Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот Mateev » 21 Ное 2018, 16:51

Нали знаете, че когато Елиът си е измислял теорията, е нямало компютри. Всичко го е чертал на хартия и заключенията си ги е вадил върху сравнително малък брой извадки. В резултат на това е допуснал грешки, които са открити чак когато е дошла компютърната ера. Най-голямата му грешка е, че не е описал всички възможни ситуации, които цената може да нарисува на графиката. Това си личи още в самата му теория, която се базира само на твърденията за импулса, но когато Елиът е започнал да описва корекциите, се е наплел като пиле в кълчища, и е описал 100 ситуации, пропускайки обаче да опише други 100. Това е ярък признак, че в теорията му нещо куца. Ако започне да се пише софтуер (а аз съм го правил това), програмиста изпада в неведение какво да прави, когато срещне неописана ситуация (IF еди какво си Then еди какво си Else еди какво си). Да, ама при доста ситуации Елиът не е описал какво се случва с Else-то, а в реалноста то периодично си пристига.

Затова в моя си софтуер аз опростих теорията, и тогава софтуера вече се получи много елегантен, работещ на 100% правилно и описващ 100% от всички възможни ситуации, които могат да се случат. При мене приемам, че движението на цените се описва с фрактална структура от рекурсивно вложени един в друг ABC сегменти (вълни). Правилото за създаване на нов сегмент е едно единствено - ПРОБИВ НА НАЙ-ДЪЛБОКАТА КОРЕКЦИЯ на предишния сегмент. Докато този пробив не е настъпил, текущия сегмент се явява корекция на предишния, която обаче е по-малка от ней-дълбоката корекция на предишния. Тоест все още се явява част от C вълната на предишния сегмент. В момента, в който направи пробив, то тогава той вече получава статут на нов сегмент, на който се прави анализ на неговата ABC подструктура, и всеки нов тик започва да увеличава дължината на неговата C подвълна.

При така описаната модификация на теорията на Елиът винаги имаме яснота къде във фракталната структура се намираме, и броенето не може да се сбърка, защото е АБСОЛЮТНО ЕДНОЗНАЧНО до последния тик. Осве това така описваме 100% от всички възможни ситуации, които могат да се случат. Колкото до броенето на Елиът - то се явява само един частен случай на това новото по-общото ABC броене. Ако толкова ни е мерак да проверим за импулс, вземаме последната ABC вълна и разпъваме подвълната A или C (тази, която има по-дълбоко B). Получава се 5 вълнова структура, в която вече можем да проверим дали вълна 4 е навлязла в зоната на вълна 2, и ако не, то тогава обявяваме 5-вълновата сруктура за импулс.

Та това новото броене е по-съвършено от броенето на Елиът, защото винаги е еднозначно, притежава много малко правила, описва всички възможни ситуации, и във всеки един момент от време точно и ясно се знае къде се намираме във фракталната структура. Тоест не е необходимо да чакаме бъдещето, за да разберем какво броене е трябвало да направим в миналото.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот miner99 » 21 Ное 2018, 17:42

Тук малко страстите са се разгорещили, обратнопропорционално на цената. Sevo, наистина искаш да докажеш на себе си, че виждаш матрицата. Иначе ме кефиш, опитваш се да си обективен. jamiemirror както винаги е критикът. Тези които не могат да играят футбол, стават коментатори. Тези от които не става писатели, стават критици. Много по-лесно е да оплюеш някой, че не е успял с нещо, което ти изобщо не можеш. От друга страна Матеев пуска някакви формули как много сделки определяли закономерност. И пуска ботове НЕПОКАЗВАЩИ ОБЕМ. Обема не участва във формулите! Чудесна маркетингова стратегия за балъци. Нека тези ботове направят >5 пъти от капитала, да докажат, че не работят върху версия на Мартингейл, тогава може изобщо да говорим. 20-30% всеки един Мартингейл я прави с 70-80% вероятност без да занули капитала. При работа с хеджиращи сделки, нещата става още по-"невидими" за обикновения потребител. "User" или LOSER (звучи еднакво) купили системата на Матеев, тогава той ще прави "сигурна доходност от ботовете". :D
Някой мислят, че падащата цена се изкупува от инвеститори, които щели да намажат най-много. Дали обаче community-балъците не изкупуват балона в момента?!? Аз мисля, че масоните (бизнес "фамилията") в света, която всъщност е и китовете за които говорят всички - продава. Не вярвам някой от вас да си продава коините и да смъква цената. Не вярвам и някой от средните риби. Това се прави от доста големи капитали, за които 10 000 коина не са от съществена важност. И твърдение, че те продават огромни количества за да спечелят, определено е грешно! Има 2 варианта - 1. Правят си печалбата от балона 2. Обслужват интересите на банките (масоните), саботиращи крипто, чрез основата му - биткоин. Аз лично мисля, че трудно ще се вдигне. И въпреки настроенията момента на капитулацията не е дошъл. Има още много да пада. Но вярвам, че HODL-рите ще изиграят решаваща роля. Стават все повече, независимо колко губят. Дори губейки, настървяват се още повече. При 21 милиона и това увеличаващо се търсене, никакви номера няма как да съборят крипто, освен - 1. Тотална забрана 2. Война 3. Много по-добра алтернатива Има вариант само за първото, но това се оказва, че оказва временно неблагоприятен ефект, след което следва дори по-голямо търсене.
miner99
 
Мнения: 190
Регистриран на: 21 Яну 2018, 04:03

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот traderbg » 21 Ное 2018, 18:00

miner99 написа:никакви номера няма как да съборят крипто, освен - 1. Тотална забрана 2. Война


При тия положения ще се вдига, няма да пада.

Чудно ми е само защо енергийните фондове не влизат в играта.
traderbg
 
Мнения: 32
Регистриран на: 08 Дек 2017, 23:51

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот bradli » 21 Ное 2018, 18:52

bradli
 
Мнения: 239
Регистриран на: 21 Окт 2014, 10:29

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот val1900 » 21 Ное 2018, 19:10

И този не е чел теорията за повече от 3.

Ето и коментарите отдолу:


Bee Fly
преди 2 часа
You are wrong. Elliott wave corrections are always three-wave counts (A,B,C), not 5 wave counts, as you say. Impulse (upward) waves are 5 waves. Corrective (downward) waves are 3 waves, and are either classified as Flats or Zig-Zags.
Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 663
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот jamiemirror » 21 Ное 2018, 19:51

Sevo написа:
jamiemirror написа:Смятам и че е супер-некоректно да обсъждаш ВОВ, както и въобще чата. Не мисля че който и да е от пишещите там ти е дал разрешение да изпльоскаш думите му,


Ти верно си се самозабравил и ръсиш само празни приказки и неуместни клишета!
Разрешение за цитати!? От кого?! И то в тема и сайт за крипто?! NDA (Non-Disclosure Agreement) ли имам подписан, или какво? Чата се чете дори и без регистрация, за какви позволения говориш...nickname?!

jamiemirror написа: Бих се впечатлил от изпълнен ордер на деня или максимум на следващия, а не след половин година - тук това се равнява на 20 години движения на пазара на акции хахахаха!

Интересно изявление от човек който твърди, че не търгува!
Ти кога постна ордер...от твоите...на деня?!
Отново, не искам да доказвам или впечатлявам никого, особено теб! Явно си по-напред в нещата, щом можеш да хванеш и нивата и времето в което ще се случат. Ние, по-тъпите, предвиждаме само нивата и оставяме времето в ръцете на силите свише.
А, ако прелистиш темата ще видиш, че от твоя страна има само едно монотонно мрънкане и нищо което да помогне на някого да не прави грешки. Нали в крайна сметка сме в тема озаглавена " Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)" и презумцията е да се направят най-правилните действия.

А "Професора" е напълно прав.
А си постнал някоя прогноза, по темата, а са се нароили "jami"-тата да те хейтят без дори да осъзнават какво пишеш. :naughty:


Sevo, много добре знам какво пиша и защо го пиша. Няма клишета, но има един спомен защо Вал спря да поства графики. Както вече казах, ако някой е искал да напише нещо за поколенията, няма да е в чата а във форума. Още по-малко ВОВ, който просто влезе да си каже, за да му олекне. А вместо това гуруто се самозабрави именно и тръгна да се възползва от момента му на слабост! Осъзнай се! Ролята на цитатьор на подбрани думи от чата, извадени от контекст и времева рамка е доста жалка, нея ли точно си избра?

Да, не търгувам. Което не значи че съм балък, нито че не съм търгувал с години преди това по пазарите. Ако си търсиш глупаци да те аплодират, определено не си познал с мен :)
Когато изобщо слагам ордери - са дей трейд, какво да им поствам като няма грам стратегия в тях и повечето имат насока към транспорт на пари и кеширане.

ПП: като не носиш на критика, сърди се на себе си - не на мен :) И ти, и Професора страдате от мания за непогрешимост понякога и ставате като сърдити деца.
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот 2GOOD » 21 Ное 2018, 20:10

Момчета,
Разбираемо да сте малко по-изнервени при този кървав крипто пазар, но според мен всяко мнение в тази тема е важно, без значение дали е бичи/мечи, грешна графика/термини или каквото и да е. И понякога слушайте Минчо, защото две прогнози има и двете му се изпълниха :mrgreen:

Към днешна дата въпроса е не толкова, кой крив кой прав и кое от внучетата е познало, че ще вали. Въпросът е ще спре ли скоро или казано по друг начин, това ли е дъното?!

Сега и аз ще кажа, че още от януари като тръгна надолу изхождайки от опита ми с биткойн /на око/ ми се видя дъно 4.4к, нямам представа дали съм го писал тук и това няма значение - имах няколко ордъра, които ми се изпълниха и съм доволен. И да питам отново, какво е вашето мнение това ли е дъното или ще пробваме 3.5к за кратко?!

Иначе връщане на нива 10к+ в следващите 6-8 месеца не очаквам, най-рано след китайската нова година може да има глътка въздух.

И последно, според вас кое по-правилно:
1. Да продадеш биткойни скъпо и да купиш евтино
2. Да купиш евтино и да продадеш скъпо
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот miner99 » 21 Ное 2018, 20:30

При тези цени определено 2. 1 си е чиста проба нерафиниран оптимизъм. Аз знам, че световните сили ще смъкват още, но купувам. Щото по-сигурна загуба от продаването няма.
Матеев, това разкостяне на фракталите да ниво тик и сортиране на нивата, статистика... дава ли някакви "закономерности" или процента клони към късмет? Питам, понеже има неписан закон за хауса на графиката. Т.е. и да печелиш и да губиш, винаги е с 50:50 средно. Аз от години се мъча да намеря губещ :D бот и да го обърна. Ама такова животно няма! Вълни, осреднени линии, първа, втора производна, алигатори, трендлинии, глупости. Всичко съм пробвал с МНОООГО данни. И невронна мрежа съм включвал да търси зависимости от всички изброени + още доста. И на графика, и на индикатори и комбинирано, че даже и с най-различни филтри като критерии за успех. Е няма и няма. Зависимости винаги намира (невронната мрежа), ама само в периода на тренировка. Извън него - 50:50, евентуално 55:45. Ама аз го отдавам на късмет. При тези проценти няма файда. Та те питам, ти наистина ли си намерил перпетуум мобиле?
Като стана въпрос за перпетуум, малко оф-топик, аз и за енергия от вакуума все се надявам нещо да излезе. В youtube е пълно с милиони клипове на вечни двигатели. Всички неработещи. Че чак се чудя защо хората го правят, което би обяснило форекс книгите и всички индикатори/ботове. Ако някой успее да ме разубеди ще се радвам. И не говорим за печалба, дори непрактично малки проценти да прави, ще ми е интересно да видя такава система да съществува.
miner99
 
Мнения: 190
Регистриран на: 21 Яну 2018, 04:03

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот nikolai87 » 21 Ное 2018, 20:53

nikolai87 написа:4000-4500 $ -1 BTC !

Яяяя колко съм бил прав август месец xD xD май-юни малко ще се вдигне ;) :violin:
nikolai87
 
Мнения: 68
Регистриран на: 24 Юли 2018, 21:25

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот 2GOOD » 21 Ное 2018, 21:49

nikolai87 написа:
nikolai87 написа:4000-4500 $ -1 BTC !

Яяяя колко съм бил прав август месец xD xD май-юни малко ще се вдигне ;) :violin:


хихи :clap:
А колко малко /за един приятел питам/
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], filchef, Hristo, ionicle, viniamin