Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот Sevo » 21 Ное 2018, 01:34

Пичове, отново ще Ви наблегна на факта, че аз нямам никакво намерение да "Познавам", а още по-малко да Ви карам да правите каквото и да било, камо ли пък да ме четете. Нито съм влизал на бас с някой от вас, нито искам да променям представата Ви за време, пространство или реалност.
Единственото което правя е да споделям собствените си действия, със собствените си пари и факторите които са повлияли на мен самият да направя определените действие. Нямам НИКАКВО намерение да убеждавам когото и да било, в каквото и да е. Дори рискувам хейтърските коментари които получавам от определени хора, за които аз съм просто поредният НИКОЙ.
НО!!!
Ако поне един си е взел поука и е видял това което съм видял аз, и е започнал да вижда "пазарите" по начина по който аз започнах да виждам, то ще има все по-малко хора като ВОВ, (нищо лошо към човека, просто е направил същата грешка която аз направих на времето). Защото не е важно колко лошо си паднал, а как ще се изправиш след това. И ВОВ го прави достойно. Просто не е имал късмета да започна да поствам преди да направи грешката на живота си.
Останалото е само мои размисли и страсти, както и определени финансови действия.

Mateev, щом си толкова светнат в нещата, би-трябвало да знаеш, че всеки уважаващ себе си анализатор вижда в двете посоки и винаги има анализ за двете посоки. Точно заради това на първичната ми графика има както зелени, така и червени стрелки. Но залога от моя страна е направен за посоката за която аз съм сметнал за по-вероятна и точно в това е играта. Не "зелено" или на "червено". 50/50. А на точно число, преди 6 месеца. Ти ми кажи каква е вероятността. И ако искаш опитай да го направиш. Не да ми доказваш на мен каквото и да било. На себе си...
Явно заобикалящата те среда те е променила безвъзвратно за да искаш поне 30-пъти да видиш нещо, че е "червено" за да "признаеш" че е червено, без никой да иска такова признание от теб. Поне аз не искам каквото и да е "признание" при положение, че дори съм ти дал и цветната му температура (t=4422Kelvin), че и цветният номер (колко червено е червеното Red-42,Green-0,Blue-0). Баба ти така може ли? :)
В армията има много картечари, малко сме снайперистите :lol:
Аз не искам да правя по 700 сделки за 2 месеца. Искам 7. По възможност печеливши. Все пак това за мен е хоби, занимание за свободното време. Който го приема различно, си е за негова сметка.
Успех с "Бот-ите" :)

Jamiemirror, Стига с тоя стенен "Аналогов" часовник човече, постоянно го повтаряш това клише. На г**а ми излезе тоя солник. 21-ви век сме, за крипто говорим! Съвременният "спрял" часовник не показва нищо. Не мисля, че действията ми са подобни, т.е. не показват нищо.

Благодаря на "monopola", "nork", "tonkata", "eliteware", "Herzog", "svetli76" и "ionicle", макар и с него да имахме "творчески" спорове през Август, а и да не забравя 2Good (от преди) за положителните коментари.
Sevo
ПроФесор
 
Мнения: 224
Регистриран на: 13 Юни 2014, 11:34

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот jamiemirror » 21 Ное 2018, 02:31

Sevo, клоунадата надхвърли най-смелите ми мечти, признавам :)
След просторния ти пост на предната страница с извадени цитати от чата от месеци насам стана ясно че си го поел вътрешно. Но това тук показва болезнена мания за величие, може би е редно да се обсъди със специалист в областта:
Ако поне един си е взел поука и е видял това което съм видял аз, и е започнал да вижда "пазарите" по начина по който аз започнах да виждам, то ще има все по-малко хора като ВОВ, (нищо лошо към човека, просто е направил същата грешка която аз направих на времето). Защото не е важно колко лошо си паднал, а как ще се изправиш след това. И ВОВ го прави достойно. Просто не е имал късмета да започна да поствам преди да направи грешката на живота си.


Нямах представа че си имаме истински гуру тук :clap: :lol: Значи всички, които не ти четем прогнозите и не ги следваме - ще паднем? Смятам и че е супер-некоректно да обсъждаш ВОВ, както и въобще чата. Не мисля че който и да е от пишещите там ти е дал разрешение да изпльоскаш думите му, нагласени в удобен контекст и лишени от всякакъв тайминг - само и само да покажеш че видите ли, след 6 месеца се оказа прав. По случайност - за ден-два. Това е жалко, вярно че ме напушва и смях - но просто си е жалко :)

ПП: а за часовника знаеш че съм прав. Всеки може да надрънка прогнози и да чака 6 месеца да се сбъдне някоя, без да отчита че междувременно пазарът е вървял през цялото това време срещу него - и ще върви пак срещу него в следващите 6 месеца. Бих се впечатлил от изпълнен ордер на деня или максимум на следващия, а не след половин година - тук това се равнява на 20 години движения на пазара на акции хахахаха!
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот zarko » 21 Ное 2018, 09:41

Elliot wave все още ми е прекалено сложна. Понеже виждам, че историята се повтаря, искам да помоля по-напредналите в ТА да си кажат мнението къде сме в момента (сегашният момент на коя от двете червени стрелки горе съответства):
Прикачени файлове
2015vs2018.png
2015vs2018.png (61.53 KiB) Прегледано 780 пъти
zarko
 
Мнения: 3
Регистриран на: 23 Ное 2017, 07:22

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот val1900 » 21 Ное 2018, 09:50

Сега тук започнаха страсти за "Черно и бяло". В живота има много нюанси на сивото, които са между черно и бяло. Всеки до някъде е прав и някъде греши. Това не е причина да го оплюем и изгоним от форума. Аз за последните 8 месеца нямам правилна прогноза, но това не ме е изхвърлило от пазара, а е увеличило времето до съкровенната прогноза 1 Сатоши = 1$.
Матеев си има свое виждане, което споделях много отдавна и този етап на "мерене на п....и" съм го изживял, както и алгоритмите, които ще печелят вместо нас. Ще го преживее и той, но трябва да загуби първо.
Сево в еуфорията си, че е познал за пробива на 5700$ се вживя малко и е разбираемо, защото и той не е сигурен в нищо, но моля нека има такива хора, че ми е скучно само аз да пиша в тази тема, а другите да ми казват какъв глупак съм, че не съм познал. Нали разбирате, че ако няма дискусия аз не съм самарянина, който ще стои да го плюят.
Е надявам се разговора за "чуждата паничка" да приключи и да се съсредоточим в коментари на собствените си сделки. Матеев, ако има собствени сделки може да ги сподели, ако са от бот .... благодаря.
Всеки бот е направен с математически модели и за него фундамента не съществува, той разчита, че от поведението на пазара, че бъде в крак с фундамента.
От опита ми с криптото ( не е голям от 2014г ) за мен най-важното е фундамента и правилната му оценка.

Чакам мнения за таргети, а не коментари на чужди таргети
Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 663
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот monopola » 21 Ное 2018, 10:33

Val, и теб не те познавам, ама и на теб съм ти фен :)

В крайна сметка ако няма хора, които да пускат аргументирани прогнози за цената няма смисъл от тази тема. В случая Сево е с доста сполучливо предвиждане и ми е някак странно, че явно доста хора не искат да признаят това.
Пичове, когато някой е прав няма нищо лошо да му кажете "браво". А лично мен най-много ме впечатли, че прогнозата е без "хопиум", Вал твоите май са все в положителна посока или поне аз съм останал с такова впечатление.

И още нещо - ако наистина пазара по някакъв начин е манипулиран, то един много лош модел се задава. Период на стабилност, че да свикнем с новата цена и после изсипване надолу. Демек, ясно какво ще стане скоро.

И вероятно се повтарям, ама за да има ръст трябва да дойде или от пробив в технологията биткоин или от нови свежи пари. Китове, митове са следствие на това. В момента не мога да си представя нормален човек, който тепърва да влиза в крипто да купи биткоин. Трябва да е луд. Купувачите в момента са вече загубилите, които мислят, че усреднявайки цена ще излязат по-лесно на плюс. Само, че те вече нямат пари и го карат на мускули. А истината е, че биткоин в момента отново е три пъти по-скъп отколкото беше преди година и половина и нищо с него не се е случило.

Също доста лошо е, че миналия декември ясно доказа, че за валута не става, а пък последната година размаза тезата как бил дигитално злато. Демек хопиума остава без крака и няма какво да го движи напред.
Аз в мометна си признавам, че не мога да отговоря защо участвам в тоя пазар, май съм загубил идеята какво точно чакам, тъй като свободата, която биткоин дава от хватката на банки и правителства става все по илюзорна.
monopola
 
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017, 23:42

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот Sevo » 21 Ное 2018, 11:59

jamiemirror написа:Смятам и че е супер-некоректно да обсъждаш ВОВ, както и въобще чата. Не мисля че който и да е от пишещите там ти е дал разрешение да изпльоскаш думите му,


Ти верно си се самозабравил и ръсиш само празни приказки и неуместни клишета!
Разрешение за цитати!? От кого?! И то в тема и сайт за крипто?! NDA (Non-Disclosure Agreement) ли имам подписан, или какво? Чата се чете дори и без регистрация, за какви позволения говориш...nickname?!

jamiemirror написа: Бих се впечатлил от изпълнен ордер на деня или максимум на следващия, а не след половин година - тук това се равнява на 20 години движения на пазара на акции хахахаха!

Интересно изявление от човек който твърди, че не търгува!
Ти кога постна ордер...от твоите...на деня?!
Отново, не искам да доказвам или впечатлявам никого, особено теб! Явно си по-напред в нещата, щом можеш да хванеш и нивата и времето в което ще се случат. Ние, по-тъпите, предвиждаме само нивата и оставяме времето в ръцете на силите свише.
А, ако прелистиш темата ще видиш, че от твоя страна има само едно монотонно мрънкане и нищо което да помогне на някого да не прави грешки. Нали в крайна сметка сме в тема озаглавена " Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)" и презумцията е да се направят най-правилните действия.

А "Професора" е напълно прав.
А си постнал някоя прогноза, по темата, а са се нароили "jami"-тата да те хейтят без дори да осъзнават какво пишеш. :naughty:
Sevo
ПроФесор
 
Мнения: 224
Регистриран на: 13 Юни 2014, 11:34

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот mincho » 21 Ное 2018, 12:15

Размисли за цената от един новобранец :violin:

Здравейте колеги,
Ако за момент пренебрегнем личните си облаги и се замислим за глобалната картина, в която едва 2% от населението са имали реален контакт с крипто, не са ли здравословни тези дълбоки корекции за общия план и за по-голяма масовост?
Аз примерно колкото познати са ме питали какво представлява биткойн и как може да се сдобият с него. Всички до един са искали да си купят поне 1. Когато се опитвах да им обясня, че може да си купят и 0.1 ме гледаха странно и усещах неразбиране или по-скоро нежелание да притежават нула цяло и нещо. Това е чисто психологически проблем според мен. Та в този ред на мисли ако цената в момента беше 15К USD, средно статистическият човек едва ли би извадил такива пари за 1 биткойн.
Повечето цъкаха с език защо не са купих еди кога си, когато цената е била ниска.
С тези дълбоки корекции, хората които са повярвали в идеята имат възможност да се включат!
Друг е въпроса, че има едни други хора (хейтъри), които всеки ден висят в крещялката анонимни и сега злобеят и се радват по български, защото не са си купили крипто и виж как били прави, че всичко е утопия. Тези хора мога само да ги съжалявам, защото всеки злобен човек, дълбоко в сърцето си крие само негативизъм и безпорядък.
mincho
 
Мнения: 71
Регистриран на: 06 Май 2017, 10:57

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот Sevo » 21 Ное 2018, 12:19

zarko написа:Elliot wave все още ми е прекалено сложна. Понеже виждам, че историята се повтаря, искам да помоля по-напредналите в ТА да си кажат мнението къде сме в момента (сегашният момент на коя от двете червени стрелки горе съответства):

Elliott Wave най-добре се вижда през 0.7xФибоначи+ 0.1xОбем+0.1xRSI+0.05xMACD+...:) и е като експресионистична картина на Пикасо. Всеки вижда различно нещо в нея.
Ето моето виждане по твоят въпрос:
EW.GIF
EW.GIF (57.41 KiB) Прегледано 757 пъти


Помни 5 правила.
1.вълна 1 е винаги най-къса (малка). Понякога трудно забележима.
2.вълна 3 би трябвало да е най-дълга. Понякога има Анормалност и вълна 5 е по-дълга от 3. но никога вълна 1 не е по-голяма от другите
3.вълна 4 не може да припокрива вълна 4. Може да е докосне, но не и да премине в зоната на вълна 2.
4. обикновенно вълните спират в т.н "Golden Pocket". Зоната м/у 0.5 и 0.618
5. След всяка вълна има т.н. "АВС корекция" на която всяка вълна (А, В и С) са съставени от 1-5 малки вълни...вж. моята графика

Hope that helps...
Sevo
ПроФесор
 
Мнения: 224
Регистриран на: 13 Юни 2014, 11:34

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот val1900 » 21 Ное 2018, 13:08

Мога да ти кажа кое според мен е неправилно в броенето:
1 . Корекциите са винаги АВС а не 12345
2. Там където е 1 е А
3. от 2 до 3 е С(а) в изпълнение abc - не може 3 да е 3 вълнова
4. Това което си отбелязал с 4 е С(b)
5 от 4 до 5 е С(с)

Трябва да знаеш , че вълните на Елиот са нещо, което се нагажда след като са приключили . Винаги може да се окаже , че не това е броенето
Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 663
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот Sevo » 21 Ное 2018, 13:43

Всяка АВС корекционна вълна е от по 5 под-вълни.
EW1.GIF
EW1.GIF (20 KiB) Прегледано 732 пъти
Sevo
ПроФесор
 
Мнения: 224
Регистриран на: 13 Юни 2014, 11:34

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], ionicle, viniamin