Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптоборса)

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот perla » 21 Дек 2020, 19:00

@aurora - моля те да напишеш имаше ли някакви проблеми с връщането от страна на кракен? Автоматично ли ти се кредитират?
perla
 
Мнения: 150
Регистриран на: 16 Май 2019, 10:44

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот nikolaydong » 23 Дек 2020, 03:34

Скоро някой Coinbase -> ДСК?
nikolaydong
 
Мнения: 159
Регистриран на: 17 Фев 2018, 16:13

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот Berg666 » 24 Дек 2020, 15:35

Внимавайте всички със сметки във Fidor Bank. На път са да фалират. Ако имате суми там ги прехвърлете по най-бързия начин другаде. Най удобно е към Revolut напримeр

https://www.handelsblatt.com/finanzen/b ... zgRsuA-ap3

https://alkhaleejtoday.co/business/5553 ... it-up.html
Berg666
 
Мнения: 3
Регистриран на: 05 Юни 2017, 09:03

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот CYPER » 24 Дек 2020, 17:29

Berg666 написа:Внимавайте всички със сметки във Fidor Bank. На път са да фалират. Ако имате суми там ги прехвърлете по най-бързия начин другаде. Най удобно е към Revolut напримeр

https://www.handelsblatt.com/finanzen/b ... zgRsuA-ap3

https://alkhaleejtoday.co/business/5553 ... it-up.html


Аз никъде не виждам в статията, че ще фалират. Виждам, че нова компания майка са ги купили. Времето ще покаже.
CYPER
 
Мнения: 136
Регистриран на: 01 Авг 2013, 19:22

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот Berg666 » 26 Дек 2020, 16:06

CYPER написа:
Berg666 написа:Внимавайте всички със сметки във Fidor Bank. На път са да фалират. Ако имате суми там ги прехвърлете по най-бързия начин другаде. Най удобно е към Revolut напримeр

https://www.handelsblatt.com/finanzen/b ... zgRsuA-ap3

https://alkhaleejtoday.co/business/5553 ... it-up.html


Аз никъде не виждам в статията, че ще фалират. Виждам, че нова компания майка са ги купили. Времето ще покаже.


Преведи си заглавието на оригиналната статия и почети малко коментари на потребители на банката. 70% неудовлетвореност. Теглят си парите и бягат като луди от нея.

Fidor Bank wird aufgespalten – Finanzinvestor schlägt zum Schnäppchenpreis zu
Schlussstrich oder Befreiungsschlag? Die Münchner Fidor Bank, einst gestartet als Fintech-Hoffnungsträger, wird zerteilt und verkauft. Ob die Marke überlebt, ist fraglich.

Fidor Bank е разделена - финансовия инвеститор я изкупува за жълти стотинки.
Финален удар или освобождение? Базираната в Мюнхен Fidor Bank, веднъж стартирала като финтех надежда, е разделена и продадена. Под въпрос е дали марката ще оцелее.


За сега все още се държи нормално. Аз я използвам да вкарвам в нея пари от Kraken. Идват за по малко от 5 мин. Аз ги изкарвам 10 сек. след като са влезли. Идеална е за тази цел
Berg666
 
Мнения: 3
Регистриран на: 05 Юни 2017, 09:03

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот Berg666 » 30 Дек 2020, 23:04

ОББ е аут. Преди 10 дена върнаха след 1 седмица превод към тях от 170 EUR обратно към Кракен.
Berg666
 
Мнения: 3
Регистриран на: 05 Юни 2017, 09:03

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот 2GOOD » 31 Дек 2020, 00:19

Berg666 написа:ОББ е аут. Преди 10 дена върнаха след 1 седмица превод към тях от 170 EUR обратно към Кракен.


Благодарим за информацията, отбелязвам в първия пост
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот marto_2 » 31 Дек 2020, 00:27

Здравейте! Първо да кажа, че съм нов в света на криптовалутите. Реших да инвестирам в един проект, който приема BTC, ETH и USDT като метод на финансиране. Този проект вече е към края си и за сега ми носи добри печалби, но ще трябва да обърна средствата отново в криптовалута и идва въпроса как да си върна парите обратно в банковата ми сметка.

Само да кажа, че никога не съм търгувал с криптовалута с цел купуване>продаване. Просто използвах криптовалутата да инвестирам в този проект и въобще не съм се интересувал от таксите на различните криптоборси. Една приятелка ми препоръча сайта BitPanda.com. Реших да го пробвам, че ми изглеждаше достатъчно надежден и лесен за навигиране. Сайта е базиран във Виена, Австрия и гледам, че се хвалят с лидерство в Европа и с пълното им спазване на европейските закони.

Банковата ми сметка е в пощенска банка и до сега не съм имал никакви проблеми да изпращам пари до акаунта ми в BitPanda. Направих дозина преводи, като най-голямия превод беше на стойност 17,355 евро и като цяло всичко върви по вода. Таксите със SEPA са 0.95 стотинки за обикновен и 12 лева за превод в реално време, само за големия превод за 17,355 евро мисля, че ми взеха повече пари за експресен превод.
Чак след като се захванах с тази работа разбрах, че българските банки имат някакви незнайни проблеми с криптоборсите, въпреки че нямат нищо общо с криптовалути и преводите се осъществяват само във фиатни валути... И сега малко съм притеснен как да върна средствата ми, които са на стойност десетки хиляди евро и които най-вероятно ще ги прехвърля в криптовалута и ще ги върна в акаунта си в BitPanda преди да ги продам за евро. Планът ми е да си отворя сметка в Евро в Пощенска банка и да пробвам със SEPA от Bitpanda>Пощенска банка, като не мисля да правя транзакции по-големи от 5000 - 10000 евро. Никъде не съм споменавал на служителите в пощенска банка, че търгувам с криптовалути или че транзакциите са към криптоборса. Просто казах, че имам чуждестранна сметка и ги запитах, ако си отвора сметка в Евро за да си върна парите после от чуждестранната сметка и те ми кзаха, че няма проблем и за по-големи транзакции, но ще видим...
marto_2
 
Мнения: 6
Регистриран на: 30 Дек 2020, 23:25

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот 2GOOD » 31 Дек 2020, 01:14

Здравей и Добре дошъл!

Моят съвет е да опиташ SEPA с малка сума ( < 500) в Евро от BitPanda към Пощенска Банка, ако всичко е наред можеш и с по-големите на няколко превода, за да не се изисква декларация за произход, която просто може да забави нещата.

Предполагам, че щом изходящ превод от ПБ към БитПанда е минавал без проблеми и входящ ще мине. Ако може само да споделиш, кога е бил последният превод, за да добавя информацията в първия пост като успешен изходящ превод. Може да е полезна за други потребители.

Възможно е Пощенска банка да работят и с други криптоборси или да са блокирали само най-големите (Кракен, Битстамп и т.н.) и да няма проблеми с Пандата :)
Проблема на банките, сме го обсъждали няколко страници по-назад и е комплексен. Основното "опрвадание" е, че е високорисков актив и има измами.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот Dog » 31 Дек 2020, 01:51

Привет
На 28ми изпратих към Пощенска 20евро за тест и на 29-ти бяха в сметката ми, като основание си пише че са от кракен.

Поздрави
NGi-TEAM
Аватар
Dog
 
Мнения: 29
Регистриран на: 30 Май 2013, 17:05
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, ionicle, Kartoff, UserX1XO, viniamin