cryptopia внимание

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

cryptopia внимание

Мнениеот Zheko » 14 Фев 2018, 01:26

Много странно нещо ми се случи в Cryptopia. Реших да търгувам с валутата Cappasity CAPP. На първите места в списъка беше,с голям процент продажби уж. Викам ще купя на минимална за деня цена, ще продам с надценка. Купих аз , обаче ми направи впечатление след продажбата, че разликата в цената купува/продава е прекалено голяма. Усъмних се и пуснах купените койни на съвсем по малко висока цена, колкото да избия за комисионната. Веднага излязаха по ниски оферти, на купува, а на продава пък толкова много паднаха и офертите за толкова малки количества, че направо ме събарят с цели 8 % от цената, която съм платил.Пуснах веднага койните на ужасно ниска цена дето за толкова наблюдаване, въобще не можеше да се предположи, но веднага 7-8 ''човека''' ме подбиха За 1-2 часа(докато се мъча да изляза от батака ) , от минимална цена за койна 1301 за деня, цената и на купува и на продава падна изведнъж на 1250. А на продава количествата толкова малки, че за да продам, трябваше да падна до цена 1230. И статистиката за самия койн в % цена за деня е фалшива,за да подмамва купувачите. Според мен има и фалшиви оферти на купува и продава, с цел да се крадът парите на който се излъже да купи. Само за да се отърва, бях на косъм и готов да загубя 300 000 сатоши . Не се съмнявам, че хора с по малко търпение ги губят тези средства. 2часа изчаках и през цялото време наблюдавах и накрая се отървах със загуба не повече от 30 000 сатоши. Толкова очевидно мошенничество ,чак им се чудя на акъла. След като писах тикет на съпорта , тогава излезе единствената голяма оферта на прилична цена и си продадох койните. Следващата по големина цена продава оферта беше с над 20% по ниска.Смяятай !!!! Внимавайте с Cappasity CAPP , не го купувайте. А за Cryptopia ще си вадя изводи, след като ми отговорят, но най вероятно те заедно играят, защото софтуера си е на криптопия. Какво мислите за случката , за койна и за борсата???
Zheko
 
Мнения: 27
Регистриран на: 01 Мар 2016, 12:34

Re: cryptopia внимание

Мнениеот Mateev » 14 Фев 2018, 02:26

Всичко това, което ти се е случило, е съвсем нормално. И виновни за случилото не са собствениците на Cryptopia, а автоматизирани ботове на някои други спекуланти - акули. Вече писах във форума, че всички видове пазари се манипулират от акулите, но вие започнахте да ми се подигравате. Да, ама това си е самата истина, че на всеки един пазар непрекъснато се правят опити за манипулация на цените. И това си е съвсем законно, съвсем честно и съвсем почтено.

Нима все още не сте осъзнали, че по всички видове пазари се води война между участниците, като всеки един от тях се опитва да измъкне левчетата от джобовете на другите участници. И всички ценови и търговски методи в това направление са позволени, включая и опитите за манипулация на пазара тогава, когато той е тънък (слаб). Самите вие подсъзнателно се опитвате да направите същото (да купите евтино и веднага след това да продадете по-скъпо), а после се чудите защо някой друг ви е бил с вашите камъни по вашата глава.

Така че не обвинявайте борсите - те нямат пръст в манипулацията на цените. Или дори и да имат чрез някой свой служител - това е напълно честно и почтено. Ако вие спечелите пари чрез спекула ще бъде честно и почтено, но и ако ви оберат по същия начин пак ще бъде честно и почтено. Така че свиквайте с това и използвайте главата си малко повече, а не като дете в детската градина да се оплаквате на другарката учителка, че някой ви е изял кифлата, която сте му я дали съвсем ДОБРОВОЛНО.
Последна промяна Mateev на 14 Фев 2018, 02:44, променена общо 2 пъти
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: cryptopia внимание

Мнениеот Mateev » 14 Фев 2018, 02:32

Искам да кажа, че аз също се опитвам да напиша бот за арбитраж и за манипулиране на пазара тогава, когато е тънък. И ще бъда много щастлив ако такива лекомислени шарани все още ги има, и ако все още продължават да попадат в мрежата, мислейки си, че някой друг им е длъжен да ги направи по-богати. Да, ама не ......... По всички видове пазари е пълно както с ловци, така и със зайци за отстрел, така че вие добре си помислете към коя от двете категории се причислявате ......
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: cryptopia внимание

Мнениеот svetli76 » 14 Фев 2018, 08:53

Правилно,като не знаеш как се играе играта,не играеш.Затова само hodl,дългосрочно.Отделно cryptopia е малка борсичка и само там има някои коини което ги прави лесни за манипулиране.Но пък така човек се учи.Така че винаги играй с колкото може да си позволиш да загубиш.
svetli76
 
Мнения: 148
Регистриран на: 18 Авг 2017, 09:52

Re: cryptopia внимание

Мнениеот Zheko » 14 Фев 2018, 09:18

Не съм много съгласен. Борсата показва фалшиви проценти на спад и прираст в цената на валутата. Аз като купих на минималната за деня сума, показваше -10%. Като се опитаха да ме окрадът , цената падна с още 8-10% , а борсата показваше покачване или по точно -5.8 - 6%. Това си е чиста заблуда с цел грабеж или и тука акулите са виновни? И защо някой трябва да е найвен или глупав, след като борсата вади валута на челните места и с висок % търгуване? При положение, че повечето валути в челото не менят цените си и остават с почти еднакви цени цял ден, не е ли нормално да се потърси по добър пазар?
Според мен, това явно е практика на борсата, а именно, переодично изкарват в челото знаини и незнайни валути , като използват фалшиви проценти на спад , прираст на валутата ,фалшив процент на търговски потенциал. Хората започват да купуват, ботовете се погрижват за останалото. (грабежа) Сега я гледам въпросната валута където се опарих снощи, показва положителен процент в цената, демек валутата е поскъпнала. и наистина, аз купих за 1301 снощи, сега най евтино '' продавашия '' продава на 1400. Демек, печалбата би била голяма при търговия. Да, ама аз знам вече , че това е измама и как работи, поглеждам офертите на ''купувачите'' на валутата и какво да видя. Първите 6-7 оферти и то смешни суми, горе долу застъпват минималната продажна цена. Най високата от тях за 1371 (но смешно количество валута). Като ги махнеш тези първи 6-7 оферти, които са на действителни купувачи или за парлама , следващите оферти падат на 1250 и надолу до 1200 и до 1000. ....Схемата е ясна. Някой се подлъгва по добрите фалшиви показатели, купува да речем валута за 1000 долара. Ботовете знаят на каква цена е купил и не барат цената,(за да мамят нови хора) докато човека не се усети. Като се усети човека обаче и решава да се избие, ботове излизат с фалшиви оферти за скромни сумички и свалят цената до безбожност. За да се избие, човек трябва да продаде валутата със загуба, процентът на която се изчислява на базата на по големите получени постъпления. Демек, ако докато се мъчиш да се избиеш, други наивници вкарат 10 000 долара, имаш реален шанс да си върнеш твоите 1000, че дори и печалба може да имаш. Ако обаче постъпленията са да речем 0 долара, тогава ботовете винаги те чупят в цената ,без значение колко ниска продажна оферта пуснеш и съответно цената на ботовете '' купувачи'' е с 30% до 100% по ниска на 1000 -та ти долара. Демек при 0 нови постъпления, могат да ти вземат всичко, ако пожелаят. Новите постъпления правят схемата не толкова очевидна и за да има тракива, борсата се погрижва с фалшиви търговски показатели. Това означава, че играят комбина! Не е ли така????
Zheko
 
Мнения: 27
Регистриран на: 01 Мар 2016, 12:34

Re: cryptopia внимание

Мнениеот Zheko » 14 Фев 2018, 09:32

svetli76 написа:Правилно,като не знаеш как се играе играта,не играеш.Затова само hodl,дългосрочно.Отделно cryptopia е малка борсичка и само там има някои коини което ги прави лесни за манипулиране.Но пък така човек се учи.Така че винаги играй с колкото може да си позволиш да загубиш.


И тука не съм съгласен , защото аз имах 2 400 000 сатошита и ходл модл и те все толкова седят. Прав си , нямам опит в търговията. Обаче узнах за аирдропа на една валута и понеже криптопия я поддържа тази валута, се регистрирах и си закупих от валутата. Като купих, веднага в портфейла и чаках 5 дена да взема 6% . дават 6% на седмица за месец 24% това си е печалба! После обаче се замислих и реших, че пазара е лесно предсказуем. Логиката следва, веднага до три дена след получаване на аирдроп,ниска цена на валутата, понеже получилите средства от аирдроп ще искат да търгуват печалбите си. и после 3дена до самия айрдроп, рязко покачване на цената на валутата. направих за една седмица 4 сделки и сатошитата станаха 3 800 000. Да обаче след този аирдроп, няма никаква логика в пазара. предната седмица след аирдропа имаше рязък спад, тази седмица със сложни машинаций, запазиха цената една и съща и тя вече 3-ти ден си седи почти еднаква. Заради липсата на логика не съм се занимавал повече с тази валута, защото е ясно, че няма свободна воля. Обаче от трън отидох на глог и сега вече ми мина ентусиасма, като им гледам игрите! Разочароващо е!
Zheko
 
Мнения: 27
Регистриран на: 01 Мар 2016, 12:34

Re: cryptopia внимание

Мнениеот ekrem » 14 Фев 2018, 09:40

1.Всяка борса показва осреднен % + или - за последните 24 часа и не може да е фалшив процента

2. Всяка борса качва на челно ниво определена валута по обема на продажби за последните 24ч

3.Това че някой е решил да прави пъмп и дъмп на тази валута и ти си се качил на на този влак не ти е виновна борсата.

4.Спада от -10% който си изживял в рамките на 2-3 часа изобщо не е много и нищо учудващо за криптосвета

Преди са се качите на някой влак поне седмица ако не и повече я наблюдавайте какви курсове прави и на какви гари спира и прави маневри
Аватар
ekrem
 
Мнения: 572
Регистриран на: 30 Май 2013, 17:23
Местоположение: Гуанджоу

Re: cryptopia внимание

Мнениеот svetli76 » 14 Фев 2018, 10:01

Защо винаги като човек е на загуба търси вината в другите а не в себе си,а когато си на печалба,в кого е вината?
svetli76
 
Мнения: 148
Регистриран на: 18 Авг 2017, 09:52

Re: cryptopia внимание

Мнениеот Mateev » 14 Фев 2018, 12:14

Zheko просто си е въобразил, че всички числа в един сайт се променят в реално време. От тука идва и най-голямата му самозаблуда, защото гледа следствени числа, които се променят със закъснение, и на базата на тях взема решения за търговия на първичния пазар.

Тези класации на криптовалутите по различни параметри се ъпдейтват не всяка секунда, а например веднъж на час или дори веднъж на ден. Допълнително кеша на собствения ви браузър може да ви подведе и да покаже стара информация. Самата информация за тези групажни страници се набира много бавно. Правят се хиляди запитвания към хиляди блокчейни и този процес може да отнеме много време. Самите програмисти допълнително го забавят посредством Shedule-та, за да не им се претоварва основната логика на програмата за търговия на сайта.

В конкретния слуачай имаме човек, който взема решения на базата на собствената си ТОТАЛНА НЕКОМПЕТЕНТНОСТ, и после започва да търси вината за собствените си грешки В НЯКОЙ ДРУГ, но не и във себе си. Това е типична психологическа черта на провалилите се в живота хора, които винаги си търсят виновник за собствената си некадърност. Ако не беше борсата, за виновник щеше да бъде обявена държавата, правителството или дори и извънземните, и дори и за секунда нямаше да се допусне, че вината си е собствена и на никой друг.

Аз пак повтарям - всики действия на Zheko са извършени ДОБРОВОЛНО от него самия. При вземането на решения е гледал числа, които не се ъпдейтват в реално време. При това положение не знам защо се сърди на някой друг, а не на самия себе си.
Последна промяна Mateev на 14 Фев 2018, 14:29, променена общо 1 път
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: cryptopia внимание

Мнениеот Zheko » 14 Фев 2018, 13:32

Ами да, доброволно. Защото търговията от край време е източник на благоденствие и просперитет. Заради правото да се търгува, се е водила не една война. Честните хора търгуват или поне се опитват да го правят, без значение дали са успели или не. Не всеки става за търговец и не всеки забогатява от търговия, това е ясно. Моята мисъл беше, че както има честни търговци, които следят пазара, цените , губят съня си понякога, за да реализират печалба, така има и крадци, хакери и мошенници, които предпочитат да откраднат трудно заработената печалба на търговците, по някакъв начин. Едно време са използвали ножове и брадви, сега използват ботове , за да крадът и/или да контролират цената. Фейсбук защо забраниха иначе така доходоносната за тях реклама на биткойн и на алткойни, а? Защото всичко е в границите на закона и нормалното?
Че се набутах, спор няма. Вчера на обяд имах лайткойни купени на цена 0.01800000. Продадох ги почти без печалба , защото в криптопия се пазарува само с BTC. Снощи се ''натъргувах'' и въпреки , че се измъкнах със нищожна загуба от около 30 000 сатоши, сутринта видях цената на лайткойна и ми прилоша. Определям сегашното си положение на фалит . Да аз съм си виновен! Намесих се в игра, която не разбирам . Сега ще седя без печалба и без търговия, че ме е страх от ботове! :)
Zheko
 
Мнения: 27
Регистриран на: 01 Мар 2016, 12:34

Следваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, ionicle, Kartoff, puffyto, UserX1XO, viniamin