Отваряне на банкова сметка

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Отваряне на банкова сметка

Мнениеот farmdve » 01 Дек 2013, 12:11

И така, искам да си отворя банкова сметка за да мога да получава и пращам пари между борсите. Обаче не знам нито кои банки, нито такси нито нищо. Примерно скоро чух, че някои банки вече имат такси на месец за дебитните карти. Други пък, че имали много високи такси за SEPA преводи(не ми се мисли за обкновен междубанков превод).

А интернет банкирането? Не мога всеки път да ходя до банката щом искам да пратя някъде пари. И може би най-важното, парите, които ще получавам да декларирам ли в НАП? Вие правите ли го това? И банките някога питали ли са ви откъде идват тези пари, или да имат някакви въпроси към чести транзакции(примерно някой ден видя шанс за арбитраж ще трябва да пращам/получавам пари често)?
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: Отваряне на банкова сметка

Мнениеот ZAX » 01 Дек 2013, 12:24

Колега, колко пъти трябва да обяснявам че арбитраж е невъзможен в случая... Борсите са твърде тромави, ако въобще може да се тегли от тях се чака с дни и месеци, какъв арбитраж :shock:

Аз в момента имам само ЦКБ и никога не са ме питали нищо, но аз и не съм правил транзакции над 1000 лева.

Знам че преди бяха най-изгодни, когато си взех виза електрон към тях преди години, нямаха абсолютно никакви такси за нищо. Сега обаче когато я поднових, първо ме ебаваха и не искаха да ми я дават докато не си оправя личната карта... После някакви месечни такси гледам са вкарали... Все още ми е напълно безплатно обаче и изход и вход за каквото и да било от интернет, все пак това е идеята на картата. Но куцото е че си промениха условията и за електронното банкиране и вече искат 100-200 лева или някаква такава космическа сума само за да го пуснеш... Съжалявам но аз НЕ ЖЕЛАЯ електронен подпис. Иначе картата се издава безплатно.

До колкото съм чувал и ПИБ са имали добри предложения, аз се колебаех всъщност между 3 банки, но в крайна сметка всички си промениха условията... Всичко е да те зарибят да им станеш клиент ти лижат гъза, но винаги се оказва че е било само за смазка.

Разбира се някой ако е попаднал на поредната прИмоция, при която условията ще бъдат променени едностранно още другугата година (т.е. след месец), без съгласието на клиента, нека сподели, то друго просто няма... А най-гнусното е че няма неизтичащи карти, мен това ме вбесява най-много... Дори скапаняците от пейпал са ми изстрили старата като е изтекла и пак не приемат от БГ, гледах тези дни...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Отваряне на банкова сметка

Мнениеот angelche1973 » 01 Дек 2013, 13:06

Аз имам в ЦКБ сметка и онлайн банкиране. Има такса за превод от чужбина около 7-8лв. и такса за обслужване на сметката 30ст. на месец(дано не бъркам).
Не са важни конете в мотора - важно е магарето зад волана
angelche1973
 
Мнения: 455
Регистриран на: 17 Юни 2013, 09:27
Местоположение: София

Re: Отваряне на банкова сметка

Мнениеот jkminkov » 01 Дек 2013, 13:33

без такса е в ПИБ, само 50ст. месечна такса за сметката, която се избива на първия превод/сравнено с ЦКБ, които имат и още 2лв. такса за да ти активират IBAN-a(GTFO)/

декларация за произход/за пред банката/ се пускат при 10К+ лева внесени на каса или при 30К+ по банков път

ако съвсем искаш без такса(и без карта и без банкомат) си отвори годишен депозит(или някой, който се подновява автоматично) в ПИБ и ползвай IBAN-a на сметката, парите теглиш на каса/виж тарифата на банката, има такси за теглене на по-големи суми май бяха 2,3 или 5К/
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Отваряне на банкова сметка

Мнениеот Zmejsky » 01 Дек 2013, 14:06

ако съвсем искаш без такса(и без карта и без банкомат) си отвори годишен депозит(или някой, който се подновява автоматично)

Аз съм си направил седмичен депозит .
Аватар
Zmejsky
 
Мнения: 753
Регистриран на: 29 Май 2013, 17:11

Re: Отваряне на банкова сметка

Мнениеот farmdve » 05 Дек 2013, 05:38

В крайна сметка, и аз си отворих при ЦКБ.
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: Отваряне на банкова сметка

Мнениеот ZAX » 05 Дек 2013, 07:30

angelche1973 написа:Аз имам в ЦКБ сметка и онлайн банкиране. Има такса за превод от чужбина около 7-8лв. и такса за обслужване на сметката 30ст. на месец(дано не бъркам).

Така е, но преди ги нямаше и тези, бонус са от тази година.

Колко те гърбят за интернет банкирането? И понеже е всяка година, чудя се ако си го пусна сега дали ще ми вжи до декември другата година или ще важи до 31 тази година :mrgreen:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Отваряне на банкова сметка

Мнениеот jkminkov » 05 Дек 2013, 23:40

farmdve написа:В крайна сметка, и аз си отворих при ЦКБ.


що ли се хабя, троши си парите...

не съм ти казал, че b-trust продават ел.подпис комплект за 36 лева
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Отваряне на банкова сметка

Мнениеот 2GOOD » 06 Дек 2013, 00:33

От години ползвам ПИБ и съм доволен.

1. Няма такса за входящ превод.
2. Таксите за изходящ са поносими 12Е за суми до 500Е, нагоре имаше и малък процент, но нищо притеснително.
3. Такса за обслужване на сметката 0.50лв. на месец, като някои колеги ползват сметки депозити, които нямат такса
4. Безплатни справки през MyFibank
5. Банкиране с токън устройство за 10000 операции цена около 30лв.

Отскоро имат и за Андроид, но не съм го пробвал. Ама стига съм ги хвалил, че да не ги урочасам нещо :)

А да и като отида в банката да правя превод, не ме карат на каса да си пиша платежни като в някои други банки.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Отваряне на банкова сметка

Мнениеот ZAX » 06 Дек 2013, 02:32

Един единствен път съм влизал в ПИБ, беше ми най-близо за да обменя $6, които бях изровил при разчистване. Та влизам аз в банката и питам за курса, който е еди къф си, няма значение и не помня, едва ли са ме излъгали с много поне за това. Ама имало $1 такса за това и $1 такса за онова. Накрая трябваше да взема парите само за $4 или по-точно $6 ми идваха на по-малко от 6 лева... Поинтересувах се, ами ако бях техен клиент какво щеше да стане? Условията били същите и тогава. Излязох си гневен от банката, никъде не успях да си купя нищо за ядене с тях, отдалечих се достатъчно в район където тази банка няма клон и ги дадох на първия срещнат просяк. Някаква доста кльощава възрастна женичка, предполагам доста по нуждаеща се от мен. Не знам дали и за колко са били обменени, но съм сигурен че поне не е било в ПИБ и че те са имали по-малка нужда от нея. Даже да е била менте просек, пак няма да ги дам на такава банка! Ако трябва за подпалки ще ги ползвам, но няма да ги дам с 50% надолу каквото ще да става. Ама тя таксата била фиксирана за малки суми, после се получавало намаляване и така до поне $1000, където било най-изгодно, защото после пък пак се увеличавала. Абе я шута в г*за.

ЦКБ от друга страна, след като се върнах от Англия и имах предимно паунди, но и още 5 вида валути все дребни суми от различните държави по пътя и пак някакви долари от под дюшека се намериха, та отивам да разкарам всичко и си ми обмениха $5 по курса и всички други дреболии по курса и без никакви такси, включително и някакви динари за стотинки. Е съжалявам но ще съм клиент на ЦКБ, ако трябва да избирам между тях и ПИБ, поне докато някоя от тях не си промени условията в нежелана от мен посока. И щом и двете искат да се плаща за електронен подпис.

Е аз пък не искам толкова високо ниво на сигурност, искам парите ми да не са защитени чак толкова добре. Това е моята воля и те нямат никакво право да ограничават правото ми на избор. Търся банка в която електронното банкиране струва 0.00 лева.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Следваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, ionicle, scorpy, svetlim, UserX1XO, viniamin