Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптоборса)

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот 2GOOD » 17 Авг 2020, 16:03

Колега днес ми каза, че от ОББ са му отказали входящ превод от крипто борса - информацията в първия пост е обновена!
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот web22 » 18 Авг 2020, 18:08

Още ли приемат от ДСК ?

Интересно ако и ДСК спрат да пращат - как ще си извадиш парите.

Докога Банките ще контролират България.
web22
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Авг 2020, 18:05

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот 2GOOD » 18 Авг 2020, 18:12

web22 написа:Още ли приемат от ДСК ?

Интересно ако и ДСК спрат да пращат - как ще си извадиш парите.

Докога Банките ще контролират България.


За момента има информация за три банки без проблеми при входящи прведи, но ДСК май са единствената банка, поне от големите, без проблеми и при изходящ превод за покупка на биткойн или друго крипто
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот 2GOOD » 23 Авг 2020, 16:30

Колега съобщи за отказан превод от Paysera към Кракен, информацията както обикновено е добавена в първия пост.

От банката получих съобщение, че противоречи на общите условия и би могъл да доведе до закриване на сметката.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот mortix » 18 Окт 2020, 10:03

УниКредит Булбанк <- Кракен ОК 0.09 € (Q2/2020)

С ЦКБ доскоро /2019/ нямах проблеми, но закривам там сметката. Интересува ме УниКредит входящите имат ли граница за тази такса?
Пример: ЦКБ - до 4 превода на ден по 100 евро без такса използвах със SEPA от Кракена, Кракен таксата беше стотинки.
Gigabyte GA-7ZM (S7), AMD Duron 650, 128 Mb PC133 SDRAM, 22 Gb Deskstar 22GXP (IBM), Creative 3DBlaster Annihilator Pro 32 Mb, Creative SoundBlaster Live!, Win 98 (Second Edition)
mortix
 
Мнения: 34
Регистриран на: 03 Май 2017, 09:53

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот 2GOOD » 18 Окт 2020, 19:28

mortix написа:УниКредит Булбанк <- Кракен ОК 0.09 € (Q2/2020)

С ЦКБ доскоро /2019/ нямах проблеми, но закривам там сметката. Интересува ме УниКредит входящите имат ли граница за тази такса?
Пример: ЦКБ - до 4 превода на ден по 100 евро без такса използвах със SEPA от Кракена, Кракен таксата беше стотинки.


Мисля, не съм сигурен, че по новите правила всички банки нямат такса за входящ превод от ЕИП поне до 10к. Таксата написана от 9 евроцента е от Кракен.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот johnkill » 26 Окт 2020, 13:12

Споделям опит с Райфайзен за получаване от Coinbase. Повече от 500 лв. на транзкация не съм тествал но съм пускал по няколко на ден и няма проблем (Скоро вече тествах и имах проблеми). Скъпо ме одраха за да верифицират сметката със изходящия защото в разрез със ЕУ закона всички БГ банки не предоставят SEPA а SWIFT но после нямах проблеми. От coinbase таксата ако не бързаш е 15 цента и парите пристигат за 1-2 дена (поне така пише, иначе по-бързо ми идват) но миналата седмица тествах една супер бърза процедура и парите пристигнаха за 1 мин срещу около 4-5 EUR такса. За толкова години съм нямал проблем с получаване на пари от Райфайзен но не съм пращал към борси с изключение за верификация.
Последна промяна johnkill на 25 Ное 2020, 11:07, променена общо 1 път
johnkill
 
Мнения: 411
Регистриран на: 24 Ное 2015, 13:23
Местоположение: Burgas

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот tehila » 21 Ное 2020, 14:47

Здравейте,
Искам да си прибера парите от кракен. От Райфайзен ми отказаха и мисля да пробвам да направя сметка в ДСК. Искам да попитам дали някой е тествал с по-големи преводи? Дали минават транзакции по 2-3к например или ще е по-добре да пускам по по-малки - до 500лв.?
tehila
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Ное 2020, 14:31

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот ameranzo » 22 Ное 2020, 20:08

Дали някой е пробвал да изпрати пари от борсата (Кракен/Койбейз) към ПейПал и оттам към някоя от нашите банки? При такава ситуация може би и по-големи суми биха минали успешно? :think:

П.С. днес говорих по телефона с ДСК и попитах дали има проблем да се получават пари по сметка от криптоборси - отговорът беше, че може, ако търговецът (борсата) не се води като криптотърговец. Нямам идея какво е положението с Кракен и Коинбейз в това отношение.
ameranzo
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Ное 2020, 20:03

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот 2GOOD » 22 Ное 2020, 20:55

tehila написа:Здравейте,
Искам да си прибера парите от кракен. От Райфайзен ми отказаха и мисля да пробвам да направя сметка в ДСК. Искам да попитам дали някой е тествал с по-големи преводи? Дали минават транзакции по 2-3к например или ще е по-добре да пускам по по-малки - до 500лв.?


Благодарим за информацията, добавена е в първия пост!
Относно сметката в ДСК, не би трябвало да има проблем със суми до 5к евро, заради декларацията за произход или беше 10к. Както и да е, един приятел преди месец/два, изтегли малко под 5к от Кракен към ПИБ без проблеми.

ameranzo написа:Дали някой е пробвал да изпрати пари от борсата (Кракен/Койбейз) към ПейПал и оттам към някоя от нашите банки? При такава ситуация може би и по-големи суми биха минали успешно? :think:

П.С. днес говорих по телефона с ДСК и попитах дали има проблем да се получават пари по сметка от криптоборси - отговорът беше, че може, ако търговецът (борсата) не се води като криптотърговец. Нямам идея какво е положението с Кракен и Коинбейз в това отношение.


Не виждам смисъл да се минава през PayPal, при положение, че може директно от борсата.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: filchef, George, Google [Bot], ionicle, qbadabaduuu, qwertyA5, Spenchoni, svetlim, viniamin