Цената на биткойн (прогнози и коментари) #6 (2019)

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #6 (2019)

Мнениеот Equinox » 08 Фев 2019, 17:50

monopola написа:Леки разсъждения на тема великия хавлинг и всички очаквания за ръст покрай него :)

Досега хавлинга е бил много важен момент и все е водил до бул рън и доста сериозни нараствания на цената. И сега всички чакат да дойде дългоочаквания момент и са яко мантри как още година и край на мъката, луни, ламборджината, милиони от крипто.

Все повече си мисля, че няма да стане така, тоест хавлинга няма да е изобщо толкова важен момент. Към момента са изкопани над 17 500 000 биткоина, не ми се смята колко ще са до хавлинга, но важното е, че над 80% от тоталния съплай на биткоини ще се е появил. Новогенерираните ще стават все по-малко. Тоест за търговия и въобще има предостатъчно биткоини, предлагането няма да се повлияе от по-малкия брой изкопавани. Досега не е било така, намалянето наполовина на брой генерирани монети е имало влияние, но този път не мисля, че ще е така.

Което всъщност ще доведе до един огромен проблем (ако нещо друго не вдигне цената дотогава) и може би ще реши съдбата на криптото. Падне ли наполовина блок наградата при ниски цени на биткоина ще означава тотално изхвърляне от играта на огромен брой копачи, тъй като копането ще стане два пъти по-губещо при сметка спрямо днешната ситуация, тя разбира се няма да е точно същата. В момента повечето копачи го караме на мускули, ама това не може да продължи още дълго и реално последната надежда е баш хавлинга. Ако той изхвърли от играта хора, дали много пари за хардуеър, ток и т.н. това ще е финалния удар - инвеститорите са загубили ужасно много пари, търговците остават само истинските прота с дей треидинги и рейндж търговия (там аматьорите не могат да виреят) и за финал копачите изчезват да ближат рани. Тоест буквално всеки вид участник в екосистемата ще бъде смазан.
При такова развитие въобще не знам как биха могли да дойдат свежи пари, а няма нищо което може да вдигне цената освен нови пари в системата.
Отделно от това до хавлинга остава още време, през това време, ако е на мечи пазар ще си заминат още участници и ако ефекта от хавлинга е това, което описвам самата мрежа на биткоин ще понесе удар от който може и да не се възстанови.

Малко черна прогноза или по скоро разъждения, ама розовите очила ги продадох да платя тока на машините :)
Какво мислите за подобна стечение на обстоятелства?


За търговия ще има достатъчно, ако цената е добра и хората продават. HOLD може да е meme, ама реално работи.
Equinox
 
Мнения: 11
Регистриран на: 20 Яну 2019, 15:09

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #6 (2019)

Мнениеот GenaDP » 08 Фев 2019, 17:58

monopola написа:Леки разсъждения на тема великия хавлинг


Трудно ти е да напишеш правилно думата?
GenaDP
 
Мнения: 140
Регистриран на: 01 Сеп 2017, 15:58

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #6 (2019)

Мнениеот monopola » 08 Фев 2019, 18:56

GenaDP написа:
monopola написа:Леки разсъждения на тема великия хавлинг


Трудно ти е да напишеш правилно думата?


Коя дума бе човек? Да разбирам, че ти след моя пост имаш коментар свързан с правописа ми :)

П.С. И точно в момента нещо съвсем различно се случва от написаното от мен :) Да видим дали това ще е наистина ръст или нещо друго :)
monopola
 
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017, 23:42

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #6 (2019)

Мнениеот 2GOOD » 08 Фев 2019, 20:22

monopola написа:
GenaDP написа:
monopola написа:Леки разсъждения на тема великия хавлинг


Трудно ти е да напишеш правилно думата?


Коя дума бе човек? Да разбирам, че ти след моя пост имаш коментар свързан с правописа ми :)

П.С. И точно в момента нещо съвсем различно се случва от написаното от мен :) Да видим дали това ще е наистина ръст или нещо друго :)


Колегата говори за биткойн религията HODL ;)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #6 (2019)

Мнениеот miner99 » 10 Фев 2019, 22:39

monopola, целите ти разсъждения отиват на кино от факта който не отчиташ: всеки един момент в Биткоин се наливат пари! Под формата на ток и копане! Или всеки ден се купуват едни 2000 коина. И така цената (търсене/предлагане) остава същата.
Т.е. системата не е в рецесия, стагнация или както там твърдиш. При намаляване на изкопаното, веднага ще се отрази на цената. От там холдването ще стане по-агресивно. И ето ти не двойна, а четворна цена! Но да сме реалисти, ефекта на доминото се очаква да е между 10 и 300 пъти, средно около 30 пъти.
Много хора ще отпаднат от кораба, но поне не продавай коини... Изчакай! Или продай само половината. Не съм човек, който може или трябва да ти дава съвет, но менажирай риска по някакъв начин.
miner99
 
Мнения: 190
Регистриран на: 21 Яну 2018, 04:03

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #6 (2019)

Мнениеот Sevo » 24 Фев 2019, 21:47

Препращам към 31-ви Януари:

viewtopic.php?f=10&t=6372&start=20#p59554

И къде сме сега:

Screen Shot 2019-02-24 at 19.41.39.png
Screen Shot 2019-02-24 at 19.41.39.png (552.17 KiB) Прегледано 6208 пъти
Sevo
ПроФесор
 
Мнения: 224
Регистриран на: 13 Юни 2014, 11:34

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #6 (2019)

Мнениеот Spenchoni » 25 Фев 2019, 09:11

Sevo като за хора които не разбират, какво следва?

2500 до 20 дена или ?
Spenchoni
 
Мнения: 49
Регистриран на: 10 Сеп 2017, 17:49

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #6 (2019)

Мнениеот miner99 » 08 Мар 2019, 10:24

Бе той sevo да не е баба Ванга?!? Какво го питате неясни неща...
miner99
 
Мнения: 190
Регистриран на: 21 Яну 2018, 04:03

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #6 (2019)

Мнениеот 2GOOD » 24 Мар 2019, 01:47

Наблюдавам биткойн от доста години и балона от 2017-а се случва за 4-ти път, и всичко започва да се повтаря отново и отново. Големият въпрос е дали и сега ще е така...

цената на биткойн повторения.jpg
цената на биткойн повторения.jpg (30.81 KiB) Прегледано 3321 пъти


...струва ми се, че скоро ще разберем
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #6 (2019)

Мнениеот miner99 » 31 Мар 2019, 00:09

То че е така, така е!

Но не се научиха да ги рисуват правилно тези линии. Дъгата е съвсем различна. Питам аз, защо трябва да върви по максимумите??? Достатъчна причина ли е, че така пише в дебелите книжки на неуспелите в бранша. Много по-добре ще е осреднена линия между минимуми и максимуми в случая, тогава и фигурата ще е еднаква!
miner99
 
Мнения: 190
Регистриран на: 21 Яну 2018, 04:03

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin