Altcoins.bg

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Altcoins.bg

Мнениеот RTotev » 30 Авг 2018, 11:17

Mateev написа:Като приемате съвети, да дам и аз няколко:

1. Това жълтото съобщение, че сте придобили Cryptobank.bg, е интересно само първия път, но после става силно дразнещо. Не можете ли с бисквитки да разберете, че дадения посетител вече го е прочел, и повече да не му го показвате?

2. Текста "Предлагаме Exodus или Jaxx" не е коректен и въвежда в заблуждение, че това са ваши продукти. По правилния текст е "Препоръчваме ви Exodus или Jaxx".

3. Текста "След като получим потвърждение за вашето плащане, изпращаме закупените от вас единици .... " не е правилен. Бъркате времената на действията. Затова думичката "изпращаме" трябва да се замени с "ще изпратим".

4. В бизнеса не е прието да се прави сравнение с конкуренцията, защото потребителя веднага се наостря, че това най-вероятно е лъжа. Затова смятам, че текста "Няма друг български сайт, който да дава толкова възможности" е некоректен и трябва да се махне от страницата на сайта. Първо този текст въобще не е верен, защото сайта ви е много постен, и не ми се сърдете, но от гледна точка на дизайна е гола вода. Като възможности (функционалност) също е гола вода. Затова потърсете някакъв друг начин да се похвалите, че имате много криптовалути, но без да се сравнявате с конкуренцията и без да генерализирате, че това качество е най-важното нещо за една криптоборса.

5. В България е прието когато се пишат числа с много цифри, да се слага разделител шпация на всеки 3 цифри. Тоест цената на биткойна ще се възприема по-добре, ако се изписва например 11 930.62 лв. Забележете, че съм сложл интервал след 11 и десетичните разряди съм ги направил 2, а не 3. Слагането на 3-ти разряд за биткойна е една голяма безсмислица. Той има дискрета една десетмилионна, което означава, че ако някой клиент направи сделка за 30 000 лева, какъвто ви е максимума, този разряд ще даде отражение на десетите на стотинката, които така или иначе няма да можете да му дадете или осчетоводите.

6. Въобще забелязва се, че всички ваши цени са със 3 разряда след запетаята, което е некоректно от гледна точка на дискретата спрямо абсолютната стойност на цената. При биткойн тази дискрета е 1 десетмилионна и влияе на десетата от стотинката при 30 000 лева, а при Стелар същата тази дискрета вече е почти 100 лева при 30 000.

7. По текстовете за всяка една криптовалута имам много много забележки, но ми омръзна да пиша. Като цяло всички текстове създават впечатление за некомпетентност и за лоша граматическа култура. В тези текстове почти не се обясняват плюсове и минуси на дадената криптовалута, а се правят анализи какво се е случило с цената и какво предстои да се случи. Тъпо, нали.

8. Въобще всички текстове в целия сайт са писани от аматьори, а не от професионалисти. Бъркат се времена, глаголни форми, словореди, официална с разказвателна форма, минало и бъдеще свършено с несвършено време, кратък и пълен член, изявления от името на фирмата и веднага след това с НИЕ, изявления касаещи клиента и веднага след това с ВИЕ, и какво ли не още. Също така препинателните знаци са слагани хаотично, а не граматически правилно. Създава се впечатление, че отнякъде са преписвани професионално направени текстове, които обаче след това са редактирани от неграмотен аматьор.

Определено екипа на сайта има проблеми с Българския език, така че препоръката ми е да си намери професионалист за текстовете. Има проблеми и с дизана и с цветовото оформление на сайта, така че препоръката ми е да си наеме професионален дизайнер. Това е единственият начин аматьорката визия и аматьорския дух на сайта да се промени в посока повече професионализъм.

Колкото до качеството и надеждноста на софтуера на сайта и на неговите API-та - там не мога да преценя, но горещо се надявам поне в това отношение екипа да се състои от много добри програмисти. Ако това не е така, има голяма вероятност за софтуерни бъгове, които при паричните операции са с ранг на бомби със закъснител, и при активирането си могат да доведат до загуба на живи пари.


Доста изчерпателен коментар, който излиза от границите на добрия тон, но все пак благодаря ти за препоръките. За някои неща съм съгласен, за други не, но целта ми тук не е да споря. Ще прегледаме все пак и ще коригираме, където е нужно. Както вече казах, идеята на сайта е дизайна да бъде прост и изчистен, без излишни фамфари или невероятни функционалности, които да отвличат вниманието от главната му цел. За някои това може да е постно, на други им харесва. Не може да се харесаш на всички, но поне това, което зависи от нас, ще бъде коригирано.

П.С. Има нещо, което ме гложди. Сайтовете на някои от колегите са на доста по-ниско ниво от гледна точка на дизайн, текст, функционалности, възможности. За тях обаче не прочетох нито един такъв коментар, а от години работят :think: Малко е странно :?
Покупко-продажба на повече от 10 криптовалути - https://www.altcoins.bg/
RTotev
 
Мнения: 20
Регистриран на: 02 Мар 2018, 19:57

Re: Altcoins.bg

Мнениеот greo » 30 Авг 2018, 19:25

и аз да нахраня малко... :cry:
общо взето дизайна е по-добре от на cryptobanka... обаче нали пишеше, че повече няма да възобновявали дейност, пък сега ВИЕ ще им я възбновявате....
все едно каните техните клиенти да дойдат при вас, да не би да сте едни и същи?! :)

мен обаче не ме устройва минимум от 200 лв сделка искам да мога да си сменям дори 20 или 2 лв :) по epay не е проблем с такси и ала бала, друг е въпроса ако не ви се занимава....

пиша си както ми падне - да не ви пука!

Изображение
Аватар
greo
 
Мнения: 488
Регистриран на: 08 Окт 2013, 19:56

Re: Altcoins.bg

Мнениеот RTotev » 30 Авг 2018, 21:27

greo написа:и аз да нахраня малко... :cry:
общо взето дизайна е по-добре от на cryptobanka... обаче нали пишеше, че повече няма да възобновявали дейност, пък сега ВИЕ ще им я възбновявате....
все едно каните техните клиенти да дойдат при вас, да не би да сте едни и същи?! :)

мен обаче не ме устройва минимум от 200 лв сделка искам да мога да си сменям дори 20 или 2 лв :) по epay не е проблем с такси и ала бала, друг е въпроса ако не ви се занимава....

пиша си както ми падне - да не ви пука!

Изображение


Това не е хейт, това е съвсем нормален въпрос, който очаквах да получа доста отдавна.
Криптобанк спряха работа и затова ние ги купихме. И да, точно така. Направо каним клиентите им при нас.

Относно ограничението в сумата на поръчка. Като влезеш директно в борсата, пак имаш ограничение за минимална сума. Просто не е икономически обосновано за момента да пускаме по-малки поръчки. Ако дойде това време, с удоволствие ще го направим.

И не, нямаме нищо общо, освен че вече ние сме собственици и на двата сайта.
Покупко-продажба на повече от 10 криптовалути - https://www.altcoins.bg/
RTotev
 
Мнения: 20
Регистриран на: 02 Мар 2018, 19:57

Re: Altcoins.bg

Мнениеот RTotev » 06 Сеп 2018, 18:46

Тъй като има някои въпроси, които са неотложни, или просто искате отговор веднага, добавихме опция за чат на живо през фейсбук месинджър. 8) Така ще можем да помагаме още по-бързо. :btc:
Покупко-продажба на повече от 10 криптовалути - https://www.altcoins.bg/
RTotev
 
Мнения: 20
Регистриран на: 02 Мар 2018, 19:57

Re: Altcoins.bg

Мнениеот Bace_kz » 09 Сеп 2018, 23:50

"Наличността ни на криптовалути в борсата свърши, затова се налага да спрем да продаваме, докато не успеем да презаредим. Купуваме валути нормално!"
Новият cryptobank със старите проблеми :clap:
Bace_kz
 
Мнения: 7
Регистриран на: 19 Май 2017, 01:33

Re: Altcoins.bg

Мнениеот RTotev » 10 Сеп 2018, 10:14

Просто в петък продадохме крипто за около 100,000 лв. при 0% продажби към нас, а събота и неделя няма как да изпратим пари до борсите. Днес до края на деня или най-късно утре сутрин ще има достатъчно ;)
Покупко-продажба на повече от 10 криптовалути - https://www.altcoins.bg/
RTotev
 
Мнения: 20
Регистриран на: 02 Мар 2018, 19:57

Re: Altcoins.bg

Мнениеот RTotev » 13 Фев 2019, 10:38

Поради ниските цени на валутите, променихме минималната сума за поръчка в сайта на 100 лв. Максималната остава 30,000 лв.
RTotev
 
Мнения: 20
Регистриран на: 02 Мар 2018, 19:57

Re: Altcoins.bg

Мнениеот RTotev » 03 Апр 2019, 21:14

.
RTotev
 
Мнения: 20
Регистриран на: 02 Мар 2018, 19:57

Re: Altcoins.bg

Мнениеот RTotev » 15 Юни 2020, 15:37

Здравейте на всички!

Бих искал да споделя новостите при нас в Altcoins.bg... През изминалата седмица представихме изцяло нова платформа, която реално няма нищо общо с предишната, освен домейна :)
Новата е доста по-дизайнерска, приятна, интуитивна и лесна за употреба. На всичкото отгоре предлага много нови възможности и функции.
Представихме модул за регистрация, автоматично попълване на данните, за да не се налага всеки път да си пишете имената, телефона, имейла и т.н.
Освен това, от самата плаформа може да си изтеглите фактура по поръчката без да чакате някой от съпорта ръчно да я създава.
Добавихме и нови валути - Chalink, Icon и Cardano.

Предстоят още интересни новини, но за тях... като им дойде времето :)

Повече информация за новата платформа може да прочетете тук: https://altcoins.bg/blog/dobre-doshli-n ... altcoinsbg
Покупко-продажба на повече от 10 криптовалути - https://www.altcoins.bg/
RTotev
 
Мнения: 20
Регистриран на: 02 Мар 2018, 19:57

Re: Altcoins.bg

Мнениеот RTotev » 23 Окт 2020, 15:23

Да пушнем малко темата...

След новата платформа, въведохме няколко нови валути, готини функции, а сега и две програми, които ни правят още по-приятни за употреба :) Покани приятел и Кешбек. Повече за тях може да прочетете тук: Бонус програма на Altcoins.bg

Да не забравим и най-готиното! Този месец ставаме на 3 години и ще раздадем доста подаръци - биткойн, почивка в България, смарт часовник Huawei Watch GT 2, Samsung Galaxy Buds и таблет Lenovo Smart Wifi. :dance:

Ако ви е станало интересно, клик: Altcoins.bg става на 3 години и подаръците са от нас!

Ако ви интересува нещо, знаете къде и как да ни намерите ;)
Покупко-продажба на повече от 10 криптовалути - https://www.altcoins.bg/
RTotev
 
Мнения: 20
Регистриран на: 02 Мар 2018, 19:57

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], George, Google [Bot], ionicle, Kris, mincho, Spenchoni, svetlim, viniamin

cron