Altcoins.bg

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Altcoins.bg

Мнениеот RTotev » 24 Авг 2018, 16:02

Не я защитавам прекалено активно... Обосновавам решението си. Както си говорихме по-рано, всяко решение трябва да е логично и аргументирано, за да тежи.

Благодаря за определението за красивия сайт :) Идеята е сайта да бъде прост и лесен за употреба, да няма прекалено много опции и информация, за да е максимално лесно за потребителите да боравят с него. Той има една единствена цел - търговия. Има достатъчно новинарски сайтове и форуми, където да се чете информация.

Отново... Всички тези отговори ги има в сайта и търговски регистър. Естествено работим през фирма, фирмена банкова сметка, вижда се във футъра на сайта. Всяка фирма или физическо лице, което премине границата от 50,000 лв. оборот е длъжна да се регистрира по ДДС, така че определено сме регистрирани, въпреки че дейността ни е освободена от ДДС :). Имаме и фирмени клиенти, на които издаваме фактури за сделките.

За мен няма проблем да отговарям на въпроси, както виждаш.

Ако сме приключили с разглеждането под лупа :D , може да продължим по същество с целта и идеята на сайта, какво предлага, как се извършват сделките по покупка или продажба. Отворен съм дори за такива въпроси :mrgreen:
Покупко-продажба на повече от 10 криптовалути - https://www.altcoins.bg/
RTotev
 
Мнения: 20
Регистриран на: 02 Мар 2018, 19:57

Re: Altcoins.bg

Мнениеот vesko » 25 Авг 2018, 22:21

Здравейте колеги.
Аз съм правил сделка със Altcoins.bg,коректни са.
vesko
 
Мнения: 11
Регистриран на: 24 Юни 2017, 23:09

Re: Altcoins.bg

Мнениеот andysan » 27 Авг 2018, 08:32

Въпросите който колегите задават са много важни за изграждането/не изграждането на доверие към всеки търговец на този пазар. Не по-малко важен е въпроса за курсовете на който (ще) работите. Мислите ли, че сте конкурентнни на двата водещи сайта в България (няма да ги назовавам, за да не излиза като реклама), след като в момента купувате биткойни със около 115 лева по-евтино, и продавате със около 35 лева по-скъпо от тях?

P.S. Някой от "конкурентите" Ви (както Вие ги наричате) са от доста години вече на тоя пазар и са разпознаваеми и утвърдени имена, а някой даже имат и физически офиси.
andysan
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Мар 2016, 19:51

Re: Altcoins.bg

Мнениеот RTotev » 27 Авг 2018, 10:29

Здравейте,
Конкурентноспособността не се определя само от цената, а от цялостната работа и възможности, които предлага дадения търговец. Ние предлагаме 11 валути за директна търговия. Освен това, нашата цел не е да подбиваме пазара или да работим на най-ниските цени. Стремим се към най-голямо разнообразие, най-добрата услуга и да бъдем най-гъвкави към промените на пазара, заради което клиентите ни да се върнат отново.

Няма как да имаме репутацията на колегите, които работят от 4-5 години. Те поставиха висока летва, която се опитваме да надскочим с много работа.

Винаги съм се чудил как българина иска да направи 200-300% доходност, а брои стотинките разлика в цената. Сумите, които цитирате, се равняват може би на 0.1-0.2%, което не би трябвало да е проблем. Нали скоро всички ще караме ламбота xD

Ние имаме четири физически офиса в четири града, ако става въпрос затова. Никой няма такава изградена верига от партньори.
Покупко-продажба на повече от 10 криптовалути - https://www.altcoins.bg/
RTotev
 
Мнения: 20
Регистриран на: 02 Мар 2018, 19:57

Re: Altcoins.bg

Мнениеот jamesdavidso » 28 Авг 2018, 19:55

RTotev написа:Винаги съм се чудил как българина иска да направи 200-300% доходност, а брои стотинките разлика в цената. Сумите, които цитирате, се равняват може би на 0.1-0.2%, което не би трябвало да е проблем.


1% е, между 5 и 10 пъти над това, което цитирате. И 115 лв не са стотинки.
Аватар
jamesdavidso
 
Мнения: 369
Регистриран на: 17 Фев 2018, 19:52

Re: Altcoins.bg

Мнениеот Herzog » 28 Авг 2018, 20:22

jamesdavidso написа:
RTotev написа:Винаги съм се чудил как българина иска да направи 200-300% доходност, а брои стотинките разлика в цената. Сумите, които цитирате, се равняват може би на 0.1-0.2%, което не би трябвало да е проблем.


1% е, между 5 и 10 пъти над това, което цитирате. И 115 лв не са стотинки.


Той, пазарът, си знае работата! :)
В дългосрочен план нещата ще се саморегулират - който иска да бъде фактор ще трябва да се съобразява с останалите играчи, който не иска - чао! :)
GIGABYTE GA-990FXA-UD3
AMD FX-8320 Octa-Core 3.5GHz AM3+
5xMSI Black Radeon RX Vega 64
4xRX 5700 XT
1xRadeon VII
Windows 3.11
Аватар
Herzog
 
Мнения: 489
Регистриран на: 29 Дек 2013, 21:17
Местоположение: София

Re: Altcoins.bg

Мнениеот RTotev » 29 Авг 2018, 09:16

Herzog написа:
jamesdavidso написа:
RTotev написа:Винаги съм се чудил как българина иска да направи 200-300% доходност, а брои стотинките разлика в цената. Сумите, които цитирате, се равняват може би на 0.1-0.2%, което не би трябвало да е проблем.


1% е, между 5 и 10 пъти над това, което цитирате. И 115 лв не са стотинки.


Той, пазарът, си знае работата! :)
В дългосрочен план нещата ще се саморегулират - който иска да бъде фактор ще трябва да се съобразява с останалите играчи, който не иска - чао! :)


Предлагаме още 10 валути освен биткойн... Altcoins.bg дори работи 2-3 месеца без да предлага биткойн. Първоначалната идея беше да сме допълнение към настоящите дилъри и да предлагаме само алткойни. Просто клиентите ни станаха доста и изискаха да сложим и биткойн, защото им е по-лесно да работят само с един чейндж за всички валути.

Пазарът наистина си знае работата, както при криптовалутите, така и при търговците. Накрая ще останат най-силните. Тези, които са тук само за печалбата, ще си отидат първи. Тези, които искат да решат определени проблеми и да са от полза, ще останат. Надявам се ние да сме сред тях. 8)
Покупко-продажба на повече от 10 криптовалути - https://www.altcoins.bg/
RTotev
 
Мнения: 20
Регистриран на: 02 Мар 2018, 19:57

Re: Altcoins.bg

Мнениеот jamesdavidso » 29 Авг 2018, 12:50

Аз имам приятелски съвет за оптимизиране на интерфейса ви.
Сегашната визия показва само BTC курс, а останалите валути са иконки отдолу. Това по-скоро се възприема като изброени валути, с които работите, и човек не се сеща да кликне върху тях, за да види курсовете.
Вариантите са:
1) сложете курсовете на всички валути да се виждат едновременно (както е в практически всички чужди fiat борси) или
2) преместете иконите над прозорчето с курсовете.
Вдясно сте обяснили какво се прави, но знаете, масово хората не четат, а прекарват 10тина секунди в сайта и го затварят.
А тепърва е важно да привлечем нови хора в крипто пространството.
Аватар
jamesdavidso
 
Мнения: 369
Регистриран на: 17 Фев 2018, 19:52

Re: Altcoins.bg

Мнениеот RTotev » 29 Авг 2018, 13:28

Здравей,
Благодаря за съвета. Оценявам всяка обратна връзка, която може да помогне и подобри услугата.

Определено ще погледнем и ще коригираме, за да става ясно, че може да се търгува с всички валути.
Покупко-продажба на повече от 10 криптовалути - https://www.altcoins.bg/
RTotev
 
Мнения: 20
Регистриран на: 02 Мар 2018, 19:57

Re: Altcoins.bg

Мнениеот Mateev » 30 Авг 2018, 10:37

Като приемате съвети, да дам и аз няколко:

1. Това жълтото съобщение, че сте придобили Cryptobank.bg, е интересно само първия път, но после става силно дразнещо. Не можете ли с бисквитки да разберете, че дадения посетител вече го е прочел, и повече да не му го показвате?

2. Текста "Предлагаме Exodus или Jaxx" не е коректен и въвежда в заблуждение, че това са ваши продукти. По правилния текст е "Препоръчваме ви Exodus или Jaxx".

3. Текста "След като получим потвърждение за вашето плащане, изпращаме закупените от вас единици .... " не е правилен. Бъркате времената на действията. Затова думичката "изпращаме" трябва да се замени с "ще изпратим".

4. В бизнеса не е прието да се прави сравнение с конкуренцията, защото потребителя веднага се наостря, че това най-вероятно е лъжа. Затова смятам, че текста "Няма друг български сайт, който да дава толкова възможности" е некоректен и трябва да се махне от страницата на сайта. Първо този текст въобще не е верен, защото сайта ви е много постен, и не ми се сърдете, но от гледна точка на дизайна е гола вода. Като възможности (функционалност) също е гола вода. Затова потърсете някакъв друг начин да се похвалите, че имате много криптовалути, но без да се сравнявате с конкуренцията и без да генерализирате, че това качество е най-важното нещо за една криптоборса.

5. В България е прието когато се пишат числа с много цифри, да се слага разделител шпация на всеки 3 цифри. Тоест цената на биткойна ще се възприема по-добре, ако се изписва например 11 930.62 лв. Забележете, че съм сложл интервал след 11 и десетичните разряди съм ги направил 2, а не 3. Слагането на 3-ти разряд за биткойна е една голяма безсмислица. Той има дискрета една десетмилионна, което означава, че ако някой клиент направи сделка за 30 000 лева, какъвто ви е максимума, този разряд ще даде отражение на десетите на стотинката, които така или иначе няма да можете да му дадете или осчетоводите.

6. Въобще забелязва се, че всички ваши цени са със 3 разряда след запетаята, което е некоректно от гледна точка на дискретата спрямо абсолютната стойност на цената. При биткойн тази дискрета е 1 десетмилионна и влияе на десетата от стотинката при 30 000 лева, а при Стелар същата тази дискрета вече е почти 100 лева при 30 000.

7. По текстовете за всяка една криптовалута имам много много забележки, но ми омръзна да пиша. Като цяло всички текстове създават впечатление за некомпетентност и за лоша граматическа култура. В тези текстове почти не се обясняват плюсове и минуси на дадената криптовалута, а се правят анализи какво се е случило с цената и какво предстои да се случи. Тъпо, нали.

8. Въобще всички текстове в целия сайт са писани от аматьори, а не от професионалисти. Бъркат се времена, глаголни форми, словореди, официална с разказвателна форма, минало и бъдеще свършено с несвършено време, кратък и пълен член, изявления от името на фирмата и веднага след това с НИЕ, изявления касаещи клиента и веднага след това с ВИЕ, и какво ли не още. Също така препинателните знаци са слагани хаотично, а не граматически правилно. Създава се впечатление, че отнякъде са преписвани професионално направени текстове, които обаче след това са редактирани от неграмотен аматьор.

Определено екипа на сайта има проблеми с Българския език, така че препоръката ми е да си намери професионалист за текстовете. Има проблеми и с дизана и с цветовото оформление на сайта, така че препоръката ми е да си наеме професионален дизайнер. Това е единственият начин аматьорката визия и аматьорския дух на сайта да се промени в посока повече професионализъм.

Колкото до качеството и надеждноста на софтуера на сайта и на неговите API-та - там не мога да преценя, но горещо се надявам поне в това отношение екипа да се състои от много добри програмисти. Ако това не е така, има голяма вероятност за софтуерни бъгове, които при паричните операции са с ранг на бомби със закъснител, и при активирането си могат да доведат до загуба на живи пари.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, svetlim, viniamin