Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптоборса)

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот 2GOOD » 05 Фев 2021, 20:23

Drakyla написа:
2GOOD написа:Това е мнопго стара информация от над година вече няма такси за входящи, а изходящ в Евро до страна членка е 1.20лв. Това важи за всички банки!


Недей да подвеждаш хората :) Банките си правят каквото искат .
https://fibank.bg/web/files/documents/1 ... Tariff.pdf
Това е от директния сайт на ПиБ , последно обновявано на 31.01.2021 ако не се лъжа .
Секция Преводи , 3Б ясно ти показва ,че над 500 се таксува с 0.10%, мин. 7 евро, макс. 150 евро



Ей ама голя шиле, обясняваш му нещо, не вярва, казваш му, че е така, пак не вярва. Обясняваш му, че е директива на ЕС, пак не вярва... затова да си прочете пак тарифата, но внимателно. Да разбере какво ЕИП, и накрая един скрийншот от неговия линк :doh:

Изображение

Само си губим времето значи...
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот Drakyla » 05 Фев 2021, 20:25

2GOOD написа:
Ей ама голя шиле, обясняваш му нещо, не вярва, казваш му, че е така, пак не вярва. Обясняваш му, че е директива на ЕС, пак не вярва... затова да си прочете пак тарифата, но внимателно. Да разбере какво ЕИП, и накрая един скрийншот от неговия линк :doh:

Изображение

Само си губим времето значи...


Добре , съгласи ме . Моя грешка :)
Drakyla
 
Мнения: 391
Регистриран на: 20 Мар 2014, 12:03
Местоположение: Пловдив

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот jkminkov » 05 Фев 2021, 20:52

2GOOD написа:
Drakyla написа:
Pumpy написа:кракена -> ПИБа 3 привода +
битиякон. де ПИба 3 привода +

бa верно ли не таксуват влизащи транцфери в ПИБа Пратени ?64,15 € получени ?64,15€ ??


Ако прочетеш внимателно тарифата и ще знаеш ,че ПиБ не таксуват СЕПА преводи към тях до 500 евро . Над 500 евро и лепкат такса (май беше 5-10 евро минимум или повече) от някакъв процент .
Но поне за момента до 500 евро си е валидно .

Чети тарифата им (Кракен и този сайт . де(германски) и двата се падат в ЕУ зоната , следователно СЕПА превод почти винаги)


Това е мнопго стара информация от над година вече няма такси за входящи, а изходящ в Евро до страна членка е 1.20лв. Това важи за всички банки!


левче ми е превода, не 1,20
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот Sheremon » 05 Фев 2021, 23:13

Здравейте хора,
Може ли да ми дадете съвет как е добре да се изтегли фиат от Бинанс ?До колкото знам ,бг банките отказват преводи от борси,Скрил и Revolut също май не работят с Бинанс,какви опции останаха тогава?Благодаря Ви!
Sheremon
 
Мнения: 49
Регистриран на: 14 Юли 2020, 18:57

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот 2GOOD » 05 Фев 2021, 23:48

Sheremon написа:Здравейте хора,
Може ли да ми дадете съвет как е добре да се изтегли фиат от Бинанс ?До колкото знам ,бг банките отказват преводи от борси,Скрил и Revolut също май не работят с Бинанс,какви опции останаха тогава?Благодаря Ви!


Здравей,

ДСЙ със сигурност работи или поне до преди няколко дни. Мисля, че при ПИБ, УниКредит Булбанк, Пощенска Банка и Алианц също би трябвало да стане от Бинанс, след като от Кракен водщите преводи минават без проблеми. Погледни първия пост на темата, актуализираме го при всяка постъпила информация от колеги. Съответно, ако пробваш превод, сподели какъв е резултата.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот Sheremon » 06 Фев 2021, 15:38

Ами точно преди няколко дни, един човек беше качил във ФБ становище не помня от коя банка,май беше ДСК,че май прекратяват транзакциите от Крипто борси,до колкото знам БГ банките не искат да работят с крипто пари,което ще е проблем при тегленето и да не стане така да ни се обезмислят инвестициите,затова питам :))!
Sheremon
 
Мнения: 49
Регистриран на: 14 Юли 2020, 18:57

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот 2GOOD » 06 Фев 2021, 17:30

Sheremon написа:Ами точно преди няколко дни, един човек беше качил във ФБ становище не помня от коя банка,май беше ДСК,че май прекратяват транзакциите от Крипто борси,до колкото знам БГ банките не искат да работят с крипто пари,което ще е проблем при тегленето и да не стане така да ни се обезмислят инвестициите,затова питам :))!


Точно така, като коледа от форума на следващия ден сподели за успешна транзакция! Към днешна дата освен да се пробва, друго не знам какво да кажа.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот SadneraBG » 07 Фев 2021, 13:12

Продължават да вървят транзакциите от ДСК към кракен, на 05.02 успешно си влезна превода
Аватар
SadneraBG
 
Мнения: 26
Регистриран на: 12 Юли 2016, 12:56
Местоположение: Пловдив

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот marto_2 » 07 Фев 2021, 15:00

Успешен превод BitPanda > Пощенска банка за € 56.85 на 31.01.2021.
marto_2
 
Мнения: 6
Регистриран на: 30 Дек 2020, 23:25

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот 2GOOD » 09 Фев 2021, 22:30

Още един превод на колега от форума: Кракен към ДСК успешен минал днес.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, ionicle, Kartoff, puffyto, UserX1XO, viniamin