Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот Mateev » 20 Ное 2018, 20:20

nork написа:
Mateev написа:То каквото и да се беше случило с биткойна, все щеше да се намери някой, който да каже "ама аз казвах ли ви, че така ще стане". И после вече от позицията на сегашната ситуация да нарисува една графика, да подбере подходящите рисунки (индикатори) и да започне да твърди, че всичко това го е знаел предварително. Сорри, ама това никого не впечатлява просто защото е ЕДИНИЧНО СЪБИТИЕ с вероятност за познаване 50%.

Виж ако някой извади стейтмънт на акаунта си и покаже 100 поредни случая, в които да е познал поне 90, тогава щях да се впечатля. Иначе при малък брой случаи (особенно пък при единични случаи) случайноста има много по-голямо тегло в крайния резултат, отколкото "познаваемостта", с която случайно уцелилите се бият в гърдите.

Още тук сбърка - Сево ги публикува пролетта още ;)
За останалото сигурно си прав, но пролича хейта!

В публикуваните пролетта има както червени стрелки надолу, така и зелени нагоре. Така и баба може.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот monopola » 20 Ное 2018, 20:31

Mateev, ти съвсем избръмча. Ако точно в този случай не ти стига достойнството да признаеш на Sevo една доста добра прогноза, то не знам какво да кажа. През това време ти си пишеше ферманите за мега възможностите за влизане и очакванията за неограничени печалби. Демек, същото като всеки феисбук-рипъл-криптоджия, само че с 1000 думи.

Или точно на теб с всичките ти претенции някой трябва да обясни какво означава прогноза с вероятности. Щото ти пишеш за треидване и брой сделки.....
monopola
 
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017, 23:42

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот Mateev » 20 Ное 2018, 21:01

Аз основно се занимавам с разработка на търговски стратегии за търговия по финансовите пазари, и се считам за експерт в това направление. Имам стотици печеливши роботи, които много добре се представят по реалните ми акаунти. Концепцията ми за търговия обаче изключва ръчните трейдери, които се борят да прогнозират резултата от ЕДИНИЧНАТА СДЕЛКА. Това според теорията на вероятностите е невъзможно, така че въобще не искам да влизам във спор по този въпрос.

За мене всеки, който се хвали със специално подбрани единични печеливши сделки, без да показва целия си стейтмънт, е меко казано некоректен, да не кажа някоя по-лоша думичка. Та това е всичко, което имам да кажа по въпроса. Който разбрал - разбрал.

Също така искам да кажа, че повечето хора имат грешна представа що е това ПРОГНОЗА. Ще върви нагоре или надолу НЕ Е ПРОГНОЗА. За да е истинска една прогноза, тя трябва да има 3 задължителни елемента:
1. Посока на движение
2. Цена за излизане на печалба (Take Profit)
3. Цена за излизане на загуба (Stop Loss)

Само една такава прогноза може да бъде оценена дали е познала или не. Ако липсва някой от трите елемента, то това не е прогноза, а приказки на вятъра за чесане на езика. Ако например е пропуснат Stop Loss-a, то това означава, че биткойна можеше да стане 100 000 и после да падне на 4000, и Сево да се бие в гърдите, че е познал. Същото и при липса на посока - Сево в прогнозата си беше нарисувал и двете посоки. Ами че така всеки може да "познае".

Вижте още веднъж 3-те елемента на една истинска прогноза, и ми посочете във форума къде и кой е правил такава, и тогава вече можем да преценим дали е познал или не. И ако е познал - признаваме му го, но това трябва да го направи поне още 30 пъти, за да сме сигурни, че познаваемоста не се дължи на чистата случайност.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот jamiemirror » 20 Ное 2018, 22:01

Sevo, ще кажа само едно - то е и достатъчно: и счупеният часовник показва вярно 2 пъти дневно :)
Продължавам да смятам, че е много по-добре човек да следва пазара през 363 дни в годината - и напълно да игнорира останалите 2, в които някой пророк се потупва сам по гърба (че е проспал останалите). Това всъщност и различава пазара от хазарта.
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот Herzog » 20 Ное 2018, 22:13

Mateev написа:Аз основно се занимавам с разработка на търговски стратегии за търговия по финансовите пазари, и се считам за експерт в това направление. Имам стотици печеливши роботи, които много добре се представят по реалните ми акаунти. Концепцията ми за търговия обаче изключва ръчните трейдери, които се борят да прогнозират резултата от ЕДИНИЧНАТА СДЕЛКА. Това според теорията на вероятностите е невъзможно, така че въобще не искам да влизам във спор по този въпрос.

За мене всеки, който се хвали със специално подбрани единични печеливши сделки, без да показва целия си стейтмънт, е меко казано некоректен, да не кажа някоя по-лоша думичка. Та това е всичко, което имам да кажа по въпроса. Който разбрал - разбрал.

Също така искам да кажа, че повечето хора имат грешна представа що е това ПРОГНОЗА. Ще върви нагоре или надолу НЕ Е ПРОГНОЗА. За да е истинска една прогноза, тя трябва да има 3 задължителни елемента:
1. Посока на движение
2. Цена за излизане на печалба (Take Profit)
3. Цена за излизане на загуба (Stop Loss)

Само една такава прогноза може да бъде оценена дали е познала или не. Ако липсва някой от трите елемента, то това не е прогноза, а приказки на вятъра за чесане на езика. Ако например е пропуснат Stop Loss-a, то това означава, че биткойна можеше да стане 100 000 и после да падне на 4000, и Сево да се бие в гърдите, че е познал. Същото и при липса на посока - Сево в прогнозата си беше нарисувал и двете посоки. Ами че така всеки може да "познае".

Вижте още веднъж 3-те елемента на една истинска прогноза, и ми посочете във форума къде и кой е правил такава, и тогава вече можем да преценим дали е познал или не. И ако е познал - признаваме му го, но това трябва да го направи поне още 30 пъти, за да сме сигурни, че познаваемоста не се дължи на чистата случайност.



Предполагам, че повечето правят разлика между "Прогноза" и "Предсказание"!
Едното означава "предварително знание", а другото е заявление, че някакво събитие има голяма вероятност да се случи в бъдещето!
Когато даваш "Прогноза" няма опция да "познаеш" или да не "познаеш"!
Виж, при "Предсказанието" по-горното е възможно!
GIGABYTE GA-990FXA-UD3
AMD FX-8320 Octa-Core 3.5GHz AM3+
5xMSI Black Radeon RX Vega 64
4xRX 5700 XT
1xRadeon VII
Windows 3.11
Аватар
Herzog
 
Мнения: 489
Регистриран на: 29 Дек 2013, 21:17
Местоположение: София

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот monopola » 20 Ное 2018, 22:58

jamiemirror написа:Sevo, ще кажа само едно - то е и достатъчно: и счупеният часовник показва вярно 2 пъти дневно :)
Продължавам да смятам, че е много по-добре човек да следва пазара през 363 дни в годината - и напълно да игнорира останалите 2, в които някой пророк се потупва сам по гърба (че е проспал останалите). Това всъщност и различава пазара от хазарта.


Брато, направо не вярвам какво си написал :) Да не ми се разсърдиш, ама си станал като навиваема кукла дето изскача от някаква кутия и повтаря само, че всеки момент ще скочи в небесата цената, то не става така, ама ти обясняваш, че то нямало значение, защото ти си все напред от шортене (въпреки, че спроед теб щяла да се вдига цената) или си хванал всяко едно движение нагоре на някоя монета. Айде по-сериозно, щото просто от такива приказки няма смисъл :)
monopola
 
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017, 23:42

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот monopola » 20 Ное 2018, 23:00

Матеев, за малко ми липсваше, защото виждам знание и опит в писането ти, но след тоя безумен пост пак не ми липсваш :) Бахти логореята и манията за величие...
Всъщност дали има термин за логорея, ама за писане :)
monopola
 
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017, 23:42

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот miner99 » 20 Ное 2018, 23:56

Матеев, аз ти казах, че ще пада, заради илюминатите. Ето една сигурна прогноза.
Не ме послуша, че не се влиза с 2-та крака на дълбоко!
Печелив бот на база графика или невронна мрежа НЯМА! Като се смени малко периода и е аут, а това става непрекъснато. С история не се предсказва бъдеще.
За другите неща ще се съглася, защото мисля като теб.
miner99
 
Мнения: 190
Регистриран на: 21 Яну 2018, 04:03

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот jamiemirror » 20 Ное 2018, 23:57

monopola написа:
jamiemirror написа:Sevo, ще кажа само едно - то е и достатъчно: и счупеният часовник показва вярно 2 пъти дневно :)
Продължавам да смятам, че е много по-добре човек да следва пазара през 363 дни в годината - и напълно да игнорира останалите 2, в които някой пророк се потупва сам по гърба (че е проспал останалите). Това всъщност и различава пазара от хазарта.


Брато, направо не вярвам какво си написал :) Да не ми се разсърдиш, ама си станал като навиваема кукла дето изскача от някаква кутия и повтаря само, че всеки момент ще скочи в небесата цената, то не става така, ама ти обясняваш, че то нямало значение, защото ти си все напред от шортене (въпреки, че спроед теб щяла да се вдига цената) или си хванал всяко едно движение нагоре на някоя монета. Айде по-сериозно, щото просто от такива приказки няма смисъл :)


Да си имаме уважението, но къде съм писал дори веднъж че всеки момент щяла да скача цената до небесата? Я ме цитирай :)
Не съм все напред, няма такъв филм някой да е все напред. Аз друго пея, ама понеже тук станаха трейдър до трейдъра - никой го не чува. Криптото предлага много начини да се правят пари - а предвид неопитността на местния трейдър (т.нар. донор) точно пазарите са най-неудачния. За капак го играят хазарт в най-чист вид, ето от това най-много ме досмешава :)
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот Mateev » 21 Ное 2018, 01:25

miner99 написа:....Печелив бот на база графика или невронна мрежа НЯМА! Като се смени малко периода и е аут, а това става непрекъснато. С история не се предсказва бъдеще.
За другите неща ще се съглася, защото мисля като теб.

Какво ще кажеш за реален акаунт, който за 2 месеца и половина е направил 35% ръст с над 700 сделки?
https://www.myfxbook.com/portfolio/icma ... cn/2654662

Това за тебе губещ бот ли е? Не говорим за 1-2 сделки, при които резултата може да е всякакъв. Говорим за над 700 сделки, което автоматично доказва, че бота търгува на базата на истинска зависимост, и че за 1 година има шанса да докара 300% ръст с правилен ММ. И това е с Drawdown = 20%. Ако го удвоя, драстично ще нарастне и крайния резултат (средногодишната доходност).
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: filchef, ionicle, Spenchoni, viniamin

cron