Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптоборса)

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот Taylor » 13 Авг 2023, 21:52

2GOOD написа:
Dimas4 написа:Здравейте имам едни биткойни, които обърнах в доларчета, искам да ги изтегля, ПИБ вариант ли е, Миле кажете коя банка няма да ги блокира, да нямам разправии. Сумата е под 1 к, имам в ЦКБ също сметка, но знам, че блокират, искам да ги изтегля и да платя данъка, но да дойдат, не да ни ги спират. Мерси


Привет,
От коя борса ще ги теглиш. За входящи преводи ПИБ почти нямат проблеми!


Шефе какво значи "Почти няма проблеми"? Ако са пуснати от Кракен ще има ли проблем? Благодаря :wink:
Аватар
Taylor
 
Мнения: 19
Регистриран на: 23 Сеп 2022, 05:08

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот MadDog » 13 Авг 2023, 22:52

Taylor написа:
2GOOD написа:
Dimas4 написа:Здравейте имам едни биткойни, които обърнах в доларчета, искам да ги изтегля, ПИБ вариант ли е, Миле кажете коя банка няма да ги блокира, да нямам разправии. Сумата е под 1 к, имам в ЦКБ също сметка, но знам, че блокират, искам да ги изтегля и да платя данъка, но да дойдат, не да ни ги спират. Мерси


Привет,
От коя борса ще ги теглиш. За входящи преводи ПИБ почти нямат проблеми!


Шефе какво значи "Почти няма проблеми"? Ако са пуснати от Кракен ще има ли проблем? Благодаря :wink:

Шефа е офф Но... За 1к гущера ПИБ няма да ти направи проблем, освен ако нямаш лошо досие в банката.
PS Имам инфо, че не само в банките, но и в приходния отдел на НАП назначиха крипто специалисти. Целта е да се инкасира в хазната всеки възможен лев от криптаците. Така че внимавайте, като си попълвате годишните данъчни за лето 2022 и 2023....
“In the new world, you have to accept total transparency. It will become part of your personality”
“Everything will be transparent. If you have nothing to hide you have no reason to be afraid.”

ВТС bc1q8mr7s0k9qga5fuwrhst2n84d0f2gdhtvd38fcp
Аватар
MadDog
 
Мнения: 243
Регистриран на: 31 Яну 2014, 18:08
Местоположение: София -град

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот Taylor » 14 Авг 2023, 00:43

Благодаря за инфото MadDog :wink:
Аватар
Taylor
 
Мнения: 19
Регистриран на: 23 Сеп 2022, 05:08

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот bobibg » 16 Авг 2023, 15:01

MadDog написа:
Taylor написа:
2GOOD написа:
Dimas4 написа:Здравейте имам едни биткойни, които обърнах в доларчета, искам да ги изтегля, ПИБ вариант ли е, Миле кажете коя банка няма да ги блокира, да нямам разправии. Сумата е под 1 к, имам в ЦКБ също сметка, но знам, че блокират, искам да ги изтегля и да платя данъка, но да дойдат, не да ни ги спират. Мерси


Привет,
От коя борса ще ги теглиш. За входящи преводи ПИБ почти нямат проблеми!


Шефе какво значи "Почти няма проблеми"? Ако са пуснати от Кракен ще има ли проблем? Благодаря :wink:

Шефа е офф Но... За 1к гущера ПИБ няма да ти направи проблем, освен ако нямаш лошо досие в банката.
PS Имам инфо, че не само в банките, но и в приходния отдел на НАП назначиха крипто специалисти. Целта е да се инкасира в хазната всеки възможен лев от криптаците. Така че внимавайте, като си попълвате годишните данъчни за лето 2022 и 2023....


Гледах им и аз скоро обявите на НАП за крипто специалисти. Добри пари даваха. Но по-скоро се готвят за MICA от 2024 година. Аз засега съм на яко минус, тъй че нищо няма да декларирам.
За ПИБ по-добре да не се рискува според мен. Изрично са посочили на сайта си, че не са разрешени операции, свързани с крипто. Аз съм питал MyFin миналата година и там също ми отговориха, че не разрешават операции, свързани с криптоборси.
bobibg
 
Мнения: 5
Регистриран на: 05 Сеп 2022, 11:57

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот MadDog » 20 Авг 2023, 12:29

bobibg написа:
MadDog написа:
Taylor написа:
2GOOD написа:
Dimas4 написа:Здравейте имам едни биткойни, които обърнах в доларчета, искам да ги изтегля, ПИБ вариант ли е, Миле кажете коя банка няма да ги блокира, да нямам разправии. Сумата е под 1 к, имам в ЦКБ също сметка, но знам, че блокират, искам да ги изтегля и да платя данъка, но да дойдат, не да ни ги спират. Мерси


Привет,
От коя борса ще ги теглиш. За входящи преводи ПИБ почти нямат проблеми!


Шефе какво значи "Почти няма проблеми"? Ако са пуснати от Кракен ще има ли проблем? Благодаря :wink:

Шефа е офф Но... За 1к гущера ПИБ няма да ти направи проблем, освен ако нямаш лошо досие в банката.
PS Имам инфо, че не само в банките, но и в приходния отдел на НАП назначиха крипто специалисти. Целта е да се инкасира в хазната всеки възможен лев от криптаците. Така че внимавайте, като си попълвате годишните данъчни за лето 2022 и 2023....


Гледах им и аз скоро обявите на НАП за крипто специалисти. Добри пари даваха. Но по-скоро се готвят за MICA от 2024 година. Аз засега съм на яко минус, тъй че нищо няма да декларирам.
За ПИБ по-добре да не се рискува според мен. Изрично са посочили на сайта си, че не са разрешени операции, свързани с крипто. Аз съм питал MyFin миналата година и там също ми отговориха, че не разрешават операции, свързани с криптоборси.


Може би повечето знаят, че декларациите излизат попълнени основно за булстатаджиите, Преломен ще е моментът, когато се случи и за физ.лица и в тях са отразени крипто печалбите и начислен данъка в/у тях автоматично. :shock:
“In the new world, you have to accept total transparency. It will become part of your personality”
“Everything will be transparent. If you have nothing to hide you have no reason to be afraid.”

ВТС bc1q8mr7s0k9qga5fuwrhst2n84d0f2gdhtvd38fcp
Аватар
MadDog
 
Мнения: 243
Регистриран на: 31 Яну 2014, 18:08
Местоположение: София -град

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот fts » 20 Сеп 2023, 22:58

Бях свидетел как на един човек от ПИБ приемат теглене от Кракен (под 10K€) но отказват превод към Кракен дори за минимална сума.

Според служител на ПИБ те не правели трансакции свързани с крипто от 2018 насам (и все пак изглежда това не е 100% вярно).
fts
 
Мнения: 8
Регистриран на: 27 Юни 2014, 22:28

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот mitko83 » 27 Ное 2023, 11:22

Захранване на акаунт Кракен от Бубанк - ниска такса Сепа превод за 1 ден
Теглене към сметка в Булбанк от Кракен акунт за 1 ден таксата мисля че е към 12 лв. Средствата в Кракен бяха конвертирани в евро предварително.
mitko83
 
Мнения: 12
Регистриран на: 14 Окт 2018, 19:52

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот filchef » 28 Ное 2023, 10:27

mitko83 написа:Захранване на акаунт Кракен от Бубанк - ниска такса Сепа превод за 1 ден
Теглене към сметка в Булбанк от Кракен акунт за 1 ден таксата мисля че е към 12 лв. Средствата в Кракен бяха конвертирани в евро предварително.

От кракен това не може да е сепа превод - таксували са те като wire трансфер- не си ползвал правилната опция.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2265
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот qbadabaduuu » 28 Ное 2023, 11:21

от ако тегли евро е така 12лв трябва да се обърне в долари
qbadabaduuu
 
Мнения: 446
Регистриран на: 18 Сеп 2020, 01:16

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот filchef » 29 Ное 2023, 00:10

qbadabaduuu написа:от ако тегли евро е така 12лв трябва да се обърне в долари


Не съм влизал в Кракен от 5-6 години но те бяха първите които въведоха СЕПА преводи на евро от твоя еврова сметка при тях към твоя банкова сметка в твоята банка а сепа превода е около долар - за целта бяха открили филиал в Европа който работеше с немска банка - за никакво превалутиране евро долар тук не става въпрос някой по запознат да каже имат ли още СЕПА преводи Кракен и към коя банка щото май Фидор банк който ги обслужваше му отнеха лиценза.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2265
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, ionicle, Kartoff, viniamin