Законова уредба на Биткойн в България

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Законова уредба на Биткойн в България

Мнениеот Vaeran » 28 Дек 2019, 19:54

Здравейте,
до колкото знам Биткойн в момента не е нито незаконно нито законно платежно средство,но все пак трябва да се плаща данък при търгуването на сериозни количества. Та въпросът ми е има ли такава опция един ден да стане незаконно за притежаване и тогава много хора да изгорят с финанси а и да си имат някакви други проблеми как мислите?
Vaeran
 
Мнения: 45
Регистриран на: 18 Юли 2017, 22:19

Re: Законова уредба на BTC в БГ

Мнениеот NAKATA » 28 Дек 2019, 20:42

Китай го забраниха за търговия , но това не им пречи да концентрират около 70 процента от миньори при тях а дори те не го забраняват за претижание въпреки че си пуснаха собствена виртуална валута.Като цяло времето за забраните и тяхното отрецателно отражение на БТЦ отмина.Дай дефениция на ''да си имам проблем''(защото като си ял нещо пикантно след това в WC-то също имаш проблем)
NAKATA
 
Мнения: 143
Регистриран на: 08 Май 2017, 01:21
Местоположение: Стара Загора

Re: Законова уредба на Биткойн в България

Мнениеот filchef » 29 Дек 2019, 10:01

Vaeran написа:Здравейте,
до колкото знам Биткойн в момента не е нито незаконно нито законно платежно средство,но все пак трябва да се плаща данък при търгуването на сериозни количества. Та въпросът ми е има ли такава опция един ден да стане незаконно за притежаване и тогава много хора да изгорят с финанси а и да си имат някакви други проблеми как мислите?

Преди да пускате теми за щяло и нещяло прегледайте форума с търсачката - има цели 2 теми по въпроса
- viewtopic.php?f=22&t=1627&start=290 и viewtopic.php?f=3&t=5400&start=120
и още куп други теми като тая примерно
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49


Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Bing [Bot], filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Pavel, Spenchoni, svetlim, viniamin