Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптоборса)

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот 2GOOD » 31 Дек 2020, 01:59

Dog написа:Привет
На 28ми изпратих към Пощенска 20евро за тест и на 29-ти бяха в сметката ми, като основание си пише че са от кракен.

Поздрави


Супер, добавям ги!
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот marto_2 » 31 Дек 2020, 09:06

2GOOD написа:Здравей и Добре дошъл!

Моят съвет е да опиташ SEPA с малка сума ( < 500) в Евро от BitPanda към Пощенска Банка, ако всичко е наред можеш и с по-големите на няколко превода, за да не се изисква декларация за произход, която просто може да забави нещата.

Предполагам, че щом изходящ превод от ПБ към БитПанда е минавал без проблеми и входящ ще мине. Ако може само да споделиш, кога е бил последният превод, за да добавя информацията в първия пост като успешен изходящ превод. Може да е полезна за други потребители.

Възможно е Пощенска банка да работят и с други криптоборси или да са блокирали само най-големите (Кракен, Битстамп и т.н.) и да няма проблеми с Пандата :)
Проблема на банките, сме го обсъждали няколко страници по-назад и е комплексен. Основното "опрвадание" е, че е високорисков актив и има измами.


Последно вчера на 30 Декември преведох 1600 Евро и пристигнаха за около 5 часа до сметката ми в BitPanda.
marto_2
 
Мнения: 6
Регистриран на: 30 Дек 2020, 23:25

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот simmo_pld » 02 Яну 2021, 17:37

2GOOD написа:
Crocster написа:Да директно правите превод в Евро към сметката на Кракен, като е много важно в основание да се пише точно номерчето, което дават от Кракен.
Относно верификацията на Кракен, минава бързо и лесно дори с документ от банката, на който е видим адреса. пробвай първо с някаква малка сума <1000


За метод на депозиране коя опция се избира. Искам да направя сепа превод от ДСК към кракен.

Изображение
simmo_pld
 
Мнения: 4
Регистриран на: 24 Дек 2017, 18:33

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот 2GOOD » 02 Яну 2021, 17:44

Fidor SEPA
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот simmo_pld » 02 Яну 2021, 17:46

2GOOD написа:Fidor SEPA


Благодаря. Скоро някой пробвал ли е ДСК -> Кракен
simmo_pld
 
Мнения: 4
Регистриран на: 24 Дек 2017, 18:33

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот simmo_pld » 04 Яну 2021, 16:10

kamen911 написа:4. Връзването става като се изпрати 2€. В Revolut се добавя се pro.coibase предварително като bank account, след което пускате превода от 2€ със основание уникалното номерче което ви е предоставил pro.coinbase за да се потвърди акаунта.
(pro.coinbase) -> Profile -> Banking -> Link New Account -> EUR Bank Account
Попълвате Revolut данните -> Verify account -> там ви давва данни за верифициране на акаунта, който ще въведете в Revolut, както и уникалното номерче за 2€ транзакцията.
В Revolut добавяте нов получател като bank account
(НУЖНО е това номерче да е като основание) Можете да добавите основание ако вече сте регистирали акаунта в Revolut и правите плащане като изберете този акаунт


Пробвах теаи препоръки но не успявам. Дава ми невалиден IBAN

Изображение

Изображение
simmo_pld
 
Мнения: 4
Регистриран на: 24 Дек 2017, 18:33

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот konqueror » 05 Яну 2021, 10:14

simmo_pld написа:Пробвах теаи препоръки но не успявам. Дава ми невалиден IBAN


Изтрий интервалите
Аватар
konqueror
 
Мнения: 57
Регистриран на: 30 Дек 2016, 11:18

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот NickCholo » 05 Яну 2021, 12:40

Здравейте, направих си регистрация за да споделя тук едно мое откритие. Успях вчера да направя СЕПА превод от Райфайзен към Битпанда. Предишните два към Байнанс ми бяха отказани, за единия даже ми звъннаха по телефона. Сумата,която преведох беше над 1000 евро и стана за ден. За таксите не знам,но индикативната от банката беше 80 стотинки. Подозирам, че Райфайзен нямат проблем с Битпанда, защото са партнитани отскоро, а и двете фирми са австрийски. Още не съм пробвал Битпанда-Райфайзен, но подозирам, че няма да има проблем и ще пиша тук като стане. Верификацията в Битпанда е дълга и сложна, но борсата е добра,има и не лош избор от валути и техни си крипто индекси.

https://blockchain.rbinternational.com/ ... ments.html - инфо за партнирането.
NickCholo
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Яну 2021, 09:02

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот perla » 05 Яну 2021, 14:49

NickCholo написа:Здравейте, направих си регистрация за да споделя тук едно мое откритие. Успях вчера да направя СЕПА превод от Райфайзен към Битпанда. Предишните два към Байнанс ми бяха отказани, за единия даже ми звъннаха по телефона. Сумата,която преведох беше над 1000 евро и стана за ден. За таксите не знам,но индикативната от банката беше 80 стотинки. Подозирам, че Райфайзен нямат проблем с Битпанда, защото са партнитани отскоро, а и двете фирми са австрийски. Още не съм пробвал Битпанда-Райфайзен, но подозирам, че няма да има проблем и ще пиша тук като стане. Верификацията в Битпанда е дълга и сложна, но борсата е добра,има и не лош избор от валути и техни си крипто индекси.

https://blockchain.rbinternational.com/ ... ments.html - инфо за партнирането.


Нормална борса изглежда.
Сега се регистрирах, не беше сложна верификацията. Стандартни KYC/AML политики. Снимка с тел, изговаряне на 3 числа и снимка лична карта от двете страни. Стана за 2-3 минути.
Ще се ползва за в бъдеще.
perla
 
Мнения: 150
Регистриран на: 16 Май 2019, 10:44

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот NickCholo » 05 Яну 2021, 15:21

perla написа:
NickCholo написа:Здравейте, направих си регистрация за да споделя тук едно мое откритие. Успях вчера да направя СЕПА превод от Райфайзен към Битпанда. Предишните два към Байнанс ми бяха отказани, за единия даже ми звъннаха по телефона. Сумата,която преведох беше над 1000 евро и стана за ден. За таксите не знам,но индикативната от банката беше 80 стотинки. Подозирам, че Райфайзен нямат проблем с Битпанда, защото са партнитани отскоро, а и двете фирми са австрийски. Още не съм пробвал Битпанда-Райфайзен, но подозирам, че няма да има проблем и ще пиша тук като стане. Верификацията в Битпанда е дълга и сложна, но борсата е добра,има и не лош избор от валути и техни си крипто индекси.

https://blockchain.rbinternational.com/ ... ments.html - инфо за партнирането.


Нормална борса изглежда.
Сега се регистрирах, не беше сложна верификацията. Стандартни KYC/AML политики. Снимка с тел, изговаряне на 3 числа и снимка лична карта от двете страни. Стана за 2-3 минути.
Ще се ползва за в бъдеще.


Възможно е,моята регистрация беше преди години и трябваше да правя чат на живо с представител. До сега винаги си били коректни и не са забивали в турбулентни времена.
NickCholo
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Яну 2021, 09:02

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, ionicle, Kartoff, UserX1XO, viniamin