Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптоборса)

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот farmdve » 22 Мар 2021, 23:19

Johny Clain написа:Здравейте първо,интересувам се какви са начините за получаване на по-голяма сума след като си разпродадем криптото,говоря за суми от сорта на 100 000 , 200 000 , 300 000 лева.Може ли цялата сума да бъде получена или някакви месечни вноски ли трябва и кой е най-добрият вариант за прехвърлянето към банка.

Според мен по-добре на вноски, 50к през седмица-две.

Ама ми е интересно как си се сдобил с толкова :)
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот VeriPeri » 24 Мар 2021, 19:12

Johny Clain
Много сложно е това което искаш да направиш.
Трябва да намериш борса на която можеш да продадеш такова количество ВТС на веднъж.
Повечето са лимитирани.
Не препоръчвам такова движение.
1.Ще създадеш малък пробрем на борсата и няма да получиш курса който искаш.
2.Ще те налазят от банката за обяснения.
Продавай и тегли бавно.
Без да си създаваш главоболия и трусове.
3-4 ВТС...ще ги изтеглиш бавно за месец.
В работните дни можеш да правиш (получаваш) до 4 трансвера към банката ти.
КЪСМЕТ
VeriPeri
 
Мнения: 3
Регистриран на: 19 Мар 2021, 08:45

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот edn » 26 Мар 2021, 13:00

Райфайзен > Битпанда FAIL
Здреавейте, регистрирах се и си активирах акаунта в Битпанда заради тази препоръка, но Райфайзен ми отказа превода на €125 към тях със следното: "Уведомяваме ви, че долу-приложеният превод ще бъде отказан. Съгласно общите условия на РББГ, както и информацията, достъпна на нашия уебсайт, преводи, свързани с криптовалута, няма да бъдат изпълнявани, поради завишения регулаторен риск"
edn
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Мар 2021, 12:51

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот 2GOOD » 26 Мар 2021, 13:52

edn написа:Райфайзен > Битпанда FAIL
Здреавейте, регистрирах се и си активирах акаунта в Битпанда заради тази препоръка, но Райфайзен ми отказа превода на €125 към тях със следното: "Уведомяваме ви, че долу-приложеният превод ще бъде отказан. Съгласно общите условия на РББГ, както и информацията, достъпна на нашия уебсайт, преводи, свързани с криптовалута, няма да бъдат изпълнявани, поради завишения регулаторен риск"


Значи банката майка може, тука не... явно са променили нещо :doh:
Благодарим за информацията - ще актуализирам първия пост

П.С.
===
Имайте предвид, че много банки не позволяват на каса да се случи това, но онлайн минават преводите!!!
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот 2GOOD » 30 Мар 2021, 11:43

Има информация, че от Револют към Бинанс вече не минават преводите, в обратната посока все още не е ясно!
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот karamelko » 30 Мар 2021, 12:03

2GOOD написа:Има информация, че от Револют към Бинанс вече не минават преводите, в обратната посока все още не е ясно!

Здравейте,
и аз доскоро ползвах SEPA превод от Revolut -> Binance без проблем, но сега вече не искам да рискувам след тази информация. Искам да попитам за съвет, какво ще ми препоръчате да използвам, като в момента имам в Revolut сметка в EUR и скам да ги изпратя с SEPA превод до "междинно звено" (банка или приложение) и после от това "междинно звено" да ги изпратя към Binance. Реално ми трябва Revolut -> ??? -> Binance и обратното Binance -> ??? -> Revolut и преводите да минават в SEPA EUR. Благодаря много!
karamelko
 
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Мар 2021, 11:35

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот jkminkov » 30 Мар 2021, 23:29

farmdve написа:
Johny Clain написа:Здравейте първо,интересувам се какви са начините за получаване на по-голяма сума след като си разпродадем криптото,говоря за суми от сорта на 100 000 , 200 000 , 300 000 лева.Може ли цялата сума да бъде получена или някакви месечни вноски ли трябва и кой е най-добрият вариант за прехвърлянето към банка.

Според мен по-добре на вноски, 50к през седмица-две.

Ама ми е интересно как си се сдобил с толкова :)


на >= 30К лева отиваш на декларация произход на средствата
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот bastri » 31 Мар 2021, 14:27

Приятели как мога да взема Bg iban в Револют или как да се свържа с подръжката?
bastri
 
Мнения: 20
Регистриран на: 02 Яну 2020, 19:24

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот karamelko » 31 Мар 2021, 18:39

karamelko написа:
2GOOD написа:Има информация, че от Револют към Бинанс вече не минават преводите, в обратната посока все още не е ясно!

Здравейте,
и аз доскоро ползвах SEPA превод от Revolut -> Binance без проблем, но сега вече не искам да рискувам след тази информация. Искам да попитам за съвет, какво ще ми препоръчате да използвам, като в момента имам в Revolut сметка в EUR и скам да ги изпратя с SEPA превод до "междинно звено" (банка или приложение) и после от това "междинно звено" да ги изпратя към Binance. Реално ми трябва Revolut -> ??? -> Binance и обратното Binance -> ??? -> Revolut и преводите да минават в SEPA EUR. Благодаря много!

Успях да намеря работещо решение на моя проблем. Направих си регистрация в iCard и тествах в едната посока Revolut -> iCard със SEPA EUR превод и превода пристигна веднага и беше безплатен. След това пуснах SEPA EUR превод в посока iCard -> Binance и превода пристигна със закъснение от около 6 часа и струваше 0,50 EUR. За момента съм доволен и просто исках да споделя, ако някой друг се чуди, как да преведе пари от Revolut до Binance.
karamelko
 
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Мар 2021, 11:35

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот Gabev » 02 Апр 2021, 11:26

Обратния път възможен ли е? От Binance към Revolut sepa превод?
Gabev
 
Мнения: 8
Регистриран на: 27 Яну 2021, 10:59

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, Kartoff, viniamin