Скъп SEPA превод

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Скъп SEPA превод от ДСК

Мнениеот futureworld » 19 Юни 2019, 00:44

SEPA не означава че преводът е евтин или безплатен. Само значи, че между еврови сметки таксата е еднаква в цялата еврозона.
Пример - ако ДСК иска 25 лева такса за превод между своя евро-сметка към евро-сметка в друга българска банка ,тя трябва да иска същите 25 лева за превод към евро-сметка в коя да е друга банка в ЕС. Всяка банка може да има както входяща такса, така и изходяща - важното е да е същата за трансфери с всяка евро-сметка в ЕС.
futureworld
 
Мнения: 670
Регистриран на: 23 Апр 2019, 22:27

Re: Скъп SEPA превод от ДСК

Мнениеот filchef » 19 Юни 2019, 01:58

futureworld написа:SEPA не означава че преводът е евтин или безплатен. Само значи, че между еврови сметки таксата е еднаква в цялата еврозона.
Пример - ако ДСК иска 25 лева такса за превод между своя евро-сметка към евро-сметка в друга българска банка ,тя трябва да иска същите 25 лева за превод към евро-сметка в коя да е друга банка в ЕС. Всяка банка може да има както входяща такса, така и изходяща - важното е да е същата за трансфери с всяка евро-сметка в ЕС.

От далеч си личи банкера :mrgreen:
Не е точно така - в цялата еврозона освен в БГ важат единни тарифи за SEPA и затова е направена тая единна система за да бъдат тези преводи ефтини както са вътрешните преводи за съответните страни това което правят нашите банки е, че товарят потребителя с такси близки до SWIFT а ползват евтиния сепа превод и разликата си я прибират - ако влезем в чакалнята на еврозоната обаче всички банки ще са под наблюдение и такива селски номера няма да вървят.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Скъп SEPA превод от ДСК

Мнениеот Sevo » 19 Юни 2019, 14:32

Преводът ми към ДСК от чужбина е 0 Евро
В обратната посока, ДСК към чужбина 25 Евро.
БГ Rulezzzzzz.

(Чужбина= Европейски съюз=SEPA)
Sevo
ПроФесор
 
Мнения: 224
Регистриран на: 13 Юни 2014, 11:34

Re: Скъп SEPA превод от ДСК

Мнениеот filchef » 19 Юни 2019, 21:41

Sevo написа:Преводът ми към ДСК от чужбина е 0 Евро
В обратната посока, ДСК към чужбина 25 Евро.
БГ Rulezzzzzz.

(Чужбина= Европейски съюз=SEPA)

Е не е баш 0 Евро но е някакви центове, колкото за поддръжка на автоматичната система за клеаринг.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Скъп SEPA превод от ДСК

Мнениеот Sevo » 20 Юни 2019, 11:06

не..."0" евро ми е за SEPA до България (а и не само, до Coinbase е също нула евро)
Не знам как го правят, но е факт.
Sevo
ПроФесор
 
Мнения: 224
Регистриран на: 13 Юни 2014, 11:34

Re: Скъп SEPA превод от ДСК

Мнениеот nikolaydong » 21 Юни 2019, 20:42

Опитах се днес да изтегля 30$ от кракен, но директно ме прехвърли към страница, която ми показва, че преводът е в процес на потвърждение, въобще не ме и попита за данни към банка, за това и прекратих изпращането
nikolaydong
 
Мнения: 159
Регистриран на: 17 Фев 2018, 16:13

Re: Скъп SEPA превод от ДСК

Мнениеот theater » 24 Юни 2019, 10:48

nikolaydong написа:Опитах се днес да изтегля 30$ от кракен, но директно ме прехвърли към страница, която ми показва, че преводът е в процес на потвърждение, въобще не ме и попита за данни към банка, за това и прекратих изпращането

Преди около 2 седмици нямаше никакъв проблем.

SEPA превода от кракен струва 0.09 евро
Аватар
theater
 
Мнения: 17
Регистриран на: 03 Мар 2018, 23:28

Re: Скъп SEPA превод от ДСК

Мнениеот nikolaydong » 01 Юли 2019, 21:51

Коп...тата от ДСК ми шибнаха 6 лв входящ, както колегата по-рано в темата написа с таблицата... Сега мисля да пробвам ПИБ, какви банки ползвате вие, за изтегляне на криптото?
nikolaydong
 
Мнения: 159
Регистриран на: 17 Фев 2018, 16:13

Re: Скъп SEPA превод от ДСК

Мнениеот filchef » 01 Юли 2019, 22:05

nikolaydong написа:Коп...тата от ДСК ми шибнаха 6 лв входящ, както колегата по-рано в темата написа с таблицата... Сега мисля да пробвам ПИБ, какви банки ползвате вие, за изтегляне на криптото?

Доколкото си спомням по рано нямаше проблем с ПИБ но в един момент колеги масово се оплакваха, че ПИБ им връщали преводите от криптоборси така че първо пробвай с малка сума 10-15 евро така, че ако не мине да не ти вземат и % за обратния превод.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Скъп SEPA превод от ДСК

Мнениеот nikolaydong » 01 Юли 2019, 23:37

И аз четох нещо подобно, преди време, ако не се лъжа и сметките им блокираха... В близките дни ще намина до ПИБ за една дебитна, дано и някой колега с ПИБ се включи...
nikolaydong
 
Мнения: 159
Регистриран на: 17 Фев 2018, 16:13

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, filchef, George, ionicle, qwertyA5, Spenchoni, svetlim, viniamin