Полониекс /Poloniex/

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Полониекс

Мнениеот Mateev » 01 Окт 2018, 20:33

danisapfirov написа:....Аз мисля че и този вариант не е добър защото изисква физически носител.
Най-добре е средствата да са в самата децентрализирана мрежа, а не по борси или локални портфейли.
И двата варианта борси и портфейли са едно уязвимо място и не ползват възможностите на една децентрализирана мрежа.

Бая се чудих какво си искал да напишеш, и не можах да разбера. Стигнах до извода, че си бил поне на 3 ракии, когато си го писал. Иначе собствен портфейл означава собствен Private Key, а за койните си е ясно, че стоят в самата децентрализирана мрежа.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Полониекс

Мнениеот filchef » 01 Окт 2018, 23:08

dakata написа:
danisapfirov написа:
Mateev написа:.............



Аз мисля че и този вариант не е добър защото изисква физически носител.
Най-добре е средствата да са в самата децентрализирана мрежа, а не по борси или локални портфейли.
И двата варианта борси и портфейли са едно уязвимо място и не ползват възможностите на една децентрализирана мрежа.


Може ли малко уточнение какво имаш предвид средствата да са в самата децентрализирана мрежа? Или направо дай пример с монеро - къде да се държи ако не в портфейл (собствен или чужд). Мерси!

Дани ти говори за RADIX и тяхната децентрализирана борса DAX - проблема е че нямат още бета версия а проекта на ядрото го работи един човек от началото на 2014 и още не е пусната като цяло за монеро не съм чувал да има децентрализирана борса.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2248
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Полониекс /Poloniex/

Мнениеот Herzog » 02 Окт 2018, 08:34

mincho написа:Здравей колега,
Преди време копаех ZEC директно към Полото и бяха забранили пак така депозити и теглене за около седмица.
През това време бяха минали 3 транзакции от flypool, които бяха успешни, но в полото нямаше и следа от тях.
Вдигнах тикет към поддръжката, на който никой не ми отговори. Спрях копането директно към борсата и го пренасочих към локален Wallet.
След като вдигнаха ограниченията за депозит и теглене, през 1-2 дена ми се появиха всички транзакции и нямаше никакви проблеми.
Според мен нищо няма да ти се загуби.
Поне при мен всичко беше коректно.

Поздрави.


Благодаря колега! :obscene-drinkingcheers:
Оправи ми настроението!
GIGABYTE GA-990FXA-UD3
AMD FX-8320 Octa-Core 3.5GHz AM3+
5xMSI Black Radeon RX Vega 64
4xRX 5700 XT
1xRadeon VII
Windows 3.11
Аватар
Herzog
 
Мнения: 489
Регистриран на: 29 Дек 2013, 21:17
Местоположение: София

Re: Полониекс

Мнениеот danisapfirov » 03 Окт 2018, 12:56

Mateev написа:
danisapfirov написа:....Аз мисля че и този вариант не е добър защото изисква физически носител.
Най-добре е средствата да са в самата децентрализирана мрежа, а не по борси или локални портфейли.
И двата варианта борси и портфейли са едно уязвимо място и не ползват възможностите на една децентрализирана мрежа.

Бая се чудих какво си искал да напишеш, и не можах да разбера. Стигнах до извода, че си бил поне на 3 ракии, когато си го писал. Иначе собствен портфейл означава собствен Private Key, а за койните си е ясно, че стоят в самата децентрализирана мрежа.



Тези портфейли физически ли са? Имат ли видим образ? :)
Ако имат какво толкова има за хвалене не разбирам. Пак е като мокър печат на хартиен документ.


По принцип има два вида мрежи - едните с възможност за държане на средствата в мрежата, а другите във файлове като отговорността за последното е на притежателя. Това означава физически носители.
Вторите силно ги избягвам. Ако все пак се наложи да се ползва някаква такава монета Poloniex предлагат студени портфейли.
Не съм се интересувал Monero от кои мрежи е.
За съжаление Radix e също от вторите... за сега. Питал съм Дан Хюз, той твърди, че били по-сигурни. Но Жан Люк и Виталик са на друго мнение.

Има хора които си пазят ETH и ETC във физически портфейли и никога не съм разбирал каква е логиката. Единственото което се пази при тях е частния ключ, защо им трябват скъпи флашки? Вероятно си мислят, че койните са във флашката.


Сега видях, поста на Матеев viewtopic.php?f=20&t=6216&start=10
Съжалявам много. И това прави аргументите ми в полза на първите мрежи още по-силни.
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: Полониекс /Poloniex/

Мнениеот mprimov » 04 Окт 2018, 21:20

След като над 20 дена чаках транзакция от dwarfpool към poloniex днес се получи!
Оправили са май нещата :)
mprimov
 
Мнения: 102
Регистриран на: 08 Май 2014, 14:55

Re: Полониекс /Poloniex/

Мнениеот Herzog » 05 Окт 2018, 08:01

mprimov написа:След като над 20 дена чаках транзакция от dwarfpool към poloniex днес се получи!
Оправили са май нещата :)


Така е!
И моите пристигнаха от Nanopool-a! :)
GIGABYTE GA-990FXA-UD3
AMD FX-8320 Octa-Core 3.5GHz AM3+
5xMSI Black Radeon RX Vega 64
4xRX 5700 XT
1xRadeon VII
Windows 3.11
Аватар
Herzog
 
Мнения: 489
Регистриран на: 29 Дек 2013, 21:17
Местоположение: София

Предишна

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, Bing [Bot], Google [Bot], ionicle, Kartoff, svetlim, UserX1XO, viniamin