепа/ преводи под 10000евро
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот TheNewOne » 14 Ное 2022, 00:21

Здравейте,от скоро се включих в света на криптовалутите и имам няколко въпроса свързани с търгуването,тегленето и таксите свързани с тази дейност.
При сума над 10 000 $ разбрах, че се дължи 10 % такса към държавата. От една определена платформа след като ги разпитах казаха,че ако искам да изтегля 10 000 % към акаунта си в Бинанс трябва да се преведат тези 10 % към тях и те плащат таксата към държавта от която съм след, което изпращат сумата към акаунта ми в Бинанс. Това вярно ли е или не е така и след като те ще платят към страната 10 % дължа ли аз после данъци отново ?

Втория ми въпрос е свързан с това как да изтегля подобна сума към сметката си която е в банка ОББ ? Четох,че през Revolut е възможно да се направи такъв трансфер към ОББ или има други начини, които са възможни и по-достъпни от Revolut ?

И как най-добре би било добре да се осъщетви странсфера без да ме закачат от каквито и да било държавни институции или да ми се задават въпроси от къде са дошли такива суми в сметката ми ?

Благодаря на всички за отоговрите които ще получа в последствие.
TheNewOne
 
Мнения: 3
Регистриран на: 14 Ное 2022, 00:12

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот qbadabaduuu » 14 Ное 2022, 01:22

Ще се опитам да отговоря :D
-ти тези 10% ги дължиш катто изкараш парите от борсата към сметката ти, ако вкараш 10к и изкараш 15к то дължиш 10% на 5к.
-бягай далече от тези платформи само ще те дерат с такси.
-за Revolut не мога да кажа нищо - аз ползвам iCard, но таксите ОББ към iCard са безумно високи... за това го правя Уникредит ---> iCard--->борса
-за да не те закачат трябва да рискуваш и да правиш преводи под 10к към сметката ти, но пак ако направиш много малки преводи през годината винаги има вероятност да те потърсят :D ако искаш да не те закачат си плати тези 10%
qbadabaduuu
 
Мнения: 442
Регистриран на: 18 Сеп 2020, 01:16

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот TheNewOne » 14 Ное 2022, 01:32

qbadabaduuu написа:Ще се опитам да отговоря :D
-ти тези 10% ги дължиш катто изкараш парите от борсата към сметката ти, ако вкараш 10к и изкараш 15к то дължиш 10% на 5к.
-бягай далече от тези платформи само ще те дерат с такси.
-за Revolut не мога да кажа нищо - аз ползвам iCard, но таксите ОББ към iCard са безумно високи... за това го правя Уникредит ---> iCard--->борса
-за да не те закачат трябва да рискуваш и да правиш преводи под 10к към сметката ти, но пак ако направиш много малки преводи през годината винаги има вероятност да те потърсят :D ако искаш да не те закачат си плати тези 10%

Аз искам да изтегля парите от платформата, но искат да преведа 10-те % към тях и те да платят таксата на държавата. След което ще ми бъдат веднага преведени средствата в Бинанс Акаунта. Ти си писал от Банката към онлайн сметката дали е Revolut или iCard няма значение мен ме интересува от Revolut към ОББ как стоят нещата и 10 000$ как е най-добре да се изтеглят ?
TheNewOne
 
Мнения: 3
Регистриран на: 14 Ное 2022, 00:12

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот qbadabaduuu » 14 Ное 2022, 10:24

TheNewOne написа:Аз искам да изтегля парите от платформата, но искат да преведа 10-те % към тях и те да платят таксата на държавата. След което ще ми бъдат веднага преведени средствата в Бинанс Акаунта. Ти си писал от Банката към онлайн сметката дали е Revolut или iCard няма значение мен ме интересува от Revolut към ОББ как стоят нещата и 10 000$ как е най-добре да се изтеглят ?


Нямам идея за каква такса говориш... или нещо не си разбрал, или тези ще те гърбят с 10% :D
Най-добре е под 10 000лв в различни месеци, но пак няма гаранция, че няма да те надушат.
qbadabaduuu
 
Мнения: 442
Регистриран на: 18 Сеп 2020, 01:16

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот TheNewOne » 14 Ное 2022, 11:27

qbadabaduuu написа:
TheNewOne написа:Аз искам да изтегля парите от платформата, но искат да преведа 10-те % към тях и те да платят таксата на държавата. След което ще ми бъдат веднага преведени средствата в Бинанс Акаунта. Ти си писал от Банката към онлайн сметката дали е Revolut или iCard няма значение мен ме интересува от Revolut към ОББ как стоят нещата и 10 000$ как е най-добре да се изтеглят ?


Нямам идея за каква такса говориш... или нещо не си разбрал, или тези ще те гърбят с 10% :D
Най-добре е под 10 000лв в различни месеци, но пак няма гаранция, че няма да те надушат.

Чак толкова не ми е лош Английския :D . Текста беше след заявената от вас сума 10311 $ и направената от нас проверка в коя държава сте регистриран.Трябва да заплатите 10% такса, която се изисква по закон от вашата страна за сума над 10 000 $. Таксата трябва да бъде преведана към нас и ние я заплащаме вместо вас след което в рамките на 10 мин ще получите сумата в акаунта си в Бинанс . Това е точен цитат от кореспонденцията ни.
TheNewOne
 
Мнения: 3
Регистриран на: 14 Ное 2022, 00:12

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот MadDog » 14 Ное 2022, 11:32

1. Данъците се плащат персонално, в установените от закона срокове се подават декларации и впоследствие се плаща по сметка в държавния бюджет. В случая въпросната платформа /интересно коя е/вероятно налага голяма такса теглене, виж си условията на акаунта.
2 ОББ последно доколкото съм информиран не работи с Байънс и Кракен и в двете посоки тразакциите се отхвърлят, С Револют е под въпрос, най -добре пробвай през iCard или ViVID.
Имай предвид че ОББ не е крипто френдли банка.
До 30000 лв на онлайн отранзакция и равностойността им не би трябвало да се интересуват от произхода на средствата.За касови операции теглене и внасяне до 10000 лв. без декларация за произход.
И си гледай условията като създаваш акаунти
PS Фактът, че платформата иска да им преведеш допълнително 10% от сумата , а не те уведомяват, че ще приспаднат от сметката ти в акаунта на платформата при теглене е голяяяма червена лапма :mrgreen:
Моят съвет е не превеждай нищо допълнително и се надявай да си вземеш 10 к
“In the new world, you have to accept total transparency. It will become part of your personality”
“Everything will be transparent. If you have nothing to hide you have no reason to be afraid.”

ВТС bc1q8mr7s0k9qga5fuwrhst2n84d0f2gdhtvd38fcp
Аватар
MadDog
 
Мнения: 243
Регистриран на: 31 Яну 2014, 18:08
Местоположение: София -град

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот qwertyA5 » 14 Ное 2022, 13:13

Колега, да не би да ползваш някой клонинг на Binance? Възможно е да си мислиш, че ползваш Binance, а в същност да са те подвели и да си попаднал на клонинг сайт/приложение на истинската борса. Ако е така с или без 10% ще пиеш една студена вода.
Правилният адрес е binance точка com Провери дали можеш да се впишеш там с твоят профил.
qwertyA5
 
Мнения: 77
Регистриран на: 06 Мар 2019, 16:51

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin