Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот monopola » 24 Ное 2018, 17:30

Благодаря за подробния отговор :clap:
Дано си прав, пък макар и да не съвпадне времево :)

Това, което мен винаги ме е обърквало при техническия анализ е, че той все едно въобще не държи връзка с реалността и събитията, а се опира само на математически модели.

Ето една картинка от другия форум, която показва тъжната картинка към днешна дата - всичко е по-зле от миналата година. Цената, капитализация и т.н. са ясни, но и броя транзакции и броя адреса са чувствително по-малко. И причината за това според мен е само и единствено, че хората идват в крипотото единствено и само за печалба. Биткоин не се ползва за транзакции, намалели са хората, които имат такъв, технологията му не е мръднала и при настоящия мечи цикъл на пазара има реална опасност да си отива към приключване цялото крипто чудо. То хубаво капитулацията е добре да дойде, но истината е, че великата картинка за балона е само картинка, пазара въобще не му пука за тая картинка и изобщо не е нужно след капитулацията да има добър изход.
Аз лично наистина не съм бил по притеснен досега - цената няма да тръгне нагора скоро, а това може да е фатално, защото колкото и да си приказваме разни глупости, 90% от хората в крипто са в него само за печалба, технологията никой не го интересува, а пък тези дето ги интересува не може да не виждат, че при нея няма никакво развитие.
Та тъй, черноглед съм, бройте ме и мен капитулирал и чакайте новия бичи тренд :)

DsoQkQUW0AATCYb.jpg
DsoQkQUW0AATCYb.jpg (136.5 KiB) Прегледано 1986 пъти
monopola
 
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017, 23:42

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот Sevo » 24 Ное 2018, 19:44

До голяма степен се съгласявам с теб и дори съм по-консервативен. 99% са само заради печалбата. И това е нормално. Повече от 99% не разбират нищо от технологията.
На скоро имах спор с мои приятели по темата с депозитите и как са рекордни. Моето мнение е че най-голямата глупост днес е да държиш пари на депозит. Просто банковата система е съсздадена да изостава от реалната инфлация и реално да губиш от парите си на депозит. И тук дойде въпрос, а какво да правим ако имаме пари днес. Имотите са супер надути, лично според мен са два пъти по надути от колкото през 2008-9 (прословутата криза). Стоковите пазари са официално в мнечи тренд. Лихвите, по депозитите вече спомемнах. И...тук идва криптото което вече е на финалната права от корекцията си. 5% на ден спрямо 5% на година за депозит или стоки?! Няма голям диапазон за чудене.
А ние, старчоците, които вече този филм сме го гледали, знаем че всичко се повтаря и то с голяма степан на съпоставимост.
Най-добрата стратегия в момента е така наречената от мен 50/2. Рискуваш 50% загуба за 2пъти полза. А от всички анализи в криптото, 50% на долу е малко вероятно а 200% на горе е доста по-вероятно. За това и купих...малко :)

По въпроса с технологията, не съм много съгласен с теб. Доста се направи по технологията в последната година. Повече от колкото в предишните 5 години. Несъпоставимо много. И... това отново съвпада с фазата на адаптация която тази технология трябва да премине и която е дълъг процес. виж фазата на адаптация на Интернет и Dot.com bubble-a от началото на века. Едва преди 2 години NASDAQ достигна нивото от пика на балона. А сега виж каква е адаптацията на технологията за тези 15г.Несъизмеримо по-голяма

И да, истинският ТА не се влияе от субективни фактори, новини, събития или слухове. Дори нещо повече. С коректен ТА лесно се виждат пазарни машинации, и кратковременни FOMO-тa (в.ж Тетер пародията в средата на Октомври). ТА-то веднага го изобличи. м/у другото направих яки пари този ден Понеделник :)
Sevo
ПроФесор
 
Мнения: 224
Регистриран на: 13 Юни 2014, 11:34

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот 2GOOD » 24 Ное 2018, 20:53

Ето малко исторически графики относно цената на биткойн и халвинга

137e64c7d.png
137e64c7d.png (162.21 KiB) Прегледано 2335 пъти

Графика ihodl.com

Графиката е от Април 2018-а, вече сме вътре в канала

received_718157655221973.jpeg
received_718157655221973.jpeg (47.23 KiB) Прегледано 2335 пъти
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот Sevo » 03 Дек 2018, 22:37

На 27.06.2018 го написах в отговор на 2GOOD:
viewtopic.php?f=10&t=5317&p=57038&hilit=Sevo#p57036
"""
Така, че, на въпросът ти за отскока... не и преди да потвърдим "Капитулацията". А нея ще е разпознаем по наистина ОГРОМНИЯТ обем който ще се изтъргува на тази дата. в.ж. 14 Ян.2015 (това е капитулацията на bull-runn, от 2014)
Но ако сме си научили урока от тогава, то след "Капитулацията" трябва да има "Bare trap", който тогава се случи на 18 Авг. 2015. Точно 7 месеца след "Капитулацията". Взимайки в предвид, че сегашният Bull-run, е значително по голям и продължителен, следващият няма как да дойде тази година, а дори и за следващата година е под въпрос. Вече има FTE Които няма да позволят следващ Bull-run, с такива размери като от миналата година.
Като заключение, ще кажа, че всичко това което се случва е за съжаление краят на HODL-ерите и раят за Day-traderите. Никой вече няма да позволи, койните от "Баба" да станат "златни", като само си стоят "под дюшека".
Така, че...гледайте нивата 4422, 3к и 1,4к и дерзайте.
Все пак няма нищо сигурно в тренда (не трейда, там има сигурно), а при тези 3 нива, просто вероятността за край на down-trends, образува своеобразен пик.
""

Можете да продължите и 2-3 коментара след това отново на 27-Юни 2018г
""""
А изключването на миньори е неизбежно...както и падането на цената поне до 4.4к (което е точно 26% от сегашните 6к ) :mrgreen:
Самият факт, че цената падна 3 пъти за 6м а трудността нарастна двойно, неминуемо ще доведе до отлив на миньори.
Всъщност аз не виждам спад на трудността за последните 18м. Което значи, че отдавна е време да има "корекция" и в този параметър. И при положение че толкова дълго не е имало спад, то вече говорим за значителна корекция подобно на цената от последните 6м.

""""
Sevo
ПроФесор
 
Мнения: 224
Регистриран на: 13 Юни 2014, 11:34

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот shulio » 03 Дек 2018, 22:57

Sevo написа:Така, че, на въпросът ти за отскока... не и преди да потвърдим "Капитулацията". А нея ще е разпознаем по наистина ОГРОМНИЯТ обем който ще се изтъргува на тази дата. в.ж. 14 Ян.2015 (това е капитулацията на bull-runn, от 2014)


На тази дата според CMC обема е бил 580-600к бтц. Напоследък обема не пада под 1000к бтц дневно, като оня ден удари почти 2000к. Колко според теб ще бъде ОГРОМНИЯТ обем?
shulio
 
Мнения: 235
Регистриран на: 12 Фев 2014, 14:41

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот jamiemirror » 04 Дек 2018, 03:32

Апропо мисля, че темата е погрешно схващана като "колко $ е цената на 1 биткойн".
Цената на крипто-валута = полезността и, стойността и = разходи за поддръжка на екосистемата и. Когато първото превишава второто - валутата оцелява и расте.
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот Sevo » 04 Дек 2018, 11:36

shulio написа:
Sevo написа:Така, че, на въпросът ти за отскока... не и преди да потвърдим "Капитулацията". А нея ще е разпознаем по наистина ОГРОМНИЯТ обем който ще се изтъргува на тази дата. в.ж. 14 Ян.2015 (това е капитулацията на bull-runn, от 2014)


На тази дата според CMC обема е бил 580-600к бтц. Напоследък обема не пада под 1000к бтц дневно, като оня ден удари почти 2000к. Колко според теб ще бъде ОГРОМНИЯТ обем?


"Малък"<50% под средният
'Голям" >100% над средният
"Много голям>200% над средният
"Огромен>300% над средният

за Jamiremiror, мога да го разясня и по-подробно...с дата, час,...kW/h...
Sevo
ПроФесор
 
Мнения: 224
Регистриран на: 13 Юни 2014, 11:34

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот shulio » 04 Дек 2018, 12:03

Тоест очакваш капитулация с обем над 4000к бтц оборот. Аз я чакам над 3000к
shulio
 
Мнения: 235
Регистриран на: 12 Фев 2014, 14:41

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот filchef » 05 Дек 2018, 20:13

„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот val1900 » 06 Дек 2018, 19:21

Момчета , това е тема за цената на ВТС !!!!
Мисля , че е време някой админ да разчисти тук.
Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 663
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, Bing [Bot], filchef, George, ionicle, Spenchoni, svetlim, viniamin