Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптоборса)

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот Vlad01 » 10 Фев 2021, 16:38

Средна сума от Байнънс към ДСК - успешно преведена
Vlad01
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Фев 2021, 16:36

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот 2GOOD » 10 Фев 2021, 16:39

Още един отзив от колега, Кракен -> ПИБ (средна сума) успешно днес!
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот Smile/Усмивка » 10 Фев 2021, 17:44

Аз пробвах малко по-заобиколен път за депозит в Кракен. Първо депозирах в Бинанс, защото изглежда, че някои трансфери към тях се одобряват, а към Кракен не.
Депозирах от Револют, купих крипто от Бинанс и от там трансферирах в Кракен, за да се възползвам от Стейкинг опцията. Таксата варира в зависимост от метода на трансфер. (https://www.binance.com/en/support/faq/115003670492).
Smile/Усмивка
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Фев 2021, 17:34

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот Sheremon » 11 Фев 2021, 23:30

А хора, Вие като превеждате от борса към ДСК например,казвате ли на банката че трансферите идват от крипто,защото примерно такива като мен които нямат сметка та,трябва да си отворят само за тази цел.
Възможен ли е превод от Бинанс към Револют?До колкото знам не,как тогава го правите?
Мерси
Sheremon
 
Мнения: 49
Регистриран на: 14 Юли 2020, 18:57

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот perla » 12 Фев 2021, 00:05

Sheremon написа:А хора, Вие като превеждате от борса към ДСК например,казвате ли на банката че трансферите идват от крипто,защото примерно такива като мен които нямат сметка та,трябва да си отворят само за тази цел.
Възможен ли е превод от Бинанс към Револют?До колкото знам не,как тогава го правите?
Мерси


Банкова разплащателна сметка може да се ползва за поне 10 неща, нищо не казваш за крипто.
Виж какво съм писал тук
viewtopic.php?f=3&t=7040&start=120#p64815

Добавям към там написаното
Искам пълно онлайн банкиране, заради ковид да не идвам до банковия клон.
Искам сметка в лева с дебитна карта виза или мастеркард.
Сметката в лева ще си я ползвам да си плащам битовите сметки и данъци, за да не се редя на опашки; сега/в бъдеще ще ми превеждат и заплатата към нея.
Искам и сметка в евро, не е задължителна карта към нея.
perla
 
Мнения: 150
Регистриран на: 16 Май 2019, 10:44

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот marto_2 » 12 Фев 2021, 12:05

Здравейте! Някой от пощенска банка пробвал ли е да превежда от и към Бинанс? Мисля да сменя BitPanda с Binance, защото таксите в BitPanda са високи. Другата седмица ще пробвам първо с малка сума, ако мине, ще пробвам и с по-голяма.
marto_2
 
Мнения: 6
Регистриран на: 30 Дек 2020, 23:25

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот falco » 13 Фев 2021, 15:40

Привет,
да запитам, сега(след 01.01.2021г.), от бг-банка към Binance превода вече не може да е SEPA, т.к. UK(където им се посочената сметка) вече се третира като страна извън ЕИП , така ли е?
Но пък на страницата им за методи на депозит продължава да си стои Recommended Bank transfer(SEPA).
Та, чисто информативно,питането ми е: таксата за банков трансфер, към сметката на Binance, ще е като за SWIFT превод, правилно ли разбирам?
falco
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Фев 2021, 15:10

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот 2GOOD » 13 Фев 2021, 15:42

falco написа:Привет,
да запитам, сега(след 01.01.2021г.), от бг-банка към Binance превода вече не може да е SEPA, т.к. UK(където им се посочената сметка) вече се третира като страна извън ЕИП , така ли е?
Но пък на страницата им за методи на депозит продължава да си стои Recommended Bank transfer(SEPA).
Та, чисто информативно,питането ми е: таксата за банков трансфер, към сметката на Binance, ще е като за SWIFT превод, правилно ли разбирам?


Това е интересен въпрос, много е вероятно банката да те удари с висока такса, защото:
Обединеното кралство официално напуска Европейския съюз и Европейското икономическо пространство (ЕИП).


Най-добре да питаш банката, като въпроса ще бъде нещо от вида на:
"Желая да направя кредитен превод до банка в UK, на стойност 1200 Евро, каква би била таксата?"
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот nickst7788 » 15 Фев 2021, 00:45

Здравейте, давам ъпдейт на текущите ми приключения с тегленето на "fiat" от борси към Пощенска Банка:
Coinbase: в двете посоки - FAIL
Crypto.com: в двете посоки - FAIL
Cex.io: в едната посокa(теглене) ОК 22 евро и в тази връзка да попитам до какви суми дневно е правилно да се теглят, за да не бием на очи?
BitPanda:в едната посокa(теглене) - OK 35 евро
Crypto.com: към Pay pal(теглене) - FAIL
Crypto.com: към Transferwise(теглене) - FAIL
nickst7788
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Фев 2021, 00:13

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот routjee » 15 Фев 2021, 15:31

Здравейте,

Видях, че потвърждавате Уникредит -> Кракен, че не са успешни. Обадих се на Уникредит и ми казаха, че не са в листа на забранените (каквото и да значи това, бяха запознати с криптоборсите).

Искам да знам дали опитвате да направите превод от Уникредит към Fidor Bank AG (SEPA) ?

Има ли някой, който успешно е депозирал евро от Уникредит към Кракен ?
routjee
 
Мнения: 4
Регистриран на: 15 Фев 2021, 15:28

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, ionicle, Kartoff, puffyto, UserX1XO, viniamin