Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптоборса)

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот RootL » 28 Фев 2021, 12:29

Пиша ви малко на зор. Натегнаха ме семейни проблеми и навярно след няколко месеца ще ми се наложи да изляза доста по-рано, отколкото бях планувал. Става дума за BTC около 100-200к(зависи къде ще го сваря). Какви са актуалните варианти за такова количество тук в България или ще трябва да търся другаде? Живи и здрави.
RootL
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Фев 2021, 12:00

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот iana_crs » 28 Фев 2021, 15:01

Колега , мноо коднато пишеш , тури червена точка някъде по поста ако е за ограничен кръг , хахаха шегувам се ! Каква помощ точно ти трябва ?? - не става ясно поне на мен ? Ти ли задави миксера ?? - хахаха ... Ако можем да помагаме малко повечко инфо ако може ? Звучи ми дебела работата от пет реда , или е по - добре да не се захващаме ? И да не става чак тъй че никой не е обърнал внимание , кво можем да направим за тебе ?
iana_crs
 
Мнения: 47
Регистриран на: 18 Сеп 2013, 10:09

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот Sheremon » 02 Мар 2021, 22:45

Хора,може ли някой да отговори ако искаме да фиатнем някъде около 50-100к ,как става,банките правят ли проблеми за крипто транзакции за такива суми?Какво трябва да обясниш на банката като питат ?
Sheremon
 
Мнения: 49
Регистриран на: 14 Юли 2020, 18:57

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот djlutbrumbur » 06 Мар 2021, 18:30

Здравейте, от скоро започнах съвсем casual да копая с видеото на домашния компютър докато не го използвам. Като гледам по текущия курс ще ми вади към 150лв. - тоест малки суми. Имам акаунт в nicehash където към момента са ми и малкото изкопани биткойни. Оказа се, че банката ми (FIB) отказва всякакви преводи към криптоборсите и не мога да изпратя сума, за да си потвърдя Bank accounta в nicehash и съответно да си преведа парите към сметката.

Някой може ли да ми каже ефективен заобиколен метод, така че да си получавам парите по сметка?
djlutbrumbur
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Мар 2021, 18:19

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот 2GOOD » 06 Мар 2021, 19:06

djlutbrumbur написа:Здравейте, от скоро започнах съвсем casual да копая с видеото на домашния компютър докато не го използвам. Като гледам по текущия курс ще ми вади към 150лв. - тоест малки суми. Имам акаунт в nicehash където към момента са ми и малкото изкопани биткойни. Оказа се, че банката ми (FIB) отказва всякакви преводи към криптоборсите и не мога да изпратя сума, за да си потвърдя Bank accounta в nicehash и съответно да си преведа парите към сметката.

Някой може ли да ми каже ефективен заобиколен метод, така че да си получавам парите по сметка?


Биткойните се теглят към твой портфейл и когато решиш изпраща[ към борса. За малки суми българските посредници биха свършили отлична работа: altcoinsbg, xchange и др.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот djlutbrumbur » 06 Мар 2021, 20:02

А как от портфейла си в nicehash да прехвърля към altcoins примерно?
djlutbrumbur
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Мар 2021, 18:19

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот farmdve » 06 Мар 2021, 23:07

Намерих много удобен за мен метод, да си ползвам паричките почти инстантно. Binance виртуална виза(физическата ще пристигне по-нататък), добявам я в A1 Wallet, и така по всяко време за секунди парите са ми в A1 Wallet. Револют нещо не бакчаше.
Дано физическата карта проработи с банкоматите, иначе от Дефи на BSC->Binance->Визата->A1 Wallet->харчене.
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот Sheremon » 07 Мар 2021, 01:45

хора,имам въпрос,до колкото разбрах Швейцария е крипто френдли, та въпросът ми е ако искаме да фиатнем примерно 50к,може ли да си отворим сметка в някоя швейцарска банка и там да си получа парите ако имам и реша да продам крипто?Дали там банките са по-френдли и как стоят нещата с данъците тогава?
Sheremon
 
Мнения: 49
Регистриран на: 14 Юли 2020, 18:57

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот perla » 07 Мар 2021, 12:05

Някои са, други не криптофрендли. Повечето швейцарски банки имат минимум лимит и огромни такси (500 - 1500 евра годишно).
Данъци са според това къде си местно лице, а не според банка която ползваш.
ДСК, ПИБ и УниКредит за БГ са ок. Обменяш в Кракен и получаваш 5х10000 евра. Декларираш другата година 10%. Няма какво да се чудиш толкова.
Ако ти се обадят да питат си казваш, че си обменил криптовалута - или ще върнат превода, или ще ти кажат вече не може, или закрий си сметката (при наличен вече превод няма смисъл да се увърта и лъже, не са толкова тъпи). Парите ти не се губят.
Ако пишеш декларация за произход на средствата (при над 30000лв.) "Продажба на финансови активи повишили цената си във времето" и тази декларация не е толкова страшна отива си в досието ти и стои там.
Ако тепърва ще откриваш сметка - виж по напреде съм писал.
Ако немски ти е ОК пробвай Fidor bank. Кракен сметки са там.
Данъци както съм го написал.
perla
 
Мнения: 150
Регистриран на: 16 Май 2019, 10:44

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот Sheremon » 07 Мар 2021, 15:46

Мерси за отговора!То това е проблема,че вече доста хора се оплакват че и ДСК примерно не са крипто френдли а аз там нямам сметка,тоест трябва да си открия сметка специално затова.Кракен не ползвам,само Бинанс и виждам,че става все по-голям проблем да си изтегли парите човек особено ако е по-голяма на брой сума.Специално за Fidor,знам че е онлайн,но не съм много запознат ще проуча
Sheremon
 
Мнения: 49
Регистриран на: 14 Юли 2020, 18:57

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, Google [Bot], ionicle, Kartoff, puffyto, qbadabaduuu, UserX1XO, viniamin

cron