Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптоборса)

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот johnkill » 08 Дек 2020, 12:54

Райфайзен <- Coinbase FAILED 250€ (Q4/2020)
johnkill
 
Мнения: 411
Регистриран на: 24 Ное 2015, 13:23
Местоположение: Burgas

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот aurora » 09 Дек 2020, 11:56

Transfer wise създаде eur iban предстои да видя дали ще сработи с кракен....И като краен и скъп вариант остават крипто дебитни карти
aurora
 
Мнения: 7
Регистриран на: 05 Окт 2020, 19:06

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот Crocster » 11 Дек 2020, 13:19

Здравейте, за първи път ще си взимам крипто. Реших да използван кракен. Верифицираха ме и сега не знам как да вкарам пари. Аз съм на ДСК и прочетох че трябва през СЕПА. Но имало някакви проблеми с тях и някой може ли да ми поясни коя банка да избера за превод и как като цяло да въведа информацията си в ДСК( това междубанков превод във валута ли се води?) Благодаря!
Crocster
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Дек 2020, 13:13

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот kozzy » 11 Дек 2020, 15:11

Здравейте Група,

Нов съм във търговията с крипто валути, но нека споделя опита ми за сега. Относно покупката на криптовалути със фиатни пари както и преводи. Направих си регистрация в revolut за да мога да изпратя Фиатни средства към Coinbase, за да мога след това да купя крипто валута от coinbase. Направи ми впечатление че от coinbase ми отказаха превода от revolut, което ме навежда на мисълта че се налагат все повече ограничения за търговия.

По прочетох из форума разни теми, но все още не мога да октрия точно, как е най-удобно да се трансферират средства към крипто борси за да може се купуват крипто валути? Ако някой има актуална Информация, нека да сподели.?

По принцип не искам да купувам от най-влиятелните крипто-та тип BT, BTC, ETH, Tether, по скоро идеята ми е да купя от тях само за да мога да купувам други крипто валути. Но все още се боря с транфера на фиатни средства към крипто борси, където вече може да се търгуват/купуват крипто валути,както и да се трансферират към най-различни борси с цел търговия?

Ако е може да споделите малко опит, или поне тема с актуална информация за тези трансфери? Благодаря.
kozzy
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Дек 2020, 17:03

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот 2GOOD » 11 Дек 2020, 18:15

Crocster написа:Здравейте, за първи път ще си взимам крипто. Реших да използван кракен. Верифицираха ме и сега не знам как да вкарам пари. Аз съм на ДСК и прочетох че трябва през СЕПА. Но имало някакви проблеми с тях и някой може ли да ми поясни коя банка да избера за превод и как като цяло да въведа информацията си в ДСК( това междубанков превод във валута ли се води?) Благодаря!



Да директно правите превод в Евро към сметката на Кракен, като е много важно в основание да се пише точно номерчето, което дават от Кракен.
Относно верификацията на Кракен, минава бързо и лесно дори с документ от банката, на който е видим адреса. пробвай първо с някаква малка сума <1000

kozzy написа:Здравейте Група,

Нов съм във търговията с крипто валути, но нека споделя опита ми за сега. Относно покупката на криптовалути със фиатни пари както и преводи. Направих си регистрация в revolut за да мога да изпратя Фиатни средства към Coinbase, за да мога след това да купя крипто валута от coinbase. Направи ми впечатление че от coinbase ми отказаха превода от revolut, което ме навежда на мисълта че се налагат все повече ограничения за търговия.

По прочетох из форума разни теми, но все още не мога да октрия точно, как е най-удобно да се трансферират средства към крипто борси за да може се купуват крипто валути? Ако някой има актуална Информация, нека да сподели.?

По принцип не искам да купувам от най-влиятелните крипто-та тип BT, BTC, ETH, Tether, по скоро идеята ми е да купя от тях само за да мога да купувам други крипто валути. Но все още се боря с транфера на фиатни средства към крипто борси, където вече може да се търгуват/купуват крипто валути,както и да се трансферират към най-различни борси с цел търговия?

Ако е може да споделите малко опит, или поне тема с актуална информация за тези трансфери? Благодаря.


За coinbase може директно с дебитната карта да опитате и разбира се ако може да споделите след това резултата, каква е картата Visa/Mastercard и от коя банка е издадена. Иначе Револют на много места вече не го приемат.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот kamen911 » 13 Дек 2020, 11:56

Здравейте, да вметна и аз как си правя преводите към днешна дата. Имам crypto в Coinbase.

Coinbase - > pro.coinbase -> Revolut

1. Прехвърлям крипто от coinbase към pro.coinbase.
2. Там се продават инстант за секунди.
3. От там трябва да имате вързан Revolut към pro.coinbase.com
4. Връзването става като се изпрати 2€. В Revolut се добавя се pro.coibase предварително като bank account, след което пускате превода от 2€ със основание уникалното номерче което ви е предоставил pro.coinbase за да се потвърди акаунта.
(pro.coinbase) -> Profile -> Banking -> Link New Account -> EUR Bank Account
Попълвате Revolut данните -> Verify account -> там ви давва данни за верифициране на акаунта, който ще въведете в Revolut, както и уникалното номерче за 2€ транзакцията.
В Revolut добавяте нов получател като bank account
(НУЖНО е това номерче да е като основание) Можете да добавите основание ако вече сте регистирали акаунта в Revolut и правите плащане като изберете този акаунт

Това става също доста бързо, поне при мен около 10 мин.

След като Revolut и pro.coibase са вързани, можете да теглите директно от там.
Ако предварително сте продали crypto към EUR. В акаунта си ще имате X EUR
(pro.coinbase) -> Portfolio - > Withdraw -> select EUR balance - > SEPA Transfer
Там информацията по картата трябва автоматично да излиза вече вързания Revolut (проверете!)
изберете колко EUR искате да прехвърлите. -> Withdraw EUR

Средствата пристигат в Revolut за секунди и можете да ги видите в Revolut баланс-а.
От там нататък можете да си ги правите каквото искате.

Успех :)
kamen911
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Дек 2020, 11:42

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот aurora » 15 Дек 2020, 19:29

и така след кратка радост че кракен нарежда без проблем към transferwise.com от получих това:

I am getting in touch to inform you that we are unfortunately unable to proceed with your transfer #XXXXXX as the purpose for it goes against our Acceptable Use Policy section 1.2.2.c - According to which we do not support payments related to Cryptocurrencies.

You can read more about our Acceptable Use Policy here: https://transferwise.com/acceptable-use-policy-eea

We've cancelled the transfer and returned the money back to the originating account. Please allow up to 2-3 business days for the funds to clear to your bank account.
aurora
 
Мнения: 7
Регистриран на: 05 Окт 2020, 19:06

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот 2GOOD » 15 Дек 2020, 19:39

Благодаря и на двама Ви за информацията, добавена е в първия пост.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот perla » 16 Дек 2020, 16:16

@aurora - каква сума ти върнаха?
perla
 
Мнения: 150
Регистриран на: 16 Май 2019, 10:44

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот aurora » 16 Дек 2020, 22:46

Мисля че не зависи от сумата,върнаха 2К не най голямата а трета поредна....Като казвам върнаха все още не я виждам в оригиналния акаунт...Дано да не я хване липсата по пътя
aurora
 
Мнения: 7
Регистриран на: 05 Окт 2020, 19:06

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, Bing [Bot], ionicle, scorpy, tedik, UserX1XO, viniamin