Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптоборса)

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот lokumchev » 13 Яну 2021, 11:36

На 11.01.2021 г. опитах да осъществя превод Кракен -> Райфайзен банк. На 12.01.2021 г. ми се обади служителка от банката и ми каза, че превода е от крипто борса и ми е отказан съгласно общите им условия и ще бъде върнат към банката подател. Превода беше в размер 2к+ евро.
lokumchev
 
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Яну 2021, 11:30

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот MVetov » 13 Яну 2021, 18:56

На 23.12.2020 превод 400 евро Kraken---->ЦКБ, на 07.01.2021 превода ми беше върнат в кракен, звънях в банката: "Господине преводи от борси занимаващи се с крипто валути, не приемаме" Предните месеци ги полуавах без проблем!!! Явно яко са затегнали мерките!!!
MVetov
 
Мнения: 59
Регистриран на: 07 Яну 2018, 17:50

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот lokumchev » 13 Яну 2021, 20:29

Не знам дали това, което ще напиша е за тук, но току що бях в офис на ДСК и исках да си открия разплащателна сметка в ЕВРО. Служителката преди да започне да подготвя документите за откриване поиска от мен да попълня и подпиша декларация, в която трябва да декларирам, за какво ще използвам сметката, и от къде ще получавам пари по нея. Аз разбира се казах, че първият превод ще бъде от Германия, и че жена на име Грета ми дължи пари и иска да ми ги върне. Трябвало да посоча имената и датата на раждане на жената и ако имало разлика при пристигане на парите щели да ми закрият сметката служебно и да уведомят прокуратурата за декларация с невярно съдържание. Също така и за откриването на сметката трябвало да декларирам, къде работя, и какво ми е правоотношението с този работодател. Не на последно място сметката трябвало да се захрани поне с €10, които също трябвало да декларирам с какъв произход са. И аз си взех личната карта и се прибрах вкъщи. Сега ще мисля някакъв друг начин да си взимам парите от криптоборсите.
lokumchev
 
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Яну 2021, 11:30

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот 2GOOD » 13 Яну 2021, 20:45

lokumchev написа:Не знам дали това, което ще напиша е за тук, но току що бях в офис на ДСК и исках да си открия разплащателна сметка в ЕВРО. Служителката преди да започне да подготвя документите за откриване поиска от мен да попълня и подпиша декларация, в която трябва да декларирам, за какво ще използвам сметката, и от къде ще получавам пари по нея. Аз разбира се казах, че първият превод ще бъде от Германия, и че жена на име Грета ми дължи пари и иска да ми ги върне. Трябвало да посоча имената и датата на раждане на жената и ако имало разлика при пристигане на парите щели да ми закрият сметката служебно и да уведомят прокуратурата за декларация с невярно съдържание. Също така и за откриването на сметката трябвало да декларирам, къде работя, и какво ми е правоотношението с този работодател. Не на последно място сметката трябвало да се захрани поне с €10, които също трябвало да декларирам с какъв произход са. И аз си взех личната карта и се прибрах вкъщи. Сега ще мисля някакъв друг начин да си взимам парите от криптоборсите.


:doh: :doh: :doh: :doh:



П.С.
Обновена е информацията!
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот Petya » 13 Яну 2021, 21:19

lokumchev написа:Не знам дали това, което ще напиша е за тук, но току що бях в офис на ДСК и исках да си открия разплащателна сметка в ЕВРО. Служителката преди да започне да подготвя документите за откриване поиска от мен да попълня и подпиша декларация, в която трябва да декларирам, за какво ще използвам сметката, и от къде ще получавам пари по нея. Аз разбира се казах, че първият превод ще бъде от Германия, и че жена на име Грета ми дължи пари и иска да ми ги върне. Трябвало да посоча имената и датата на раждане на жената и ако имало разлика при пристигане на парите щели да ми закрият сметката служебно и да уведомят прокуратурата за декларация с невярно съдържание. Също така и за откриването на сметката трябвало да декларирам, къде работя, и какво ми е правоотношението с този работодател. Не на последно място сметката трябвало да се захрани поне с €10, които също трябвало да декларирам с какъв произход са. И аз си взех личната карта и се прибрах вкъщи. Сега ще мисля някакъв друг начин да си взимам парите от криптоборсите.


Ако ползвате българска платформа, не би трябвало да имате проблем с банките. Може също да си отворите микросметка в ипей.
Petya
 
Мнения: 42
Регистриран на: 25 Май 2017, 09:38

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот MVetov » 13 Яну 2021, 21:30

kamen911 написа:Здравейте, да вметна и аз как си правя преводите към днешна дата. Имам crypto в Coinbase.

Coinbase - > pro.coinbase -> Revolut

1. Прехвърлям крипто от coinbase към pro.coinbase.
2. Там се продават инстант за секунди.
3. От там трябва да имате вързан Revolut към pro.coinbase.com
4. Връзването става като се изпрати 2€. В Revolut се добавя се pro.coibase предварително като bank account, след което пускате превода от 2€ със основание уникалното номерче което ви е предоставил pro.coinbase за да се потвърди акаунта.
(pro.coinbase) -> Profile -> Banking -> Link New Account -> EUR Bank Account
Попълвате Revolut данните -> Verify account -> там ви давва данни за верифициране на акаунта, който ще въведете в Revolut, както и уникалното номерче за 2€ транзакцията.
В Revolut добавяте нов получател като bank account
(НУЖНО е това номерче да е като основание) Можете да добавите основание ако вече сте регистирали акаунта в Revolut и правите плащане като изберете този акаунт

Това става също доста бързо, поне при мен около 10 мин.

След като Revolut и pro.coibase са вързани, можете да теглите директно от там.
Ако предварително сте продали crypto към EUR. В акаунта си ще имате X EUR
(pro.coinbase) -> Portfolio - > Withdraw -> select EUR balance - > SEPA Transfer
Там информацията по картата трябва автоматично да излиза вече вързания Revolut (проверете!)
изберете колко EUR искате да прехвърлите. -> Withdraw EUR

Средствата пристигат в Revolut за секунди и можете да ги видите в Revolut баланс-а.
От там нататък можете да си ги правите каквото искате.

Успех :)





Актуален ли е още този начин на теглене?
MVetov
 
Мнения: 59
Регистриран на: 07 Яну 2018, 17:50

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот perla » 13 Яну 2021, 22:00

Аз пък не разбирам защо се държите все едно правиш нещо нередно? Декларация по ЗМИП е задължителна и си е част от процедурата по откриване на сметка. В нея може да пишеш каквото си искаш (разбира се носиш отговорност за написаното).
Разговора ти можеше да протече така:
Искам да имам разплащателна еврова сметка и да си спестявам суми за в бъдеще.
Добре ще внеса 10 евро.
Работя и получавам заплата. Да работя към фирма Х. (стандартно инфо). Да, около 700 1000 лв. месечно.
Безработен съм, родителите ми дават.
Безработен съм от 5 месеца, имам спестявания с които живея.
Не искам да държа спестявания вкъщи.
Не съм доволен от друга банка и ще пробвам вашата.
Искам/не искам дебитна карта. Виза или мастеркард (не маестро).
Искам онлайн банкиране.
Да, имам роднини по Европа. Може и да ми пращат пари.
Да, ще си направя пайпал, за да пазарувам от Германия.
Да, може да и да получавам пари от чужбина към момента не знам от кой. Нали приемате преводи в евро от Европа? +(най невинния и учуден поглед който може да изкараш)
Ето личната карта. Ето телефонен номер.
Най простите отговори са и най верни. Извинявам се ако "звуча" назидателно ама дръжте се като клиенти на тия банки, не като някакви съмнителни типове.
Първата декларация за произход почти винаги е заплата, продажба на имот и в този стил. След това ако има нужда (над 30000 лв) те се обаждат и ви викат за екстра декларации.
perla
 
Мнения: 150
Регистриран на: 16 Май 2019, 10:44

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот 2GOOD » 13 Яну 2021, 22:52

perla написа:Да, може да и да получавам пари от чужбина към момента не знам от кой. Нали приемате преводи в евро от Европа? +(най невинния и учуден поглед който може да изкараш)


:lol: :lol: :lol: :lol:

:clap:
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот Herzog » 13 Яну 2021, 22:59

В този ред на мисли, Револют не е ли решение?
GIGABYTE GA-990FXA-UD3
AMD FX-8320 Octa-Core 3.5GHz AM3+
5xMSI Black Radeon RX Vega 64
4xRX 5700 XT
1xRadeon VII
Windows 3.11
Аватар
Herzog
 
Мнения: 489
Регистриран на: 29 Дек 2013, 21:17
Местоположение: София

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот perla » 13 Яну 2021, 23:07

Решение е, но и те блокират някои трансфери. Този риск го има с всяка банка или финтех.

Друго което се сетих, защото жена ми си направи еврова сметка през онлайн ДСК банкиране преди седмица две. Появяват се декларации с които се съгласяваш и този път имаше, и такава за автоматичния обмен на информация. По спомен имаше отметки с данни, че не си чуждо лице, че си данъчно задължено в бг и още няколко такива. Та затягат се нещата с данъци и данъчни както 2ГООД беше писал.
За който ще ходи до ДСК за сметка - задължително онлайн банкиране с пълен достъп (с телефон и пин код). Настоявайте. Може да контролираш всичко онлайн. Аз очите им ги виждам един път на три години, за да си взема новата карта дебитна.
perla
 
Мнения: 150
Регистриран на: 16 Май 2019, 10:44

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, Bing [Bot], filchef, ionicle, UserX1XO, viniamin