Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптоборса)

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот djeitko » 24 Юни 2021, 11:21

Bull.invest написа:Някой би ли дал мнение по въпроса ми ?

Евро сметка в ДСК с онлаин банкиране, и после ползваш Кракен защото така или иначе вече си там и вероятно си минал през проверките там. Успех.
Аватар
djeitko
 
Мнения: 6
Регистриран на: 06 Яну 2018, 23:35

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот nacheten94 » 24 Юни 2021, 15:33

С риск да се повторя, но на какъв интервал от време правите "порцийките" преводи(над 1500$)?
nacheten94
 
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Юни 2021, 04:34

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот 2GOOD » 24 Юни 2021, 15:57

nacheten94 написа:С риск да се повторя, но на какъв интервал от време правите "порцийките" преводи(над 1500$)?


За такива суми можеш и няколко пъти дневно, всъщност колкото ти е нужно.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот nacheten94 » 24 Юни 2021, 16:45

2GOOD написа:
nacheten94 написа:С риск да се повторя, но на какъв интервал от време правите "порцийките" преводи(над 1500$)?


За такива суми можеш и няколко пъти дневно, всъщност колкото ти е нужно.



Супер, благодаря за отговора и добре организираната тема!
nacheten94
 
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Юни 2021, 04:34

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот Heliocentric » 24 Юни 2021, 17:40

здравейте, мили хора,

нужен ми е съвет относно трансфер на по-голяма сума от Кракен (пълна верификация на акаунта ми там) към българска банка. тя е от порядъка на 60000еу и е резултат от личните ми инвестиции от няколко години насам.

опитах се да отворя сметка в ПИБ, но при правенето ѝ ми казаха, че не оперират с които и да е борси, свързани с подобен род търговия, което ме шокира доста. В резултат се свързах и говорих с Уникредит и Пощенска банка, където също ми казаха, че преводът ми ще бъде блокиран и имат подобна политика.

какъв е начинът да трансферирам парите си към България до момента, като, разбира се, ще бъдат декларирани впоследствие и уредени, лично аз съм изненадан, че нещо наглед елементарно се оказа толкова сериозен казус, а съм притеснен и откъм време, тъй като те ни трябват за сделка с имот? благодаря ви искрено предварително!
Heliocentric
 
Мнения: 4
Регистриран на: 29 Дек 2013, 00:28

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот bradli » 25 Юни 2021, 17:09

Heliocentric написа:здравейте, мили хора,

нужен ми е съвет относно трансфер на по-голяма сума от Кракен (пълна верификация на акаунта ми там) към българска банка. тя е от порядъка на 60000еу и е резултат от личните ми инвестиции от няколко години насам.

опитах се да отворя сметка в ПИБ, но при правенето ѝ ми казаха, че не оперират с които и да е борси, свързани с подобен род търговия, което ме шокира доста. В резултат се свързах и говорих с Уникредит и Пощенска банка, където също ми казаха, че преводът ми ще бъде блокиран и имат подобна политика.

какъв е начинът да трансферирам парите си към България до момента, като, разбира се, ще бъдат декларирани впоследствие и уредени, лично аз съм изненадан, че нещо наглед елементарно се оказа толкова сериозен казус, а съм притеснен и откъм време, тъй като те ни трябват за сделка с имот? благодаря ви искрено предварително!

Отваряш сметка в ДСК в лева или евро. Ако е в лева банката автоматично превалутира еврото в лева.
Няма да се обясняваш, че е за крипто.
В ДСК все още минават преводите без значение от сумата
bradli
 
Мнения: 239
Регистриран на: 21 Окт 2014, 10:29

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот Heliocentric » 02 Юли 2021, 11:03

искрено благодаря за отговора - предполагам, че е напълно точен.
ако мога да съм полезен с пряк опит от последната седмица и за някой друг -след консултация на по-високо ниво в Пощенска се оказа, че макар служителите на гише да те убеждават, че не работят с акаунти, свързани с криптовалути, преводът ми би минал. и мина, направих го на три транша от евро към евро и нямаше никакъв проблем. поздрав и успех на всички!
Heliocentric
 
Мнения: 4
Регистриран на: 29 Дек 2013, 00:28

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот perla » 02 Юли 2021, 11:58

Heliocentric написа:искрено благодаря за отговора - предполагам, че е напълно точен.
ако мога да съм полезен с пряк опит от последната седмица и за някой друг -след консултация на по-високо ниво в Пощенска се оказа, че макар служителите на гише да те убеждават, че не работят с акаунти, свързани с криптовалути, преводът ми би минал. и мина, направих го на три транша от евро към евро и нямаше никакъв проблем. поздрав и успех на всички!


Бравос.
Полезна информация и така желаното от всички ни "положителен поглед на банки към крипто".
Искаха ли декларация за произход? Нещо? Моля за още подробности.
perla
 
Мнения: 150
Регистриран на: 16 Май 2019, 10:44

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот Heliocentric » 02 Юли 2021, 13:45

за съжаление - не съм сигурен, че става дума точно за положителен поглед на локално ниво - бях върнат практически от всички места, където попитах служители на гише - ПИБ, Райфайзен, Пощенска, Уникредит и ОББ. информацията ми, че плащанията ще минат през Пощенска, беше взета от директор на техен клон и беше неофициална такава.
направих си еврова сметка там, като споменах, че ще е за международни разплащания, но не навлязох в конкретни детайли и просто наредих парите си от Кракен към въпросната сметка. минаха бързо и безпроблемно в рамките на работен ден, но до последно не бях сигурен дали това ще се случи, затова и разбих общата сума на три по-малки транзакции. след като ги наредих от акаунта си в Пощенска към такъв в друга банка, понеже сумите бяха над определен лимит, ме помолиха да подпиша декларация за произход на средствата, да. предполагам, че в рамките на тази година ще трябва да попълня и такава към НАП, но понеже досега това не ми се е налагало, тепърва ще проучвам как стои въпросът с този казус. надявам се да съм бил полезен по някакъв начин.
Heliocentric
 
Мнения: 4
Регистриран на: 29 Дек 2013, 00:28

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот Sheremon » 04 Юли 2021, 20:33

Здравейте, бих искал да попитам може ли да се ползва Revolut като посредник между Бинанс и банки-примерно от бинанс към Revolut и после към банка или не предлагат такава услуга?
Sheremon
 
Мнения: 49
Регистриран на: 14 Юли 2020, 18:57

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, qbadabaduuu, Spenchoni, svetlim, viniamin