Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптоборса)

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот futureworld » 16 Ное 2021, 19:58

ПИБ имат навика да блокират суми, като им изглеждат подозрителни. След обаждане от теб, че очакваш това плащане - ще ти ги освободят. Случвало ми се е и при получаване на дивидент от акции в чужда борса :)
Последна промяна futureworld на 17 Ное 2021, 12:26, променена общо 1 път
futureworld
 
Мнения: 670
Регистриран на: 23 Апр 2019, 22:27

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот MadDog » 17 Ное 2021, 10:04

MadDog написа:
perla написа:
MadDog написа:Превод СЕПА от Кракен към ПИБ депозитна сметка пратен и получен днес 16.11.12 на стойност 4 996.90 евро.
Резултат, блокирана сума, но удържани такси за превода. Да се отбележи. Утре ще ги посетя на място :D


Ах, да не се самоотключи после сама? Правят такива номера самата система. Виж сутринта да видим.


Ще видя утре , ако не - ще ги посетя, да не ми искат подписана декларация за произход. макар че е под минимума за това


От системата се оказа, отблокира се тази сутрин сама :)
“In the new world, you have to accept total transparency. It will become part of your personality”
“Everything will be transparent. If you have nothing to hide you have no reason to be afraid.”

ВТС bc1q8mr7s0k9qga5fuwrhst2n84d0f2gdhtvd38fcp
Аватар
MadDog
 
Мнения: 243
Регистриран на: 31 Яну 2014, 18:08
Местоположение: София -град

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот IceX » 17 Ное 2021, 19:42

SEPA превод 120 Евро от Банка ДСК към FTX, превода го пуснах неделя вечерта, понеделник сутринта качено платежно в FTX, вторник вечерта около 20:00 часа се появиха средствата в борсата. Такса 1 лев за превода.
IceX
 
Мнения: 5
Регистриран на: 29 Апр 2021, 09:19

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот johnkill » 23 Ное 2021, 10:55

Mmilev написа:Здравейте, имам няколко въпроса понеже съм нов в сферата:
1- Отскоро тегля от бинанс към райфайзен като използвам инстант трансфера към банкова карта виза на райфайзен и парите идват за няколко секунди, могат ли да ми блокират сметката така
2- Ако ми блокират и закрият сметката губя ли парите вътре или имам някакво известие и време в което да си изтегля парите преди да ми закрият сметката
3- Както тегля сега към сметката за секунди ако веднага ги прехвърлям от едната банка в която ги получавам към друга моя сметка в друга банка не би трябвало да има някакви проблеми там с парите, нали така ? Извинявам се ако въпросите ви с струват глупави но не съм запознат.


Здравей, от много години имам сметка в Райфайзен. Преди теглех от Coinbase към сметката си различни суми и нямаше проблем до декември миналата година, когато заради едни 500 лева ми стопиха здравето. Като прехвърляш пари не ти правят нищо по сметката, а просто блокират трансфера и ти звънят. Искаха ми да докажа от къде идвали парите да не съм перял пари и т.н. глупости на търкалета. Парите изваха от Ирландски клон на Коинбейс (уж в ЕУ) и бяха само 500 лв. След много обяснения ми викат ще ги върнем от където са дошли. Чакам аз ден - два три нищо не става. Пиша на хелпдеска на Коинбеис - нищо. Аз няма как да докажа нищо в случая защото не виждам трансфера помежду им. Като ги върнат без да се виждат вътребанковите им транзакции нищо не мога да напиша на хелпдеска на сайта. Звънях няколко пъти поне 2-3 седмици докато ми кажат този код на транзкцията и някъде към март месец парите ми се върнаха с разлика около 30-50 лв. за транзакциите помежду им не помня точно. Сега правя това през пейпал защото се надявам там да не стопират пари. Яд ме е че ми опънаха 50 лв преди време да ми верифицират Коинбеис сметката, а после направиха тази простотия. В България за верификация понякога те цакат като СУИФТ, а те си го трансферират като СЕПА разликата е че едното е 20-30 лева поне, а другото е 15 цента.

П.С. Извода е следния: 500лв. е пране на пари, а 50 милиона циганин може да тегли с пълномощно.
johnkill
 
Мнения: 411
Регистриран на: 24 Ное 2015, 13:23
Местоположение: Burgas

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот futureworld » 23 Ное 2021, 11:07

С Пейпал ще почнат цирковете, когато имаш единичен превод към 1000 евро и повече. Затова там на по-малки порции - и поне част от тях си ги харчи с Пейпал, да не мрънкат.
А че българските банки са едни обикновени палячовци отдавна е ясно, последното спасяване беше наскоро на ПИБ именно с цел уж влизане в ЕРМ2 коридора. На практика е признание, че тая банка е фалитарка за 4ти път вече, спасена с парите на данъкоплатеца.
futureworld
 
Мнения: 670
Регистриран на: 23 Апр 2019, 22:27

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот jkminkov » 23 Ное 2021, 12:26

олигофренско мнение за ПИБ, а с 1000 евро си бъша гъза, какви по-малки порции?!
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот perla » 23 Ное 2021, 16:30

Пайпал ги ползвам откак ги има в България. Никога не съм имал проблеми за големи суми. Не те закачат ако действаш като бизнес (когато получаваш пари, пайпал взима комисиона си от теб, води те продавач един вид). Ако получаваш friend or family трансфери им светваш. Пайпал -> банка (карта) също не съм имал проблеми никога големи суми (за тези суми никога не съм и ги отчитал към оня специален орган в България).
perla
 
Мнения: 150
Регистриран на: 16 Май 2019, 10:44

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот futureworld » 24 Ное 2021, 00:25

https://www.segabg.com/node/138915
https://www.mediapool.bg/darzhavata-shte-podkrepi-pib-i-bankovata-sistema-s-33-mlrd-leva-news222052.html
Те го неолигофренското - от джоба на данокъплатеца :)

А който не е висял в Пейпал по 6 месеца закриване на акаунт с петцифрена сума в евро вътре - не знае дребните детайли от пейзажа ;) Точно като бизнес, с все комисионите. 6 месеца тия пари и за бърсане на гъз не ставаха, а само за гледкане на екрана...
futureworld
 
Мнения: 670
Регистриран на: 23 Апр 2019, 22:27

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот cnerd » 24 Ное 2021, 17:32

futureworld написа:https://www.segabg.com/node/138915
https://www.mediapool.bg/darzhavata-shte-podkrepi-pib-i-bankovata-sistema-s-33-mlrd-leva-news222052.html
Те го неолигофренското - от джоба на данокъплатеца :)

Нищо общо, тази процедура е нужна, ако искаме да влезем в евро зоната. Просто ПИБ е единствената банка, която покрива критериите (без този за ликвидност - hence финансовата инжекция)
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: Банки, Биткойн и криптовалути (преводи към и от криптобо

Мнениеот futureworld » 24 Ное 2021, 18:16

cnerd написа:
futureworld написа:https://www.segabg.com/node/138915
https://www.mediapool.bg/darzhavata-shte-podkrepi-pib-i-bankovata-sistema-s-33-mlrd-leva-news222052.html
Те го неолигофренското - от джоба на данокъплатеца :)

Нищо общо, тази процедура е нужна, ако искаме да влезем в евро зоната. Просто ПИБ е единствената банка, която покрива критериите (без този за ликвидност - hence финансовата инжекция)


Т.е. НЕ покрива :) Щото НЯМА пари. Е, ВЕЧЕ има, от данъкоплатеца. За 4ти пореден път.
futureworld
 
Мнения: 670
Регистриран на: 23 Апр 2019, 22:27

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, qbadabaduuu, Spenchoni, viniamin